Gönderen Konu: Youtube üzerinden para kazanma  (Okunma sayısı 148942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

19 Ekim 2014, 18:28:56Yanıtla #280

Çevrimdışı CHeLeP

• eTüccar Puanı: (2)
  • Tam Üye
Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
« Yanıtla #280 : 19 Ekim 2014, 18:28:56 »
0
Peki bu QuizGrup ne kadar güvenilir. Ödemelerini ne kadar sürede yapıyor?

Şu an için forumca önerilen bu grup sanırım ???

Son 1 senedir ödemeleri sıkıntısız zamanında yapıyor.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2014, 18:30:41 Gönderen: CHeLeP »

Sponsor Linkleri

19 Ekim 2014, 20:23:01Yanıtla #281

Çevrimdışı bekeli

• eTüccar Puanı: (14)
  • Forum Müdavimi
« Yanıtla #281 : 19 Ekim 2014, 20:23:01 »
0
Eveet.
Zurnanın zırt dediği yer hangi videoları yüklemeliyim kısmı imiş.

Ben de milletin yaptığı gibi internetten bulur videoları kendi kanalımdan yüklerim diyordum.
Lakin internette bulunan hemen hemen tüm videolar zaten youtube'ta resmi bir kanal tarafından yayınlanmış durumda.

Kaç tane video inceledim. Benim iç sesim sürekli " yok bu olmaz, bu hiç olmaz, bunu zaten abc news yayınlamış, bunu şu yayınlamış, bu da mı değil, vb." şeklinde :D

Edit: Diyeceksiniz ki amatör videolar bul, onları yükle.
Düşündüm ama mesela ALS ice bucket challenge fail videoları çok izlenmiş.
Başkaları da milyon defa paylaşmış bu videoları. Alıp o videoların isimlerini ve etiketlerini değiştirip tekrar yükleyebilirim ama beni tatmin etmez :S Maddi anlamda demiyorum. Yaptığım işten zevk almam o zaman. Eğer mesele hep bu şekilde ise başlamadan bitireyim ben ???
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2014, 20:28:48 Gönderen: bekeli »

..:: Hayatta en büyük hediye sağlıktır. En güzel tavır kanaat, en iyi ilişki ise sadakattir::..

19 Ekim 2014, 21:16:02Yanıtla #282

Çevrimdışı hkapan

• eTüccar Puanı: (18)
  • Kıdemli Üye
« Yanıtla #282 : 19 Ekim 2014, 21:16:02 »
0
Ön yargılı olmamak lazım. Ummadığın bir video patlayabilir. Ptc'den aylarca sürede getirecek kazancı 1 haftada yakalayabılırsın. Isis bu aralar revaçta, takibe devam :)

19 Ekim 2014, 21:22:30Yanıtla #283

Çevrimdışı bekeli

• Forum Müdavimi
« Yanıtla #283 : 19 Ekim 2014, 21:22:30 »
0
Ön yargılı olmamak lazım. Ummadığın bir video patlayabilir. Ptc'den aylarca sürede getirecek kazancı 1 haftada yakalayabılırsın. Isis bu aralar revaçta, takibe devam :)

Ben onu kastetmedim. Kazanamayız demiyorum. Çok büyük kazançlar elde edilebilir evet.
Ancak yaptığınız iş youtube'dan indir, farklı isim ve etiketlerle tekrar yükle gördüğüm kadarıyla.
Zevkler tartışılmaz ama benim zevk alarak yapacağim bir iş değil.

Şu olabilir mesela. Farklı ülkelerde yayınlanmış ve youtube'da olmayan yerel haberleri/olayları/komiklikleri ingilizce ile youtube'a yüklemek. Yani en azından insanlara faydası dokunur.

Daha doğrusu en güzeli özgün videolar yüklemek. Ama özgün video yapabilmek profesyonellik gerektiriyor.
Ciddi anlamda uğraş ve zaman lazım onu yapabilmek için.
Neyse bakalım. Deneyeceğim ama umarım yukarda verdiğim örnekteki gibi bi şekilde çalışabilirim.

..:: Hayatta en büyük hediye sağlıktır. En güzel tavır kanaat, en iyi ilişki ise sadakattir::..

19 Ekim 2014, 22:51:12Yanıtla #284

Çevrimdışı hakanatik01

• eTüccar Puanı: (21)
  • Forum Müdavimi
  • Srebrenitsa
« Yanıtla #284 : 19 Ekim 2014, 22:51:12 »
0
  youtube'da olmayan yerel haberleri/olayları/komiklikleri ingilizce ile youtube'a yüklemek. 
Bu dediğini bulabilmek çok zor bekeli başkan varmıdır bilemedim illaki youtube'da oluyor bir şekilde :) Artık şirketlerde baya kullanıyor zaten misal şu NetD Muzik ne para kazanıyordur yahu Cd satışarı Mp3 satışları boşuna sanatçılar bunu yapsalar daha kazançlı olurlar gibi albümleri yotubeda resmi sayfalarında paylaşşsınlar :P :D  En düşük dinlenen şarkı milyonları buluyor  :D
ya rab bir hilal uğruna ne güneşler batıyor

19 Ekim 2014, 23:22:24Yanıtla #285

Çevrimdışı bekeli

• Forum Müdavimi
« Yanıtla #285 : 19 Ekim 2014, 23:22:24 »
+3
Bu dediğini bulabilmek çok zor bekeli başkan varmıdır bilemedim illaki youtube'da oluyor bir şekilde :)

Kabul ediyorum ama ilk yükleyenlerden olmak önemli olan.

Bildiğin video çöplüğü olmuş youtube.
Google amcama sordum. Çok fazla paylaşım var. Bizim forumda yeterince detay paylaşılmamış. Çok eksik Youtube bölümü.

Forumumuzda konu açılmış ve kaynaklar sorulmuş. Kaynak bilgisi paylaşan olmamış. Oysa birçok site var kaynak sitelerin paylaşıldığı. Türkçe forumlar bile var. Google amcadan isteyen herkes ulaşabilir. Milyonlarca video var. Merak etmeyin herkes pastadan payını alır. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
 Amaç bilgi paylaşımını daha hızlı ve anlaşılır hale getirmek.

Youtube işine azıcık bulaşan arkadaş şu adresleri biliyordur mesela ama paylaşılmamış.
* Güncel kullanılan etiketlere ulaşabileceğiniz site (arama motorları, youtube, vb.): http://soovle.com/top/
* Youtube'un etiket üretici aracı: https://ads.youtube.com/keyword_tool
* Trend videolar: http://www.youtube.com/trendsdashboard

Paylaşmak güzeldir arkadaşlar.
İşe yeni başlayanların hızını artırabilirsiniz. Bir şey de kaybetmezsiniz merak etmeyin.
Kimse paylaşmıyor felan demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama yeterince bilgi paylaşımı yapılmadığı kanaatindeyim.

19 Ekim 2014, 23:58:19Yanıtla #286

Çevrimdışı kilicaslan3873

• eTüccar Puanı: (0)
  • Tam Üye
    • https://www.felixo.com/?ref=85102878
« Yanıtla #286 : 19 Ekim 2014, 23:58:19 »
0
arkadaşlar youtube kanallarım arasında geçiş yapamıyorum sizlerdede öyle mi? sorun nerde acaba?

20 Ekim 2014, 00:44:51Yanıtla #287

Çevrimdışı barahir

• eTüccar Puanı: (2)
  • Tam Üye
« Yanıtla #287 : 20 Ekim 2014, 00:44:51 »
0
arkadaşlar youtube kanallarım arasında geçiş yapamıyorum sizlerdede öyle mi? sorun nerde acaba?

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum şimdilik ama geçici olduğunu düşünüyorum. Başka bir tarayıcıyla hallediyorum şimdilik..

21 Ekim 2014, 16:38:33Yanıtla #288

Çevrimdışı illisionist

• eTüccar Puanı: (19)
  • Forum Müdavimi
« Yanıtla #288 : 21 Ekim 2014, 16:38:33 »
0
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

ikinci bir soru da partnere bağlamada bir partner 1000 izleme diğeri 2000 izleme gibi şartlar öne sürmüşler bu ne demek? yani kanalım da diyelim ki 10 video var her biri 100 izlenmeden toplam 1000 izleme eder, istedikleri bu mu, yoksa her videomun 1000 kere izlenmiş olması mı, ya da aradan bir videonun 1000 kere izlenmesi yeterli mi?
"Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

21 Ekim 2014, 16:55:50Yanıtla #289

Çevrimdışı bekeli

• Forum Müdavimi
« Yanıtla #289 : 21 Ekim 2014, 16:55:50 »
0
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Kanalınızdan ayarlara girin.
Sol alttan gelişmiş ayarlar var.
Oraya tıklayın ve ülkenizi değiştirin. ABD, İspanya, Fransa felan yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra para kazanmaya geldiğinizde sizden detaylı bir form doldurmanız istenmeyecektir ;)
Umarım yardımcı olur ;)