Gönderen Konu: Youtube Soru - Cevap Alanı  (Okunma sayısı 18191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10 Eylül 2019, 03:10:11Yanıtla #50

Çevrimdışı Sargon

 • eTüccar Puanı: (0)
 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 38
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1
Youtube kazançlarının olağanüstü bir şekilde silinmesi
« Yanıtla #50 : 10 Eylül 2019, 03:10:11 »
0
Herkese selamlar ve bol kazançlar arkadaşlar.

Youtube kanalım ile ilgili 2-3 aydır düzeltemediğim çok büyük bir sorunum var. Bu konuyla ilgili neredeyse hiçbir yerde tartışma dönmemiş ve net bir cevap verilmemiş olduğu için bu başlığı açma kararı aldım.

Ben küçük çaplı bir oyun kanalı yönetmekteyim ve 2018 yılının Ekim ayından bu yana para kazanma özelliğini aktif hale getirdim. O aylardan bu yana değişken olmakla birlikte 10-15-20-25 TL civarlarında aylık kazanç elde ettim. Ancak olağanüstü bir şekilde adsense hesabımdaki miktar 120 TL civarını aştıktan sonra, yani Haziran ayından bu yana kazançlarım sürekli silinmeye başladı. Şöyle açıklamak isterim:

Örneğin; Ağustos ayı tahmini kazançlarım 23,69 TL idi ve bu miktardan %100 eminim. Ancak Ağustos ayı kazancım olan bu miktar, 6 Eylül ila 9 Eylül tarihleri arasında inanılmaz bir biçimde düşürülerek 6,28 TL seviyesine geriledi. Biraz daha detaylandırmam gerekirse; mesela 15 Ağustos günü kazancım 1,53 TL idi. Şu anda ise 15 Ağustos günü kazancım analitik bölümünde sıfır tl arkadaşlar, bildiğiniz 0,00 TL. Bu imkansız bir durum çünkü ben günlük en az 500-600 civarında görüntülenme alıyorum, mutlaka 3 kuruş da olsa 10 kuruş da olsa gelir olması gerekirdi. Youtube neye dayanarak 1,53 TL kazancımı sildi o güne dair? Aynı şekilde 2 TL'nin üstünde kazandığım günler 3-5 kuruşa, 15-20 kuruşa falan düşürülmüş. Aynı sorunu Temmuz ayında da yaşadım. Toplam aylık gelirim 16 TL iken Ağustos ayının başında gelen düzenleme ile 5,88'e düşürülmüştü.

Ben bu tarz bir sorun daha önceki aylarda hiçbir şekilde yaşamadım. Kazancım eğer 18,38 TL mi diyelim, kuruşu kuruşuna aynı miktar adsense hesabıma yansırdı. Şimdi ise son 3 aydır %75 oranında düşüşler yaşıyorum.

Youtube ile mail yoluyla iletişime geçtiğimde net bir cevap gelmiyor. Zaten 1 kere cevap verdiler, onda da benim sorum ile tamamen alakasız bilgiler yer almaktaydı. Ben kazancımın neden silindiğinin cevabını arıyorum sonuçta. Daha sonra defalarca kanıtlarıyla görsellerle mailler atmama rağmen cevap bile vermediler bana artık.

Bu sorunu daha önce yaşayan var mı arkadaşlar? Lütfen biriniz bir yol gösterin, şunu yap düzelir deyin yani bunun bir yolu yok mu? Tahmini kazanç ile kesinleşmiş kazanç arasında uçurum fark var.

Ayrıca hiçbir şekilde kanalıma sahte abone kasma, sahte izlenme, sahte beğeni gibi geçersiz trafik olabilecek işlemler yapmamaktayım. Tamamen doğal yollar ile kanalımı geliştirmeye çalışmaktayım ve bu iş için mikrofon, kamera, gerekli materyaller ve gerekli donanıma sahip bilgisayar gibi yatırımlarda bulundum. Bunu aylık 5 TL için yapmış olmak istemiyorum. Hele ki abone sayımın oldukça artmaya başladığı şu dönemlerde inanılmaz şevkim kırılıyor. Bu durum resmen her şeyi mahvetmekte.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar gerçekten zor durumdayım :'( Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sponsor Linkleri
     

12 Eylül 2019, 13:52:01Yanıtla #51

Çevrimdışı relium

 • eTüccar Puanı: (0)
 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 10
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1
Ynt: Youtube Soru - Cevap Alanı
« Yanıtla #51 : 12 Eylül 2019, 13:52:01 »
0
Hocam ytpara ve ytdestekde sizin gibi aynı sorunu yaşayan birkaç kişi daha var. Birileri kasıtlı olarak reklamlarında gün içerisinde birden fazla kez tikliyor olabilirmi. Sektörde içerik olarak rakibiniz varda pk nizi kapatmak için böyle birşey yapıyor olabilir. YouTube destek ile görüşmeyi deneyin isterseniz

12 Eylül 2019, 17:30:48Yanıtla #52

Çevrimdışı Sargon

 • eTüccar Puanı: (0)
 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 38
 • Cinsiyet: Bay
 • Beğeni: +1
Ynt: Youtube Soru - Cevap Alanı
« Yanıtla #52 : 12 Eylül 2019, 17:30:48 »
0
Hocam ytpara ve ytdestekde sizin gibi aynı sorunu yaşayan birkaç kişi daha var. Birileri kasıtlı olarak reklamlarında gün içerisinde birden fazla kez tikliyor olabilirmi. Sektörde içerik olarak rakibiniz varda pk nizi kapatmak için böyle birşey yapıyor olabilir. YouTube destek ile görüşmeyi deneyin isterseniz

Cevabın için çok teşekkür ederim. Evet dostum ytdestek forumunda da paylaştım bunu.

Söylediğin şey aslında benim de aklıma geldi. Çünkü birçok rakibim var ve bunların beni sevmediğini de net bir şekilde biliyorum. Ancak onlar reklamlara birden fazla kez tıklıyor olsa bile, böyle bir şey mümkün mü yani? O zaman herkes sevmediği kanallara bunu yapıp kazandığı parayı baltalasın, spamlayarak kanalı kapattırsın vesaire yani.

Hani ben aylık ortalama kazancımı bilmesem, normal diyeceğim bu miktarlara. Bir de arkadaşlar mesajımda da belirttiğim gibi bazı günlerin kazançlarını 0,00 TL'ye indiriyorlar. Özellikle her gün inceleyip not aldığım için biliyorum. Mesela 1,53 TL kazandığım günden örnek vereyim. Türkiye, Amerika, Çekya, İtalya, Fransa, Hindistan, Japonya, İngiltere vesaire o kadar fazla ülkeden 1-2-3 krş şeklinde gelmiş ki kazandığım 1,53 TL. Gerçekten tüm bu ülkelerden kuruş kuruş gelen o kazancı neye dayanarak 0,00 TL'ye düşürdüklerini anlayamıyorum  :(