Gönderen Konu: Kazims İle Farkında Olmanın Zamanı  (Okunma sayısı 18573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

16 Eylül 2018, 01:07:58

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Kazims İle Farkında Olmanın Zamanı
« : 16 Eylül 2018, 01:07:58 »
+2
SİNGULARİTY TEHLİKESİ - BİLİNÇ KIYAMETİ

SİNGULARİTY TEHLİKESİ     

 BİLİNÇ KIYAMETİ

 Şeytanî seçilmiş zekaların yeni ürünü. Yeni din anlayışına biçtikleri rol.

  1-     Önce insanlık bilincini, hafızasını, zekasını silmek.

 2-     Daha sonra kendi anlayışlarını, insanlığın sıfırlanmış zeka ve hafızasına işleyerek yeni bir bilinç oluşturmak.

    Silinecek insanlık bilincinde dinî inançlar dahil olmak üzere tüm bilgiler; dünya insanını ilgilendiren tüm argümanlar mevcut. Böylelikle, seçilmiş bir dünya kitlesine bir nevi bilinç kıyameti yaşatıp yeni bir çağ başlatmak.

   Amaçlanan asıl plan dünya hafızasını (tarihini) tümden yok edip; yani insanlık bilgisinden kopartıp yeni bir tarih başlatmak.

   Ancak bu planda o kadar yeni kavramlar ve içerikler mevcut ki, "tarihi başlatmak" derken aslında başlayan her şeyi yok etmek üzerine kurulu bir sistem bu...

   Şöyle düşünün:

 * Tüm insanlık bilgilerinin, dünya tarihinin; bilinen her şeyin silindiği, unutturulduğu bir insanda yeni bir sistematik bilinç oluşturuluyor.

 * Oluşturulan bilinç illa ki bir başlangıca sahip olacaktır. Yani sıfır noktasından sonraki başlangıç bir tarih gelişimidir. İşte bu başlangıcı bile yok eden; hiçbir şekilde dünü olmayan, düne ait bilgisi olmayan bir bilinç.

 * Dahası bu insanın geleceği de olmayacaktır. Gelecek bilinci olmayacaktır. O insan için bugün vardır ve bugünün içine hangi komutlar sığdırılmışsa onu yaşayacaktır.

 * Gelecek bilgisi olmayan bir insanın gelecekten beklentisi de olmayacaktır.

   Lütfen bu ibareye dikkat ediniz:

 * Eğer insanın gelecek bilgisi olursa, gelecekten de beklentisi olacak ve bu gelecekten umduğu beklentileri gerçekleştirebilmesi için inisiyatif alacak, plan kuracak ve harekete geçecektir.

    İşte bu yüzden "Singularity Planlayıcıları" geleceğin inşasını kimsenin ellerine bırakmamak ve insanın dünden; yani geçmişinden tecrübe almaması, gelecekle de ilişkisini kesmesi için sistemleri deneylemektedirler. Birkaç aşamalı geçiş formülleri deney aşamasındadır.

   Geçmiş ve geleceği olmayan bir bilincin, sadece bugünü yaşaması; yani his, duygu ve akıl parametrelerini geçmiş ve geleceğe kapatması gerekmektedir. Bunu gerçekleştirmek için insanı bu hâlde yaşatacak ve bugününü din olarak algılatacak birçok planları vardır.

Konu çok detaylı; ama birkaç somut örnek:

       * "Geçmiş yoktur." inancı bilince işlenir. "Sadece bugün vardır. Yaşadığın an vardır."

 * Bunları anımsamak; yani "Dün vardı." bilgisi günahtır ve imha cezası gerektirir.

 * "Gelecek de yoktur." "Var" demek imha cezası gerektirir.

 * Böylelikle gelecekle ilgili plan yapmayan maymunlaştırılmış bir nesil oluşur.

 * Şeytanîler bu nesil için geleceği inşa eder. Geleceği eğer onlar inşa ederse bir sonraki gelecek yine Şeytanîlerin elinde demektir; tabii ki kendilerince...

   Aklıma Yunus Emre Hazretleri'nin şu dizesi geldi:

 "Dem bu demdir, dem bu dem."

  Öyle ise bizler de anımızı çok iyi değerlendirmeliyiz ki, gelecek, birilerinin hükmüne, eline geçmesin. Allah'ın sünnetullahında her devrin sahipleri vardır. Kimi zaman devirleri zalimler sahiplenmişler, kimi zaman inananlar... Mesela bir zamanlar Zülkarneyn (as) ve Süleyman (as) gibi inananlar, bir başka zaman ise Nemrut ve Buhtunnasr gibi zalimler… Konumuza geri dönelim:

  Singularity içeriğinden birkaç plan:

 1-     Tüm zekalar aynı seviyeye getirilmeli.

 2-     Tüm insanlık bilinci yok edilmeli.

 3-     Bu, aşamalı olarak bilim ve yeni bir akım hâlinde gerçekleştirilmeli.

 4-     "Bilim öyle ileri gitmiştir ki…" inancı insanlara; yani bilimle alakası olmayan insanlara hissettirilip onlarda aşağılık kompleksi ve işe yaramadıkları psikolojisi yaşattırılmalı.

 5-     Dahiler, zekiler, bilim adamları elenmeli.

 6-     Dünyada süper beyinler zümresi ve işe yaramazlar zümresi oluşturulmalı.

 7-     Bilimde gelinen durumun her insanı ölümsüz kılacağı düşüncesi telkin edilmeli ve buna inandırılmalı.

 8-     Kafası kesilen bir insanın dondurulup tekrar birleştirileceği çalışmalarının deklare edilmesi… (Birinin kafasını kesip sonra birleştirme -sözde- mucizesi; Deccalî bir vasıf.)

 *  Bu sekizinci madde, Calut'un kafasını kesen Hz. Davud'un kılıcının karşı operasyonudur ki inşallah Asâ'da açıklanacak.

  9-  Dijital bilimin insan vücudu ve suretini ele geçirmesi… Önce zihinden başlayarak yarı makine (organları plastik) insanların meydana getirilmesi...

  10- "Uzun yaşamın sırrı çözüldü." imajının (ölümün yenilmesi) oluşturulması… Böylelikle ortada hesap verilecek bir gün olmayacak.

11- En güvenilir insanların bizzat bu işlere, deneylere kendilerini kobay olarak kullandırtmasıyla "güvenilirliğin" arttırılması... Bu işin başındaki adam Ray (Raymond) Kurzweil'dir. Ray Kurzweil, Dünya Büyük Şeytanî Organizasyonu'nun 9'lar konseyi adayıdır. İlk 21 kişi arasında… Bilim dünyasının karanlık prenslerinden biri...  (**)

  Singularity felsefesi:

 * Var olmayanı var gibi göstermek.

 * Deccalî bir yaklaşım.

 * Mucizeler (bilimsel) göstererek insanlığı etkilemek.

 * Cennet ve cehennem temaları.

 * Dünyada yalancı sahte cennetler kurma projeleri.

 * Singularity felsefesi hak eden insanlara ömür boyu cennet vaadi ve teknolojik yalancı cennet tabiriyle kurulacak mekanlar…

    Akla Hz. Peygamber Efendimiz (sav)'in Deccal ile ilgili hadisi geliyor:

  "Kim Deccal'i görürse Deccal yalancı cennet gösterecek. Onun cennetine kimse el uzatmasın. Onun gösterdiği cennet aslında cehennemdir. Cehennem diye gösterdiği cennettir. Dikkat edin." diye buyurmuştur.

    Bu şahıs (Ray Kurzweil) kafasını kestirip klonlanmasını istemektedir. Hz Davud'un Calut'un kafasını kesişinin sembolü gibi…

   Henüz bu planın tanıtımı, akımın varlığını yayma aşaması gündemde. Aldığımız bilgiye göre, bu işin bir de İstanbul sorumlusu olarak R. C. Dawkins diye biri varmış. Önce bilimkurguya aşina gençliğe ve sosyeteye panellerle ("Bitkiler ve hayvanlar dünyasındaki sırlar." adı altında) yeni akımı yayma faaliyetleri hazırlığındaymışlar. Yakında birtakım gençliğin, kişilerin beyinleri adeta afyonlanmış gibi bilinç temizleme derslerini ve öğretilerini duyarsanız şaşırmayın. Çağımız birçok gelişmelere gebe. Konu çok detaylı… Biz sadece masum gibi başlayan yeni bir akımın tehlikesine karşı bilinç oluşturmak istedik. Çünkü artık bilim ve teknolojiyi kullanarak zihin avcılığı yapmak kolaylaştı.

  Karşılaştıkları en büyük engel Kur'an bilgileri. Onun içindir ki bu öğretiyi zihinlerden silmek ve -aslında tüm inançları- yok etmek istiyorlar. Hatırlayın "Bunların elinden Kur'an'ı almadıkça bir şey yapamayız." diyenleri... Metot ve teknikler değişti; ama amaç aynı. Her şeye rağmen Allah'ın da bir planı vardır. Ama kullara düşeni de kullar yapmalı.

  Sevgi ve saygılarımla…         

  Oktan Keleş

8 Nisan 2010

 (**)Konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi'nde çıkan haber:

  250 HAPLA ÖLÜMSÜZLÜĞÜ ARIYOR!

Yaşayan en zeki gelecekbilimcisi Ray Kurzweil: 120 yıl yaşayacağım, ölümü yeneceğim!..

 Dünyaca ünlü Forbes Dergisi'nin EN BÜYÜK DÜŞÜNCE MAKİNESİ diye tanımladığı Amerikalı bilimadamı ve gelecekbilimci Ray Kurzweil, "Ölümsüzlük Zirvesi" sırasında Hürriyet'e konuştu. Günde 250 kadar vitamin ve yardımcı ilaç alan ve 8-10 bardak alkalinli su içen Kurzweil, en az 120-150 yıl arasında bir ömrü olacağını belirtti, hedefinin ise ölümsüzlük olduğunu söyledi.

 RAYMOND Kurzweil... Yıllardır uluslararası medyanın manşetlerinden inmeyen ve son haftalarda ismi yeniden parlayan öncü bilimadamı, mucit, gelecekbilimci, yazar ve girişimci... Kurzweil ile New York'ta düzenlenen "The Singularity Summit" toplantıları sırasında konuştuk. Konferansın merakla beklenen konuşmasını da, toplantıya bizzat ilham veren Kurzweil yaptı. 2006'dan beri yapılan Singularity Summit toplantıları, bu yıl 3-4 Ekim'de New York'ta düzenlendi. Toplantının çıkış noktası, Kurzweil'in 2005'te yazdığı "Teknolojik Evrim" adlı kitabı.

 Bilimadamı, akademisyen, filozof, ekonomist toplam 1000 kişi en az 500 dolar ödeyerek katıldı. Ölümsüz yaşam ve yapay zeka başta olmak üzere teknolojik gelişimle ilgili konular tartışıldı. Biyografisinde 61 yaşında olduğu belirtilen gelecekbilimciye, "40 yaşında görünüyorsunuz" dediğimizde, "Kendime iyi bakıyorum. Ayrıca erken yaşlanırsam, ne söylediklerimin, ne de yazdıklarımın inandırıcılığı kalır" cevabını veriyor.

 Midesi ecza dolabı gibi

 Kurzweil, hedefinin "ölümsüzlüğü yakalamak" olduğunu vurguluyor. Bu nedenle bedenini tamamen kontrol altında tutuyor. Midesi ecza dolabı gibi. Günde 250 kadar vitamin ve yardımcı ilaç alıyor, 8-10 bardak alkalinli su, 10 bardak yeşil çay ve kırmızı şarap içiyor. Kahve ve kolalı içeceklere elini sürmüyor. Yemekleri ise genelde "organik gıda" bazında sebze, meyva, balık, yağsız et. Pişirirken zeytinyağı kullanıyor. Tüm yediklerini kayda geçiren ve aksatmadan spor yapan Kurzweil'in buraya kadar söyledikleri, zayıflama rejimlerini andırıyor. Ama onun bir farkı var. Amacı sadece ömrünü uzatmak değil, ölümü yenmek. Bu yüzden bedenin "biyokimyasal programını" değiştirmek için belirli aralıkla laboratuar ortamında damardan ilaç aldığını belirtiyor.

 Gelecekte uyandırılacak

 Peki Kurzweil bu iddiasına rağmen "her canlı gibi ölümü tadarsa" ne olacak? Arizona'daki Alcor Hayat Uzatma Vakfı'yla anlaşması var. Öldüğü takdirde bedeni sıvı nitrojen içinde muhafaza edilecek. Geleceğin tıp teknolojisi onu uykusundan kaldırana kadar... Eski ABD Başkanları Lyndon Johnson, Ronald Reagan ve Bill Clinton'dan madalya ve ödüller aldı. 2007'de o günlerde henüz ABD Başkan Adayı olan Barack Obama ile birlikte Connecticut'taki United Church kilisesinin yıllık açılış konuşmasını yaptı.

 2039'da neler olacak

 Kurzweil, "The Law of Accelerating Returns" (Hızlandırmanın Geriye Dönüş Kanunu) adlı makalesinde, 2039 yılında teknoloji kapasitesinin bugünün bir milyar misli artacağını iddia ediyor. Kurzweil'in, yarı makine-yarı insan (sayborg) haline gelecek insanoğlunun o günün teknolojisiyle yapabileceğini iddia ettiği şeyler şöyle:

 Tamamen sanal seks olacak.. Dakikalar içinde kitap yazabilecek. Olimpik atletler kadar hızlı koşabilecek. Su altında nefes almadan dört saat kalabilecek. Seks tamamen sanal ortam yapılabilecek. 2045'de 1000 dolara satın alacağınız bir bilgisayar insan beyninden bir milyar kere güçlü olacak.

 Laboratuvarda kan Nanobot denen minik makineler, vücuda girip kanser tümörlerini, mikropları, virüsleri yok edecek, kanda pıhtılaşmayı çözecekler. 5.26 trilyon adet mikron ölçüsünde makine kullanılıp, 'respirocytes' yapay alyuvar hücreleriyle laboratuvarda kan üretilebilecek.

 İzsiz ameliyatlar Nanomedikal cihazlar, zarar görmüş kemik ve eklemleri, hastalıklı iç organları tesbit edip iyileştirecek. Solunum ve akciğer hastalıkları tamamen tedavi edilebilecek. İz bırakmadan ameliyatlar yapılacak.

 Ömürlerini yüzde 550 uzattık

 Raymond Kurzweil Çok sık check-up yaptırıp organ bozuklukları ve hastalıklara hemen müdahale ettiriyor. Bu yüzden iddiasını şöyle yineliyor: "Yaşlanmanın tedavisi mümkün ama ırsi nedenlere dayanıyorsa zor. Çift kanatlı meyve sineklerinin ömürlerini genetik değişikliklerle yüzde 550 uzattık. İnsanlarda uygulama için de hazırlıklara başladık. Benim 120-150 yıl arasında bir ömrüm olacak. O zamana kadar ölümsüzlük teorisi gerçekleşirse sonsuza kadar yaşarım."

 Organlarımız taş devrinden çelik iskelet daha iyi

 RAY Kurzweil, son zamanlarda gerek konferanslarda yaptığı konuşmalarda, gerekse bilimsel makalelerinde, nano teknoloji sayesinde 25 yıl içinde "isteyenlerin sonsuza kadar yaşayacağını" öne sürüyor. Ona göre genetik ve bilgisayar teknolojilerindeki gelişmeler, "taş devrinden kalma organlarımızı" yenilememize imkan sağlayacak. Kurzweil, Singularity Summit'te şunları söyledi:

 Mekanik hücreler

 İnsanlığın önünde iki seçenek var. Dünyaya geldiğimiz beden ve teknoloji sayesinde kavuştuğumuz beden. İnsan iskeletindeki kemiklerin malzemesi iyi değil. Çelik çok daha iyi. Çok etkin işleyen mekanik hücreler yakın gelecekte doğal hücrelerin yerini alacak. Bedene yerleştirilen yapay kol, bacak gibi organlar doğan uzuvlardan daha güçlü ve dayanıklı.

 Beethoven robotlar

 Gelecek 30-40 yıl 'Düşünen Makineler' devrini yaşayacağız. Duygulu, bilinçli robotlar hayatımıza girecek. 2060'da robot hizmetçiler kullanılacak. Yarı robot-yarı insan varlıklar, Einstein, Beethoven ve Shakespeare'in farklı alanlardaki başarılarını geliştirecekler.

 Yaşayan en zeki gelecekbilimcisi

 BILL Gates'in "yaşayan en zeki gelecekbilimcisi" diye tanımladığı ve Forbes Dergisi'nin "en büyük düşünce makinesi" ilan ettiği Ray Kurzweil yapay zekadan sağlık teknolojilerine birçok konuda uzman. Hem bilim, hem de bilimkurgu çevrelerinde "dahi" olarak görülüyor. Bazı bilim çevrelerinde, kurgu-bilim aleminde 'deha' gözüyle bakılan Raymond (Ray) Kurzweil 1948'de New York'ta doğdu. Saygın Massachusetts Institute of Technology (MIT) de bilgisayar bilimleri ve edebiyat alanında eğitim gördükten sonra mezun oldu. 35 yıldır dünya gündeminden düşmeyen Kurzweil, görme engelliler için geliştirdiği okuma makinesiyle 1998'de ABD'de Yılın Mucidi seçildi ve "Thomas Edison'ın veliahtı" diye övüldü. (Hürriyet Gazetesi)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 00:18:53 Gönderen: kazims »
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


Sponsor Linkleri
     

16 Eylül 2018, 01:17:19Yanıtla #1

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2018, 01:17:19 »
-1
Şimdi SİNGULARİTY'e   Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk da dikkat çekiyor.

 Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "2023´e Doğru Türk Eğitim Sistemi Bulma" Konferansı'nda konuyla ilgili söyledikleri. (4.30'dan itibaren)

 
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 01:17:33 Gönderen: kazims »
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


16 Eylül 2018, 01:23:13Yanıtla #2

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2018, 01:23:13 »
-1
http://www.onaltiyildiz.com/?haber,6851/japonya-da-oktan-keles-ve-robot-alamet-tartisiliyor

Bu yazıyıda okuyunuz lütfen. Dahassı verdiği linklere bakınız. Bilenler vardır belki ama bilmeyenlerde bilsin. Ayrıca yukarıda paylaştığım yazıyıda es geçmeyin.

Kısaca Japonların gelişimi sayemizde olmuş demek. Eğer Kendimiz geliştirseydik zamanında ülkemizde neler olacaktı.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 01:55:18 Gönderen: kazims »
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


16 Eylül 2018, 02:14:48Yanıtla #3

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 02:14:48 »
-1
Bir yerden bir yere geçerken gördüm. Benim yaşımdakiler iyi hatırlar doktorumuzu.

Bakın Neler Olmuş

Hiçbirşeyin Kıymetini Bilemiyoruz.

Bu haberden yola çıktım.

https://www.webtekno.com/kansere-neden-olan-urunleri-teshir-eden-turk-bilim-insanina-sorusturma-h46517.html

Yorum Size Ait.


11 yıl önce - Cmt 21 Ekm 2006, 09:28
Zakkumcu doktoru ABD kaptı!


Türkiye'de kıymeti bilinmedi, Amerika destek verip kanser ilacı üretti
Zakkumcu doktoru ABD kaptı!

1992'de, ABD'den, zakkumdan elde edilen 'Oleander' maddesinin bağışıklık sistemini güçlendiren etkisi üzerine patent aldı
1995'te bu konudaki araştırma haklarını bir ABD firmasına verdi
İlacın faz 2 çalışmaları devam ediyor
Çalışmalar tamamlanıp sağlık bakanlığı onay verdiğinde, ilacı ABD'den ithal edeceğiz
İlaç Honduras'ta resmen satılıyor, İrlanda'da bazı şartlarda kullanma izni var
Zakkumdan elde edilen ilaç, kanserin yanı sıra AIDS'e de iyi gelecek

 
Dr.Ziya Özel   


Onu tüm Türkiye üçkâğıtçı, şarlatan, sahtekâr, yalancı gibi sıfatlarla hafızalara kazımışken, dünya 'Zakkumcu Ziya'ya, daha doğrusu Genel Cerrah Op. Dr. Ziya Özel'e 'insanlığın yararına büyük bir buluşun altına imza atmış değerli bir bilim adamı' gözüyle bakıyor. Her ne kadar, zakkum bitkisinin (Nerium Oleander) kanser hastalıkları üzerindeki olumlu etkileriyle ilgili çalışmaları Türkiye'de 'bir göz atılmaya' dahi değer görülmemiş olsa da, Op. Dr. Ziya Özel'in adı dünya çapında tıp literatürüne geçti bile. Zakkumun ekstresinden, yani hammaddesinden oluşturduğu ilaç, ABD'de, Texas eyaletinin San Antonio kentinde bulunan Ozelle Pharmaceuticals laboratuvarlarında üretilmeye başlandı. Texas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezi, Cleveland Kanser Kliniği, Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi gibi ABD'nin önde gelen tıp merkezlerinde bu ilacın etkileriyle ilgili ciddi klinik çalışmalar ise sürüyor. Klinik çalışmaların faz 1 denemeleri, FDA tarafından onaylanarak faz 2 çalışmalarına başlanmasına izin verildi; hatta Dr. Robert Bockowski başkanlığında Cleveland Kanser Kliniği'nde gerçekleştirilen ve zakkumdan elde edilen hammaddenin tümörlere karşı etkili olduğunu gösteren klinik çalışma, ABD'de Amerikan Klinik Onkoloji Cemiyeti'nin (ASCO) 2001 yılında düzenlendiği konferansta bile sunulmuş durumda. Dünya çapında, özellikle de ABD ve Avrupa'da birçok laboratuvar, ileride başta kanserli hastalara yarar sağlayacak olan bu ilacın piyasaya bir an önce çıkması için klinik çalışmaları sürdürerek adeta birbirleriyle yarışıyor, Dr. Ziya Özel'e de gelişmelerle ilgili düzenli rapor veriyorlar. Rapor vermek zorunda olmalarının nedeni ise zakkumdan elde edilen 'Oleander' adlı hammaddenin patentinin 1992 yılından beri Op. Dr. Ziya Özel'de olması. İrlanda'da bazı durumlarda ilacın kullanılmasına izin verilmişken, Honduras'ta ilaç resmen eczanelerde satılıyor...
Peki tüm dünyadaki bu bilimsel çalışmalara öncü olarak gösterilen, ancak kendi ülkesi tarafından 'pratisyen hekim', hatta 'Zakkumcu Ziya' olarak dışlanan, mahkeme kapılarında 'süründürülen', yıllarca kanser hastalarını 'kandırmakla' suçlanan Op. Dr. Ziya Özel şu an nerede ve ne yapıyor? Bunu kimse bilmiyor. Çünkü o, artık herkese kırgın, herkese küskün, kimseyle görüşmüyor, telefonlara çıkmıyor, gazetecileri ise yanına bile yaklaştırmıyor. Artık hasta da bakmıyor, kâh Marmaris'te, kâh İstanbul'da, kâh Amerika'da yaşamını sürdürerek ilacıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip ediyor, Türkiye'nin bu ilacı üreteceği günleri değil de, maalesef milyar dolarlar vererek ABD'den ithal edeceği günleri üzüntüyle bekliyor...


Ziya Özel'in kanser ilacı internetten kapış kapış
23.09.2013 - 08:39 | Son Güncelleme: 23.09.2013 - 07:44

Zakkumlu tedavi 25 yıl sonra bile Türk halkının umudu! Patenti ABD tarafından alınan ancak 4 aşamalı testten henüz ilkini geçen ilaç, el altından satılıyor
Bundan 25 yıl önce 'kanserin çaresini buldum' dediği için 'şarlatan' ilan edilen Dr. Ziya Özel'in zakkumdan elde ettiği 'Anvirzel' isimli ilaç, internet üzerinden Honduras'tan sipariş edilip usulsüz olarak Türkiye'ye getiriliyor. 4 aşamalı 'faz' testlerinden sadece ilk aşamayı geçen ilacı, Türkiye'de bir çok kişi internet üzerinden 1500-2000 dolara alabiliyor. İrlanda'da da özel olarak üretilip satın alınan, ancak tam olarak onay alamadığı için güvenli olup olmadığı belli olmayan ilaç sebebiyle, bir çok hasta farkında olmadan kobay olarak kullanılıyor. Şu an Faz-2 testleri için bekleyen, ismi bile Türkçe olan Anvirzel (An=Anti, Vir=virüs, Zel=Özel'in zel'i) isimli ilaç, Dr. Ziya Özel'e o yıllarda Türkiye'de destek verilmediği için 1996'da Amerika'da tescil ettirildi. Ancak ilacın formülü dışarı sızınca Honduras'ta bir klinikte de üretimine ve satışına başlandı. ABD'den verilen patentle üretim yaptığı iddia edilen bir kliniğe ait ofisin İstanbul'da olduğu iddia ediliyor. Türkiye'de bulunan kanser hastaları, tetkiklerini firmaya gönderip ilaçları 1500-2000 dolar arasında bir fiyatla Honduras'tan getirtebiliyorlar. İnternetten ilaç hakkında bilgi almak istediğinizde, çok sayıda kullanıcı yaptığı yorumlarda, ilacı İstanbul'daki bir irtibat bürosu kanalıyla Honduras'tan getirttiğini belirtiyor. Anvirzel, Faz-2 ve diğer aşamaların tamamlanıp FDA onay verdiğinde ise Türkiye'ye ve bütün dünyaya ABD'den tedarik edilecek. Bir başka deyişle, Dr. Özel'in "Bunun patenti bize ait olursa, Türkiye'nin dış borcu diye birşey kalmaz" dediği ilacı, yurt dışından ithal etmeye başlayacağız. Dr. Ziya Özel, 1988 yılında 'zakkumdan elde ettiğim ilaç kansere iyi geliyor" dediğinde, başta 'ilaç lobisi' olmak üzere bir çok yetkili karşı çıkmıştı. Hâtta bir vatandaşımız, kaynatıp içtiği zakkum yapraklarından hayatını kaybedince ismi 'zakkumcu doktor'a çıkan Ziya Özel, bir anda?'istenmeyen doktor' oldu. En sonunda ABD'den davet alan Dr. Ziya Özel, Pharmaceutical Ventures Thrust isimli bir firmayla anlaşma imzaladı. Firma doktorumuz için, Ozelle Pharmaceuticals isminde bir şirket kurdu ve 400'de 1 hissesini Dr. Özel'e vermek kaydıyla Anvirzel'in patentini aldı.?İlacın Faz-1 safhasında, hastalar üzerinde olumlu etki yaptığı ve kanser hücrelerini öldürdüğü saptanınca, daha çok hasta üzerinde denenmesi için Faz-2'ye start verilmişti.  Türkiye'de büyük tepki ile karşılaşınca 1992'de ABD'den zakkumdan elde edilen "Oleander" maddesinin bağışıklık sistemini güçlendiren etkisi üzerine patent alan Dr. Özel şöyle konuşmuştu: "Benim yaptığım zakkum ekstresi, kanser ilacı değil. Bu, vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren bir sistem. Sadece iyilik yapmak istiyordum, mücadelem buydu. Neredeyse vatan haini ilan edildim."

YABANCILAR ZAKKUM BAHÇELERİ KURDU

Dr. Ziya Özel, zakkumdan elde ettiği ilacı ilk defa 1988 yılında açıkladı. Tıp dünyasını ikiye bölen açıklamada, kimi doktor ve kuruluşlar Özel'e destek verdi kimileri de sahtekar ilan etti. O tarihlerde gazetemizde ise İsviçreli ilaç şirketinin ilaca talip olduğu duyuruldu. 17 yıl sonra da yabancı basında, yurt dışında Türkiye'den getirilen fidanlarla kurulan zakkum bahçeleri haber oluyordu..

Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


16 Eylül 2018, 10:07:07Yanıtla #4

Çevrimdışı sdthlms

 • eTüccar Puanı: (0)
 • Acemi Üye
 • **
 • İleti: 126
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +29
  • Clickers Holiday
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2018, 10:07:07 »
0
Herkes robotların işimize yarayacağını devletlerin güçleneceğini söylüyor, ama ben katılmıyorum. Yapay zekalı robotlar tüm Dünyada yasaklanmalı, yoksa geleceğimiz sıkıntılı olucak.  :n
0,05 Minimum ödeme, güvenilir ve ödeme kanıtlı kayıt olarak destek olabilirsiniz.
(str) http://www.clickersholiday.info/index.php?ref=sdthlms (str)

16 Eylül 2018, 16:30:10Yanıtla #5

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2018, 16:30:10 »
0
Herkes robotların işimize yarayacağını devletlerin güçleneceğini söylüyor, ama ben katılmıyorum. Yapay zekalı robotlar tüm Dünyada yasaklanmalı, yoksa geleceğimiz sıkıntılı olucak.  :n

Robotlarla evliliği yasallaştıracaklar. Rusya'da erkek robot genelevi, Fransa'da kadın robot genelevi kurdular. Bu robotlardan milyonlarca ürettiler, yakında piyasaya sunacaklar
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


16 Eylül 2018, 20:24:50Yanıtla #6

Çevrimdışı sdthlms

 • eTüccar Puanı: (0)
 • Acemi Üye
 • **
 • İleti: 126
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +29
  • Clickers Holiday
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2018, 20:24:50 »
0
Robotlarla evliliği yasallaştıracaklar. Rusya'da erkek robot genelevi, Fransa'da kadın robot genelevi kurdular. Bu robotlardan milyonlarca ürettiler, yakında piyasaya sunacaklar

Normal robot'un zararı kısıtlı sadece insanları işinden eder. Ama yapay zekalı robotlar çok tehlikeli bu alana kesinlikle yoğunlaşılmamalı özellikle japonya'da çok sayıda bulunuyor.
0,05 Minimum ödeme, güvenilir ve ödeme kanıtlı kayıt olarak destek olabilirsiniz.
(str) http://www.clickersholiday.info/index.php?ref=sdthlms (str)

18 Eylül 2018, 13:34:04Yanıtla #7

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2018, 13:34:04 »
+1
Yaşlanmamanın sırrı 'genç insan kanı enjeksiyonu' olabilir mi?

İngiltere'de bir üniversitede yapılan hayvan deneyleri, genç bir bedenden alınan kanın, yaşlanmaya bağlı hastalıkları önlediğini ortaya koydu.

ABD'de bir girişim ise bu tarz nakilleri 8 bin dolar gibi bir maliyetle hayata geçirmeye başladı.

Ancak genç insan kanı nakli beraberinde bazı soru işaretlerini ve etik endişelerini de getiriyor.

Bazı bilim insanları, araştırmanın herhangi bir delil ortaya koyamadığını savunuyor.

Sonuç: Özellikle Suriyeli Avrupada kaybolan Çocuklar Çoğalmış.

Çocuklarımıza Dikkat Edelim Lütfen. Eskiden Dışarıda Oynardık. Sokaktan Eve Gelmezdik. Şimdi Çoçuğumu Sokağa Çıkarmaya korkar Olduk. Annesi yada benle çıkıyor.

Ne hale geldi dünya.
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


26 Eylül 2018, 12:31:00Yanıtla #8

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2018, 12:31:00 »
0
Yemeğinizi drone ile alır mısınız?

İzlanda'da bir e-ticaret şirketi başkent Reykjavik'te internetten verilen yemek siparişlerini drone ile teslimata başladı. Şimdilik günde iki ila üç sipariş teslim eden şirket, bu yöntemin araçlı teslimatlara göre daha ucuz, hızlı ve çevreye daha duyarlı olduğunu savunuyor.

video izlemek için

https://www.dw.com/tr/yeme%C4%9Finizi-drone-ile-al%C4%B1r-m%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1z/av-45636294

* Maliyetleri azaltmak için güzel yöntem. Yakında balkondan yemek siparişlerini alacağız demek. @manjimurai
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, 12:32:04 Gönderen: kazims »
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p


26 Eylül 2018, 12:39:50Yanıtla #9

Çevrimdışı kazims

 • Genel Moderatör
 • eTüccar Puanı: (35)
 • Forum Müdavimi
 • *****
 • İleti: 10.389
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1946
  • SEN DE KAZAN
Ynt: Farkında Olmanın Zamanı - Bilinç Kıyameti
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2018, 12:39:50 »
-1
**** MHP’nin meclise sunduğu yasa teklifinde uyuşturucu, gasp, dolandırıcılık gibi suçlar af kapsamına girerken, siyasi suçlar kapsam dışında bırakıldı Tekliften cezaevinde bulunan 254 bin kişiden 163 bininin yararlanacağı tahmin ediliyor.

Yorum: Artık kapkaçılar çoğalır, zaten zamlardan millet başını kaldıramaz hale geldi. Üstüne birde bu suçluları çıkarsınlar dışarı.

Mafyalar geri dönüyor. ( Affın amacı neydi ? )
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2018, 12:41:27 Gönderen: kazims »
Yeni Borsa Kayıt. Bedava Coin.: https://goo.gl/T6VEM8
Görevleri Yap Kazan: https://goo.gl/jeUk6p