Gönderen Konu: Youtube üzerinden para kazanma  (Okunma sayısı 149315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

07 Eylül 2014, 13:12:53Yanıtla #220

Çevrimdışı CHeLeP

• eTüccar Puanı: (2)
  • Tam Üye
Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
« Yanıtla #220 : 07 Eylül 2014, 13:12:53 »
+1
Dün gece açtığım kanal ile 24 saatte 1.860 izlenim almışım... Sizce nasıl arkadaşlar...?

İlerleyen günlerde günlük izlenim 3.000-4.000 civarında olur. O da aylık minimum 100.000 izlenim demektir...

Bu şartlar altında partner sitesine kayıt olduğumda (QuizGroup) elime ortalama ne kadar para geçer acaba...?

Teşekkürler...

Öncelikle çok başarılı izlenim almışsınız. Bu şekilde kanalları QuizGroup a sokup 7-8 liraya satabilirsiniz. Kazanç konusuna gelince. Ortalama olarak 1000 gösterime 1$ civarı alırsınız türkçe içerik olduğu için ama başka bir faktörde videolarınız bilgisayardan mı izlenmiş yoksa tabletten cep telefonundan mı izlenmiş olması. Çünkü youtube cepten yada tabletten izlenemeye para vermiyor.Örnek veriyorum %50 bilgisayardan izleniyorsa 1000 görüntülemeye 0.5$ kazanırsınız. Bir çok faktör olduğu için net bişey söylemek yanlış olur. Bir kaç gün sonra netleşir ne kadar kazandığın.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2014, 13:14:14 Gönderen: CHeLeP »

Sponsor Linkleri

07 Eylül 2014, 13:18:31Yanıtla #221

Çevrimdışı CHeLeP

• Tam Üye
« Yanıtla #221 : 07 Eylül 2014, 13:18:31 »
+1
Daha önce izlediğim bir videoda, video üzerinde çıkan reklam tıklandığında, yorum yapıldığında, beğenildiğinde ve sayfa içinde çıkan diğer reklamlarda tıklandığında gelir elde edilebilir deniyordu. Bu doğru mudur?

Yorum beğenme gibi şeyler para vermez ama videonun daha önlerde çıkması sağlar. Videoyu izlerken sayfadaki herhangi bir reklama tıklamak para kazandırır. Bazen 2-3 dakikalık video önü reklamları çıkar. Bu reklamlardan para kazanılması için videonun izlenemesi yada tıklanması para kazandırır.

07 Eylül 2014, 15:31:59Yanıtla #222

Çevrimdışı greant64

• eTüccar Puanı: (0)
  • Acemi Üye
  • **
  • PTC pis is %90 batar,paranızdan olursunuz :)
« Yanıtla #222 : 07 Eylül 2014, 15:31:59 »
0
Kanalımızdan facebooktan paylaştığımız videolar eğer faceden ve bilgisayardan izlenirse ama youtube'ye girmeden izlenirse o zaman kazanç sağlıyor mu acaba?
bir de ikinci sorum: Ben matematik öğretmeniyim çok büyük ihtimalle bu hafta pazartesiden itibaren okulda ders ve çıkmış soru çözümlerimi paylaşacağım,bir arkadaştan yardım alıp kayıt yapacağım ve yaptığım kayıdı,ayrıca bir kanal alıp youtubeye ekleyeceğim,büyük ihtimalle onlara reklam almayacağım amaç yanlış anlaşılmasın insanlar benm bu harektimi ahlaksız yorumlarsa diye risk almak istemiyorum,lafını dahi işitmek istemem açıkcası. Fakat bunu farklı bir kanaldan yapmak istiyorum aynı yotube hesabımızdan birdne fazla kanalımız olabiliryor mu? yoksa bunun için ayrı bir google hesabı alıp oradan farklı bir hesap mı açmamız gerekiyor acaba?

Çok çok eğitim ve öğrencilerime katkım olsun diye uğraşmayı düşünüyorum,zaten eklediğim videolardan pek bir izlenme alamıyorum muhtemelen ben bu işi zaten gelir amaçlı yapamayacağım.

07 Eylül 2014, 15:33:01Yanıtla #223

Çevrimdışı hkapan

• eTüccar Puanı: (18)
  • Kıdemli Üye
« Yanıtla #223 : 07 Eylül 2014, 15:33:01 »
0
2. kanal eklenebiliyor.

07 Eylül 2014, 16:07:00Yanıtla #224

Çevrimdışı nuclear

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #224 : 07 Eylül 2014, 16:07:00 »
0
İşin kötü tarafı artık büyük çoğunluk internete telefondan giriyor ve bu giderekte artacak    ???

07 Eylül 2014, 16:19:13Yanıtla #225

Çevrimdışı CHeLeP

• Tam Üye
« Yanıtla #225 : 07 Eylül 2014, 16:19:13 »
0
Kanalımızdan facebooktan paylaştığımız videolar eğer faceden ve bilgisayardan izlenirse ama youtube'ye girmeden izlenirse o zaman kazanç sağlıyor mu acaba?
bir de ikinci sorum: Ben matematik öğretmeniyim çok büyük ihtimalle bu hafta pazartesiden itibaren okulda ders ve çıkmış soru çözümlerimi paylaşacağım,bir arkadaştan yardım alıp kayıt yapacağım ve yaptığım kayıdı,ayrıca bir kanal alıp youtubeye ekleyeceğim,büyük ihtimalle onlara reklam almayacağım amaç yanlış anlaşılmasın insanlar benm bu harektimi ahlaksız yorumlarsa diye risk almak istemiyorum,lafını dahi işitmek istemem açıkcası. Fakat bunu farklı bir kanaldan yapmak istiyorum aynı yotube hesabımızdan birdne fazla kanalımız olabiliryor mu? yoksa bunun için ayrı bir google hesabı alıp oradan farklı bir hesap mı açmamız gerekiyor acaba?

Çok çok eğitim ve öğrencilerime katkım olsun diye uğraşmayı düşünüyorum,zaten eklediğim videolardan pek bir izlenme alamıyorum muhtemelen ben bu işi zaten gelir amaçlı yapamayacağım.

Facebook üzerinden izlenen youtube videolarında reklam çıkıyor mu ? benim bildiğim çıkmıyor. Reklam yoksa parada yok :) Ama izlenimler yansır.

Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle reklam koyardım. Videolarınıza reklam koyulmasının kime ne zararı var ? Ayrıca kim bilecek sizin videolarınıza reklam koyduğunuzu. Forumda bu konu açılana kadar youtubeda böyle bir reklam sisteminin olduğunu biliyormuydunuz :) ? Onun dışında birden çok kanal açabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2014, 16:22:05 Gönderen: CHeLeP »

07 Eylül 2014, 19:32:51Yanıtla #226

Çevrimdışı greant64

• Acemi Üye
  • **
  • PTC pis is %90 batar,paranızdan olursunuz :)
« Yanıtla #226 : 07 Eylül 2014, 19:32:51 »
0
tşk ederim chelep hocam,benim ilk amacım zaten şu anda öğrencilerime az da olsa eğitim konusunda destek olabilmektir. Eğer becerebilirsem kanalımın duyurusunu türkiyedeki öğrencilere yeterince duyurabilirsem işte o zaman o noktada reklam da koyarım,şu anda çok çok bu işten keyif alıyorum. Ancak görüntülenme sayılarım günlük 20-30 toplam görüntülenme alıyorum.
günlük 20-30 görüntülenme almam demek bu işi tam olarak doğru yapamıyorum demektir.
epey araştırdım aslında günlük 1000-2000görüntülenme alanların facebookta veya diğer sosyal medya sayfalarında twitter +google gibi gibi sayfalarda paylaşım yaparak o kadar görüntülenme alıyorlar,tabi emin değilim bu yüzden acaba ödeme alacaklar mı yoksa almayacaklar mı? faceden reklam geliri geliyor mu?telefondan girelenler,tabletten girenler zaten gelir getirmiyor vs. vs.

07 Eylül 2014, 19:43:21Yanıtla #227

Çevrimdışı CHeLeP

• Tam Üye
« Yanıtla #227 : 07 Eylül 2014, 19:43:21 »
0
tşk ederim chelep hocam,benim ilk amacım zaten şu anda öğrencilerime az da olsa eğitim konusunda destek olabilmektir. Eğer becerebilirsem kanalımın duyurusunu türkiyedeki öğrencilere yeterince duyurabilirsem işte o zaman o noktada reklam da koyarım,şu anda çok çok bu işten keyif alıyorum. Ancak görüntülenme sayılarım günlük 20-30 toplam görüntülenme alıyorum.
günlük 20-30 görüntülenme almam demek bu işi tam olarak doğru yapamıyorum demektir.
epey araştırdım aslında günlük 1000-2000görüntülenme alanların facebookta veya diğer sosyal medya sayfalarında twitter +google gibi gibi sayfalarda paylaşım yaparak o kadar görüntülenme alıyorlar,tabi emin değilim bu yüzden acaba ödeme alacaklar mı yoksa almayacaklar mı? faceden reklam geliri geliyor mu?telefondan girelenler,tabletten girenler zaten gelir getirmiyor vs. vs.

Videolarınızı facebook ve diğer sosyal medya sitelerinden paylaşmadanda yüksek izlenimler alabilirsiniz. Ana sayfada istatistiklerimi paylaşmıştım 1 ayda neredeyse 1 milyon izlenim aldım herhangi bir paylaşımda bulunmadan.

07 Eylül 2014, 21:47:53Yanıtla #228

Çevrimdışı mesut

• Acemi Üye
  • **
« Yanıtla #228 : 07 Eylül 2014, 21:47:53 »
0
Dün gece açtığım kanal ile 24 saatte 1.860 izlenim almışım... Sizce nasıl arkadaşlar...?

İlerleyen günlerde günlük izlenim 3.000-4.000 civarında olur. O da aylık minimum 100.000 izlenim demektir...

Bu şartlar altında partner sitesine kayıt olduğumda (QuizGroup) elime ortalama ne kadar para geçer acaba...?

Teşekkürler...

1,5 günde 6000 izleme sınırına dayandım ama hala youtube panelde 191 görüntüleme görülüyor... Onun içindir ki kanalı partnere sokamadım... Beklemedeyim... Şu panelde görüntüleme güncellensede partnere girsek artık... :)

EDIT: Partnere girdim...

BOL KAZANÇLAR...
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2014, 04:50:01 Gönderen: mesut »

08 Eylül 2014, 04:53:56Yanıtla #229

Çevrimdışı mesut

• Acemi Üye
  • **
« Yanıtla #229 : 08 Eylül 2014, 04:53:56 »
0
http://bizimyol.info/?xeber=32179

Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim Azerbaycan sitesi benim paylaştığım videoyu almış sitesine atmış. Bu ve bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşıyorlar... Çoğu Azerbaycan kaynaklı haber siteleri... Bende bu izlenimler nereden geliyor anlık artıyor diyordum...

Şimdi bu video bana ait değil... Bu video hakkında tarafıma bir telif gelse neyse ama bununla ilgili bir hukuki işlem gelme olasılığı nedir... 3-5 kuruş kazanacağız derken tonla ceza yemeyelim... :)

Bol kazançlar...