GelirKapısı

Konu Dışı => Faydalı Program ve Eklentiler => Konuyu başlatan: kazims - 17 Ağustos 2018, 19:30:49

Başlık: Ödeme Kanıtı Resmi Paylaşmak İçin Windows Uygulaması Anlatımı
Gönderen: kazims - 17 Ağustos 2018, 19:30:49
Ekran görüntüleri yakalamak için Ekran Alıntısı Aracı’nı kullanma

Şunlar için geçerlidir: Windows 10Windows 8.1Windows 7

Bazı durumlarda bir ögenin kopyasını almanın en kolay yolu, ekranınızın anlık görüntüsünü almaktır; Ekran Alıntısı Aracı tam da bunu yapar. Yeni hikâyeler, film eleştirileri veya yemek tarifleri kaydedip paylaşmak için bu aracı kullanın.

Bilgisayar ekranınızın tamamını ya da bir kısmını yakalayın, notlar ekleyin, ekran alıntısını kaydedin veya bunu, Ekran Alıntısı Aracı penceresinden e-posta ile gönderin. Aşağıdaki türlerde ekran alıntıları yakalayabilirsiniz:

    Serbest biçimli ekran alıntısı. Bir nesnenin etrafında serbest biçimli bir şekil çizin.
    Dikdörtgen biçimli ekran alıntısı. İmleci bir nesnenin etrafında sürükleyerek dikdörtgen oluşturun.
    Pencere ekran alıntısı. Yakalamak istediğiniz pencereyi (tarayıcı penceresi veya iletişim kutusu gibi) seçin.
    Tam ekran alıntısı. Ekranın tamamını yakalayın.

Ekran alıntısı, yakalandıktan sonra otomatik olarak Ekran Alıntısı Aracı penceresine kopyalanır. Buradan ekran alıntısına açıklama ekleyebilir, alıntıyı kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki yordamlarda Ekran Alıntısı Aracı’nın nasıl kullanılacağı gösterilmektedir.


Ekran Alıntısı Aracı’nı açma

Windows 10 için   Başlangıç düğmesini seçin, görev çubuğundaki arama kutusuna ekran alıntısı aracı yazın ve ardından sonuçlar listesinden Ekran Alıntısı Aracı’nı seçin.

Windows 8.1/Windows RT 8.1 için    Ekranın sağ köşesinden içeri çekme hareketi yapın, Ara ’ya dokunun (veya fare kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesine gidin ve fare işaretçisini yukarı hareket ettirip Ara’ya tıklayın), arama kutusuna ekran alıntısı aracı yazın ve ardından sonuçlar listesinden Ekran Alıntısı Aracı’nı seçin.

Windows 7 için   Başlangıç düğmesini seçin, ardından arama kutusuna ekran alıntısı aracı yazın ve sonuçlar listesinden Ekran Alıntısı Aracı’nı seçin.


daha fazla ayrıntı için

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/13776/windows-use-snipping-tool-to-capture-screenshots