Gönderen Konu: Youtube üzerinden para kazanma  (Okunma sayısı 148914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

21 Ekim 2014, 18:12:22Yanıtla #290

Çevrimdışı mesut

• eTüccar Puanı: (0)
  • Acemi Üye
  • **
Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
« Yanıtla #290 : 21 Ekim 2014, 18:12:22 »
0
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

ikinci bir soru da partnere bağlamada bir partner 1000 izleme diğeri 2000 izleme gibi şartlar öne sürmüşler bu ne demek? yani kanalım da diyelim ki 10 video var her biri 100 izlenmeden toplam 1000 izleme eder, istedikleri bu mu, yoksa her videomun 1000 kere izlenmiş olması mı, ya da aradan bir videonun 1000 kere izlenmesi yeterli mi?

Sondan başlayalım; Kanalım toplam 1000 izlenim alması lazım partnere kayıt olabilmek için... İster 1 video 1000 izlenim alsın ister 100 video 10'ar izlenim alsın farketmez... Sonuçta 1000 izlenim istatistiklerinize yansımış olması yeterli... İstatistiklerinize yansımış olmasından kastım YouTube istatistikleri biraz geriden geliyor. Video yanında 1000 izlenim görülebilir ama bunun istatistiklerinize yansıması 1-2 gün zaman alır...

Yüklemiş olduğunuz videolar, DÜNYA ENGELİ, 2. TARAF gibi ihtarlar almasın yeter... Şuan için para kazanma kapalı olması veya yeşil $ işareti yârinde ! olması önemli değil, partnere kayıt olduktan sonra o video $ yeşil olarak para kazanmaya açılır merak etmeyin ama dediğim gibi ihtar ve uyarı olmasın videoda...

BOL KAZANÇLAR...

Sponsor Linkleri

27 Ekim 2014, 01:22:18Yanıtla #291

Çevrimdışı greant64

• Acemi Üye
  • **
  • PTC pis is %90 batar,paranızdan olursunuz :)
« Yanıtla #291 : 27 Ekim 2014, 01:22:18 »
0
yaklaşık 10gündür quiznetwork e  bağlı kanalım ve gayet güzel kazandırıyor

quize de  cheleap ve mesut hocamın yorumlarını tavsiyelerini okuyarak dahil oldum.
Videolarım neredeyse hiç biri telif yemedi ve neredeyse hepsi yeşil renkli griye düşüp para kazanması sonlanmadı.

Bu yüzden ben de sizlere eğer bu işe yeni başlayacaksanız hiç acele etmeyin bir networke abone olmak için 2000 izlenim alın sonra quize dahil olun derim. belki 5-6 gün kazancınız olmaz ama sonrasında çok rahat edersiniz.

saygılar,kolay gelsin

31 Ekim 2014, 21:02:31Yanıtla #292

Çevrimdışı mesut

• Acemi Üye
  • **
« Yanıtla #292 : 31 Ekim 2014, 21:02:31 »
0
YouTube ile ilgilenen arkadaşlar neredeeeee...???

Ödeme alan yok mu...?

Son durumlar nelerdir arkadaşlar... İrtibatı kopartmayalım...   ;) ;) ;)

10 Kasım 2014, 17:53:48Yanıtla #293

Çevrimdışı hkapan

• eTüccar Puanı: (18)
  • Kıdemli Üye
« Yanıtla #293 : 10 Kasım 2014, 17:53:48 »
0
Kimseden ses seda çıkmıyor. Ya herkes parayı buldu ya da vazgeçti :)

11 Kasım 2014, 00:01:28Yanıtla #294

Çevrimdışı mesut

• Acemi Üye
  • **
« Yanıtla #294 : 11 Kasım 2014, 00:01:28 »
+1
Kimseden ses seda çıkmıyor. Ya herkes parayı buldu ya da vazgeçti :)

($) ($) ($)

Ben devam ediyorum kardeşim... 2 Ay önce 350$, geçen ay 147$ kazanç oldu ama bu ay voleyi vuracağım İnşallah... 8 Günlük istatsitiğim aşağıda... Son 4 günde patlama yapan bir videom var ve şuanda izlenimler gayet tıkırında gidiyor...

NOT: Maşallah diyelim arkadaşlar...  :)

11 Kasım 2014, 09:05:22Yanıtla #295

Çevrimdışı hkapan

• eTüccar Puanı: (18)
  • Kıdemli Üye
« Yanıtla #295 : 11 Kasım 2014, 09:05:22 »
0
Süperi bereket versin :) Video neredeyse 5 gün sonra patlamış, mutlaka başka bir site alıp, sayfasına koymuştur. Demek ki sabırla beklemek lazım ;)

11 Kasım 2014, 13:03:54Yanıtla #296

Çevrimdışı nükhet

• eTüccar Puanı: (3)
  • Kıdemli Üye
« Yanıtla #296 : 11 Kasım 2014, 13:03:54 »
0
Maşallah Mesut, bol kazançlar olsun :)

11 Kasım 2014, 23:49:27Yanıtla #297

Çevrimdışı orcanto

• eTüccar Puanı: (4)
  • Tam Üye
« Yanıtla #297 : 11 Kasım 2014, 23:49:27 »
0
Arkadaşlar forumda youtube ile ilgili konuları inceledim ama galiba bu işle ilgilenip para kazanan olmadığından genel bilgiler dışında bilgi yok. Ben bu işle yaklaşık bir senedir ilgileniyorum ve konuya çok hakim olmasam da bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ben şuana kadar 500tl kadar kazandım ve düzenli şekilde bu işle ilgilenenler bu parayı aylık hatta haftalık kazanmaları münkün. Yapmamız gereken  youtube video yükleyip izlenmesini sağlamak. Şimdi arkadaşlar detaya inelim.

İstediğimiz videoları youtubea yükleyebiliyor muyuz ?
Her istediğimiz videoyu yükleyemiyoruz youtubea. Örnek veriyorum lig tvyi, dizileri, filmleri yüklersek telif hakkından dolayı hesabımız kapanır. Bu tür videolardan uzak duruyoruz.

Peki nasıl videolar yüklememiz gerekiyor ?
Genelde amatör videoların hepsi bizim yükleyebileceğimiz videolar. Örnek veriyorum araba kazaları komik videolar vs.

Bu videoları neden bulucaz peki kendimiz mi çekmemiz gerekiyor ?
Hayır arkadaşlar youtube içindeki beğendiğiniz videoları indirip kendi kanalınıza yükleyebilirsiniz yada diğer video sitelerinden beğendiklerini indirip yükleyebilirsiniz. Tabi videoyu kendiniz çekerseniz çok daha iyi çünkü youtubeda daha önce yüklenmemiş olan video daha çok izlenir bu videolar özgün videolardır.

Kategori sıkıntısı çekenler için: https://support.google.com/ads/answer/2842480?hl=tr&ref_topic=2971788

Parayı nasıl kazanıcaz ?
Youtubea üye olup videoları yükledikten sonra kanalımızı para kazanmaya açtıktan sonra artık videolarımızdan para kazanabiliyoruz. Bu ayarları youtube giriş yaptıktan sonra önce ülkeyi ABD yapıp sonra para kazanmayı açmak gerekiyor.

Parayı bize kim verecek ?
Arkadaşlar bunu 2 şekilde yapabiliriz.
Birincisi Adsense hesabımızı youtube bağlıyoruz ve youtube kazandığımız paralar 200tl olduğunda banka hesabıma kesinti yapmadan gönderiyor.
İkinci yöntem ise partnerlik. Bu yöntem ile partner olduğumuz network kazancımızdan %30 civarı kesintiler yaparak paypal hesabıma parayı gönderiyor. Partner olmak için networklere başvuru yapıyoruz ve onlarda kanalımızı beğenirse teklif yolluyor ve partnere geçmiş oluyoruz. Benim bütün kanallarım partnerlikte.

Şimdi bu parner olayını açmak istiyorum. Neden %30 kesinti veriyoruz adsense dururken ?
Çünkü partner olmanın adsenseye göre bir çok avantajı var. Bunlara deyinecek olursak. Adsense sadece tıklama başına para verir. Partner hem tıklamaya hemende izlenmeye para verir. Bu çok ciddi kazanç farkı oluşturuyor. Adsense 1000 izlenmeye ortalama 1 tl verirken partner 5-6 tl veriyor. Diğer bir önemli özellikte şuan adsenseye bağlı kanallarımıza video yüklemek çok sıkıntılı çünkü kendimize ait olmayan birçok videoda youtube sıkıntı çıkarıyor para kazanmayı aktif edemiyoruz. Partner kanallarda ise bu konuda hiçbir sıkıntı yok attığımız anda para kazanma aktif oluyor. Ayrıca partner olduğumuz networkler videolarımızı ilişkilendirerek önerilen videolarda çıkmasını sağlıyor ve çok daha fazla izlenim alıyoruz buda daha fazla kazanç sağlıyor. Bu arada bir çok partner networkler var herbirinin koşulları değişik.

Yüklediğimiz videoların izlenmesini nasıl sağlayacağız ?
Bir videonun izlenmesinin 2 yolu vardır. Birincisini insanlar youtubea arama çubuğuna bir şey aratır ve sizin videonuz çıkar ve videonuz izlenir. İkincisi ise sağ taraf önerilen videolarda sizin videonuz olur ve bu şekilde izlenim alırsınız.
Arkadaşlar bu konuda yapılması gereken şey şudur.
Birinci durum için söylüyorum. İnsanlar youtubea ne yazarda benim videomu bulmaya çalışır diye düşünmemiz gerekiyor ve videomuza o etiketleri açıklamaları girmemiz gerekiyor. Örnek vericek olursak bir kişi komik bir video izlemek istesin. Youtube arama çubuğuna şunları yazacaktır. Komik videolar, en komik videolar, en yeni komik videolar, 2014 komik video, çok komik video gibi aramalar yapıcaktır. Bu aramaları etiket bölümüne açıklama bölümüne giriyoruz ve uygun birde başlık atıyoruz videomuza ve izlenme almaya başlıyor.
İkinci duruma gelicek olursak. Adsense kullarak para kazanıyorsak youtube kendi algoritmasına göre videoları ilişkilendirecek ve benzer videoları sağ tarafta çıkaracaktır. Şansınız iyiyse çok izlenen bir videonun önerilen videoların olursunuz ve o videodan çıkanlar sizin videonuzuda izler. Ama partner kullarak para kazanıyorsak bizim videolarımızın önerilen videolarının neredeyse hepsi yine kendi videolarımız olur ve izleyici hep bizim videolarımız izler buda izlenmemizi 10 katına çıkartır.
Bu konuda söylenmesi gereken çok önemli diğer bir konu ise şudur. Trafik kaynaklarımızın %90 ı önerilen videolar olucaktır. Çünkü biz youtubea bir arama yaparız ve bir video izleriz. Sonrasında önerilen videoları kullanırız. Bununla ilgili olarak Arifin Manchestera attığı golü arıyordum nereye geldim sözü tam olarak olayı özetleyen durumdur :D

Her videodan her içerikten aynı oranda mı kazanırız ?
Hayır arkadaşlar bu kazanç değişiklik gösteriyor ve genel olarak şunu söylebiliriz. Videolar türkçe veya kısa videolarsa az kazandırır. ingilizce almanca gibi dillerdeyse veya uzun videolarsa daha çok kazandırır. Bu durumların 1. sebebi reklam verenlerle alakalıdır. Google video içeriği ile reklam içeriği ilişkiliyse reklama tıklanması durumunda daha fazla para kazandırır. Çünkü bu tür durumda amaca yönelik olduğunu düşünür. ingilizcede evrensel bir dil olduğundan çok fazla reklam veren oluyor ve doğal olarak bir çok videoya uygun reklam çıkıyor. Bizim gibi 3. dünya ülkelerinde ise 3-5 reklam döndüğü için amaca yönelik olmayan reklamlar çıkıyor ve az kazandırıyor. Gelişmiş ülkelerin dillerinde video yayınlamak bu nedenle daha fazla kazandırıyor.
Video uzunluğu konusuna gelirsek youtube 7 dk. bir reklam koymamıza izin veriyor ve ne kadar çok reklam o kadar çok tıklamayı getiriyor daha çok tıklamada daha çok kazancı...

Ayrıca arkadaşlar şuanda youtube sadece bilgisayardan izlenmelere para veriyor. Cep telefonundan tabletten izlenmelere para ödemiyor.

Ne gibi sorunlarla karşılaşıyoruz ?
Yüklediğimiz videolar telif hakkı içeriyorsa kanalımıza telif uyarısı geliyor ve kanalımız kapanıyor yada para kazanması gidiyor. Yüklediğiniz bir video 2 gün telifsiz kalabilir ama 3. gün telif alabilirsiniz.

Videolarınızın içinde tellifli müzikler varsa telif uyarası alırsınız...

Bir süre sonra herkes gibi sizde spam yapıcaksınız yani sizin olmayan videoları kendi kanalınıza atıcaksınız ve rekabet oluşacak sonrasında birbirinize sahte telif hakkı göndericeksiniz. Siz böyle yapmayın :)

Videolarınızda kavga gürültü silah vahşet içeren görüntüler varsa normalde yasak olduğundan youtube herhan uygunsuz içerik deyip kanal kapatma gibi bir yaptırama başvurabilir.

Tartışma yaratacak videolar yüklediyseniz yorumlarda küfürler havada uçuşuyor buda videonun bir süre sonra şikayet edilmesine ve kapatılmasına yol açıyor.

NETWORK ŞİRKETLERİ HAKKINDA

Bir çok network şirketinin olduğunu belirtmiştim. Bu networklerin hepsi temelde aynı işlevde olsada para kesintileri ödeme yöntemleri ödeme zamanlarında farklılıklar oluyor. PTC siteleri gibi düşünebilirsiniz. Bütün PTC siteleri temelde reklam tıklayıp para kazanma üzerine kurulsada herbiri farklıdır. Ben daha önce ödeme aldığım 2 networkü size öneriyorum. Onun dışında bütün networklerin listelendiği bünyesinde nekadar youtube kanalını barındırdığını gösteren bir site paylaşıyorum. Ben listedekilerin %90 ını denemedim bile belki çok daha iyi olanları vardır.

Network Listesi: http://socialblade.com/youtube/top/networks

TÜRKLERİN KULLANMAKTA OLDUÐU BAZI NETWORKLER

ZoominTV
Fullscreen
Awesomeness
Machinima
Music Nations
Freedom
Life network
QuizGroup

ÖNERİLEN NETWORK ŞİRKETLERİ

Quizgroup network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/quizgroup-(youtube-network)/

Life network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/life-network/

Sizlere referans olması amacıyla kendi life networke bağlı kanalımın istatistiklerimi koyuyorum. İçerik türkçe olduğundan ve izlenmelerin %60 ı cep telefonu üzerinden olduğu için kazançlar izlenmeye göre oldukça düşük.

Life networkten aldığım bir ödeme

Bisey sorucam alinti yaptigim konuda resimlerde 200$ kazanmis olarak gosteriyor ama paypala 40$ gondermisler kesinti mi yapmislar yoksa resimler farkli zamanlardami çekilmiş
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 23:50:13 Gönderen: orcanto »
https://rollercoin.com/?r=kkk1fd75
FAUCETCRYPTO ile 20 farklı coini ptc ve offerwalls ile kazan https://faucetcrypto.com/ref/981617
16 FARKLI COIN KAZAN https://althub.club/r/103287

12 Kasım 2014, 00:37:10Yanıtla #298

Çevrimdışı hakanatik01

• eTüccar Puanı: (21)
  • Forum Müdavimi
  • Srebrenitsa
« Yanıtla #298 : 12 Kasım 2014, 00:37:10 »
0
@orcanto temsili olarak düşün onu yoksa konuda yazılmıştı "Life networkten aldığım bir ödeme" yani öylesine bir kanıt ekledim ödeme yapıyor arkadaşlar anlamında dikakt ettiysen kanıtta ağustos ayına ait son ödemesinin istatistikleridir onlar,  burdan bakabilirsin   Chelep'in almış olduğu ödemelere ;)

http://www.gelirkapisi.com/odeme-kanitlari/life-network-odemeleri/
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2014, 00:38:26 Gönderen: hakanatik01 »
ya rab bir hilal uğruna ne güneşler batıyor

12 Kasım 2014, 01:26:42Yanıtla #299

Çevrimdışı mesut

• Acemi Üye
  • **
« Yanıtla #299 : 12 Kasım 2014, 01:26:42 »
0
Süperi bereket versin :) Video neredeyse 5 gün sonra patlamış, mutlaka başka bir site alıp, sayfasına koymuştur. Demek ki sabırla beklemek lazım ;)

Aynen dediğin gibi dostum video 1 hafta sonra patladı...
Videoyu paylaşımım yapan onlarca site var ama bunlardan 2-3 tanesi Amerikan, 1 tanesi Sırbistan, olan siteler büyük haber siteleri...:)

Maşallah Mesut, bol kazançlar olsun :)

Teşekkür ederim Nükhet anım...
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2014, 01:27:01 Gönderen: mesut »