GelirKapısı

İnternetten Kazanç Yöntemleri => Diğer Siteler => Youtube => Konuyu başlatan: CHeLeP - 02 Ağustos 2014, 15:39:42

Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Ağustos 2014, 15:39:42
Arkadaşlar forumda youtube ile ilgili konuları inceledim ama galiba bu işle ilgilenip para kazanan olmadığından genel bilgiler dışında bilgi yok. Ben bu işle yaklaşık bir senedir ilgileniyorum ve konuya çok hakim olmasam da bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ben şuana kadar 500tl kadar kazandım ve düzenli şekilde bu işle ilgilenenler bu parayı aylık hatta haftalık kazanmaları münkün. Yapmamız gereken  youtube video yükleyip izlenmesini sağlamak. Şimdi arkadaşlar detaya inelim.

İstediğimiz videoları youtubea yükleyebiliyor muyuz ?
Her istediğimiz videoyu yükleyemiyoruz youtubea. Örnek veriyorum lig tvyi, dizileri, filmleri yüklersek telif hakkından dolayı hesabımız kapanır. Bu tür videolardan uzak duruyoruz.

Peki nasıl videolar yüklememiz gerekiyor ?
Genelde amatör videoların hepsi bizim yükleyebileceğimiz videolar. Örnek veriyorum araba kazaları komik videolar vs.

Bu videoları neden bulucaz peki kendimiz mi çekmemiz gerekiyor ?
Hayır arkadaşlar youtube içindeki beğendiğiniz videoları indirip kendi kanalınıza yükleyebilirsiniz yada diğer video sitelerinden beğendiklerini indirip yükleyebilirsiniz. Tabi videoyu kendiniz çekerseniz çok daha iyi çünkü youtubeda daha önce yüklenmemiş olan video daha çok izlenir bu videolar özgün videolardır.

Kategori sıkıntısı çekenler için: https://support.google.com/ads/answer/2842480?hl=tr&ref_topic=2971788

Parayı nasıl kazanıcaz ?
Youtubea üye olup videoları yükledikten sonra kanalımızı para kazanmaya açtıktan sonra artık videolarımızdan para kazanabiliyoruz. Bu ayarları youtube giriş yaptıktan sonra önce ülkeyi ABD yapıp sonra para kazanmayı açmak gerekiyor.

Parayı bize kim verecek ?
Arkadaşlar bunu 2 şekilde yapabiliriz.
Birincisi Adsense hesabımızı youtube bağlıyoruz ve youtube kazandığımız paralar 200tl olduğunda banka hesabıma kesinti yapmadan gönderiyor.
İkinci yöntem ise partnerlik. Bu yöntem ile partner olduğumuz network kazancımızdan %30 civarı kesintiler yaparak paypal hesabıma parayı gönderiyor. Partner olmak için networklere başvuru yapıyoruz ve onlarda kanalımızı beğenirse teklif yolluyor ve partnere geçmiş oluyoruz. Benim bütün kanallarım partnerlikte.

Şimdi bu parner olayını açmak istiyorum. Neden %30 kesinti veriyoruz adsense dururken ?
Çünkü partner olmanın adsenseye göre bir çok avantajı var. Bunlara deyinecek olursak. Adsense sadece tıklama başına para verir. Partner hem tıklamaya hemende izlenmeye para verir. Bu çok ciddi kazanç farkı oluşturuyor. Adsense 1000 izlenmeye ortalama 1 tl verirken partner 5-6 tl veriyor. Diğer bir önemli özellikte şuan adsenseye bağlı kanallarımıza video yüklemek çok sıkıntılı çünkü kendimize ait olmayan birçok videoda youtube sıkıntı çıkarıyor para kazanmayı aktif edemiyoruz. Partner kanallarda ise bu konuda hiçbir sıkıntı yok attığımız anda para kazanma aktif oluyor. Ayrıca partner olduğumuz networkler videolarımızı ilişkilendirerek önerilen videolarda çıkmasını sağlıyor ve çok daha fazla izlenim alıyoruz buda daha fazla kazanç sağlıyor. Bu arada bir çok partner networkler var herbirinin koşulları değişik.

Yüklediğimiz videoların izlenmesini nasıl sağlayacağız ?
Bir videonun izlenmesinin 2 yolu vardır. Birincisini insanlar youtubea arama çubuğuna bir şey aratır ve sizin videonuz çıkar ve videonuz izlenir. İkincisi ise sağ taraf önerilen videolarda sizin videonuz olur ve bu şekilde izlenim alırsınız.
Arkadaşlar bu konuda yapılması gereken şey şudur.
Birinci durum için söylüyorum. İnsanlar youtubea ne yazarda benim videomu bulmaya çalışır diye düşünmemiz gerekiyor ve videomuza o etiketleri açıklamaları girmemiz gerekiyor. Örnek vericek olursak bir kişi komik bir video izlemek istesin. Youtube arama çubuğuna şunları yazacaktır. Komik videolar, en komik videolar, en yeni komik videolar, 2014 komik video, çok komik video gibi aramalar yapıcaktır. Bu aramaları etiket bölümüne açıklama bölümüne giriyoruz ve uygun birde başlık atıyoruz videomuza ve izlenme almaya başlıyor.
İkinci duruma gelicek olursak. Adsense kullarak para kazanıyorsak youtube kendi algoritmasına göre videoları ilişkilendirecek ve benzer videoları sağ tarafta çıkaracaktır. Şansınız iyiyse çok izlenen bir videonun önerilen videoların olursunuz ve o videodan çıkanlar sizin videonuzuda izler. Ama partner kullarak para kazanıyorsak bizim videolarımızın önerilen videolarının neredeyse hepsi yine kendi videolarımız olur ve izleyici hep bizim videolarımız izler buda izlenmemizi 10 katına çıkartır.
Bu konuda söylenmesi gereken çok önemli diğer bir konu ise şudur. Trafik kaynaklarımızın %90 ı önerilen videolar olucaktır. Çünkü biz youtubea bir arama yaparız ve bir video izleriz. Sonrasında önerilen videoları kullanırız. Bununla ilgili olarak Arifin Manchestera attığı golü arıyordum nereye geldim sözü tam olarak olayı özetleyen durumdur :D

Her videodan her içerikten aynı oranda mı kazanırız ?
Hayır arkadaşlar bu kazanç değişiklik gösteriyor ve genel olarak şunu söylebiliriz. Videolar türkçe veya kısa videolarsa az kazandırır. ingilizce almanca gibi dillerdeyse veya uzun videolarsa daha çok kazandırır. Bu durumların 1. sebebi reklam verenlerle alakalıdır. Google video içeriği ile reklam içeriği ilişkiliyse reklama tıklanması durumunda daha fazla para kazandırır. Çünkü bu tür durumda amaca yönelik olduğunu düşünür. ingilizcede evrensel bir dil olduğundan çok fazla reklam veren oluyor ve doğal olarak bir çok videoya uygun reklam çıkıyor. Bizim gibi 3. dünya ülkelerinde ise 3-5 reklam döndüğü için amaca yönelik olmayan reklamlar çıkıyor ve az kazandırıyor. Gelişmiş ülkelerin dillerinde video yayınlamak bu nedenle daha fazla kazandırıyor.
Video uzunluğu konusuna gelirsek youtube 7 dk. bir reklam koymamıza izin veriyor ve ne kadar çok reklam o kadar çok tıklamayı getiriyor daha çok tıklamada daha çok kazancı...

Ayrıca arkadaşlar şuanda youtube sadece bilgisayardan izlenmelere para veriyor. Cep telefonundan tabletten izlenmelere para ödemiyor.

Ne gibi sorunlarla karşılaşıyoruz ?
Yüklediğimiz videolar telif hakkı içeriyorsa kanalımıza telif uyarısı geliyor ve kanalımız kapanıyor yada para kazanması gidiyor. Yüklediğiniz bir video 2 gün telifsiz kalabilir ama 3. gün telif alabilirsiniz.

Videolarınızın içinde tellifli müzikler varsa telif uyarası alırsınız...

Bir süre sonra herkes gibi sizde spam yapıcaksınız yani sizin olmayan videoları kendi kanalınıza atıcaksınız ve rekabet oluşacak sonrasında birbirinize sahte telif hakkı göndericeksiniz. Siz böyle yapmayın :)

Videolarınızda kavga gürültü silah vahşet içeren görüntüler varsa normalde yasak olduğundan youtube herhan uygunsuz içerik deyip kanal kapatma gibi bir yaptırama başvurabilir.

Tartışma yaratacak videolar yüklediyseniz yorumlarda küfürler havada uçuşuyor buda videonun bir süre sonra şikayet edilmesine ve kapatılmasına yol açıyor.


NETWORK ŞİRKETLERİ HAKKINDA

Bir çok network şirketinin olduğunu belirtmiştim. Bu networklerin hepsi temelde aynı işlevde olsada para kesintileri ödeme yöntemleri ödeme zamanlarında farklılıklar oluyor. PTC siteleri gibi düşünebilirsiniz. Bütün PTC siteleri temelde reklam tıklayıp para kazanma üzerine kurulsada herbiri farklıdır. Ben daha önce ödeme aldığım 2 networkü size öneriyorum. Onun dışında bütün networklerin listelendiği bünyesinde nekadar youtube kanalını barındırdığını gösteren bir site paylaşıyorum. Ben listedekilerin %90 ını denemedim bile belki çok daha iyi olanları vardır.

Network Listesi: http://socialblade.com/youtube/top/networks

TÜRKLERİN KULLANMAKTA OLDUÐU BAZI NETWORKLER

ZoominTV
Fullscreen
Awesomeness
Machinima
Music Nations
Freedom
Life network
QuizGroup

ÖNERİLEN NETWORK ŞİRKETLERİ

Quizgroup network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/quizgroup-(youtube-network)/

Life network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/life-network/


Sizlere referans olması amacıyla kendi life networke bağlı kanalımın istatistiklerimi koyuyorum. İçerik türkçe olduğundan ve izlenmelerin %60 ı cep telefonu üzerinden olduğu için kazançlar izlenmeye göre oldukça düşük.

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 02 Ağustos 2014, 20:19:45
Güzel paylaşım. Bilgiler için teşekkürler CHeLeP :) :y

Benim en çok takıldığım konu; bu videoları nasıl birilerine izleteceğimiz :) Bence birçok anlatım var heryerde ama açık olmayan tek nokta burası ;)
Mesela sen neler yapıyorsun bu videoların izlenmesi için ? Sen sadece yüklüyorsun ve birileri gelip buluyor mu yani ? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 02 Ağustos 2014, 22:32:10
Yüklediğin videoların izlenmesi için ilginç başlıklar olmalı.Video özgün olmalı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 03 Ağustos 2014, 12:05:40
Yani birileri gelip buluyor. Bu yüzden isim önemli .. ok :) :y
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilge8408 - 03 Ağustos 2014, 13:07:31
Yani birileri gelip buluyor. Bu yüzden isim önemli .. ok :) :y

Aslında PTC'den farklı değil. Birilerinin bulması çok daha güzel (organik) ama genel olarak gene 2. parti siteler kullanılıyor bu iş için. Exchanger siteleri, GPT siteleri vs.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 03 Ağustos 2014, 13:29:55
Güzel paylaşım. Bilgiler için teşekkürler CHeLeP :) :y

Benim en çok takıldığım konu; bu videoları nasıl birilerine izleteceğimiz :) Bence birçok anlatım var heryerde ama açık olmayan tek nokta burası ;)
Mesela sen neler yapıyorsun bu videoların izlenmesi için ? Sen sadece yüklüyorsun ve birileri gelip buluyor mu yani ? :)


Gerekli açıklamayı ekledim hocam :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 03 Ağustos 2014, 23:27:43
Gösterim başına nekadar veriyor  CHeLeP ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: HeadSh0t - 03 Ağustos 2014, 23:32:52
Socialtakipci gibi sosyal media exchanger sistemlerinden gelen izlemeleri kabul ediyormu youtube ??? Tabi bu degişim siteleri no-referrer yöntemini kullanıyorlar işe yarıyormu ???
Başlık: Youtube ile para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 03 Ağustos 2014, 23:56:24
Partnerlikten kazanmak için adsensesiz kanal veya hesap olması mı lazım? Yapılması gereken detayları yazar mısın?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 04 Ağustos 2014, 08:48:01
Gösterim başına nekadar veriyor  CHeLeP ?
icerige gore degisiklik gosteriyor ama genel olarak turkce videolara 1-4$ arasi ingilizceye 3-20$ arasi
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 04 Ağustos 2014, 08:49:43
Partnerlikten kazanmak için adsensesiz kanal veya hesap olması mı lazım? Yapılması gereken detayları yazar mısın?
Adsenseli olmak ya olmamak fark etmiyor. Youtube hesabinin para kazanmasini aktif edip partnere basvurdugunda kabul edilir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 04 Ağustos 2014, 08:52:24
Socialtakipci gibi sosyal media exchanger sistemlerinden gelen izlemeleri kabul ediyormu youtube ??? Tabi bu degişim siteleri no-referrer yöntemini kullanıyorlar işe yarıyormu ???
Bahsettiginiz siteleri bilmiyorum ama organikse sikinti olmaz ama botsa google cakar davayi kapatir kanali.
Başlık: Youtube partner para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 04 Ağustos 2014, 23:54:21
Youtube videolarımızda para işaretinin yeşil olması mı gerekiyor? Partner site yüklenen videolarda daha esnek denmişti.
Direkt partner site ile kazanmak için, video yüklemelere başlamadan önce yapılması gereken temel ayarlar nelerdir?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Ağustos 2014, 10:23:18
Youtube videolarımızda para işaretinin yeşil olması mı gerekiyor? Partner site yüklenen videolarda daha esnek denmişti.
Direkt partner site ile kazanmak için, video yüklemelere başlamadan önce yapılması gereken temel ayarlar nelerdir?

Evet yeşil olması gerekiyor. Videoları yükledikten Video yöneticisine gir sonra bütün videoları seç hemen üstte işlemleri tıkla açılan menüde kullanım politikasını tıkla monetize in all countreis seçeneğini seçiyoruz tıklıyoruz ve bütün videoların para kazanması açılıyor. Yapamazsanız resimlide anlatabilirim akşam.
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 05 Ağustos 2014, 11:17:23
Para kazan dedin mi yeşil oluyorda senin dediğin seçenekleri hiç görmedim. Yukarıdaki açıklamalardaki partner kanal esnekliği açısından sormuştum. Epeydir doğru dürüst video yükleyemiyordum çünkü. Yeni kanal açtım adsenseyi bağlamadım tabi. Fakat e-mailime bağlı adsense hesabı var.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Ağustos 2014, 22:53:37
Para kazan dedin mi yeşil oluyorda senin dediğin seçenekleri hiç görmedim. Yukarıdaki açıklamalardaki partner kanal esnekliği açısından sormuştum. Epeydir doğru dürüst video yükleyemiyordum çünkü. Yeni kanal açtım adsenseyi bağlamadım tabi. Fakat e-mailime bağlı adsense hesabı var.

Partner olduktan sonra görüyorsun bu seçenekleri ayrıca partner olmak için adsenseye bağlamak gerekmiyor sadece para kazanmaya açman yeterli.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Ağustos 2014, 08:53:52
05.08.2014 tarihinde aldığım bir ödemeyi ekledim konuya.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 07 Ağustos 2014, 15:20:44
Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım. Profilimde "  İş Ortağı Doğrulandı" adlı br yazı var.
Şimdi sadece video yüklemek kaldı değil mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Ağustos 2014, 21:07:46

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım. Profilimde "  İş Ortağı Doğrulandı" adlı br yazı var.
Şimdi sadece video yüklemek kaldı değil mi?


Para kazanmayı aktif ettiyseniz daha sonra freedom parnere başvuru yapıp gelen davetiyeyi kabul ettiyseniz artık videolarınızdan para kazanabilirsiniz. isterseniz bir kaç video yükleyip video yöneticisinden videoların yanında yeşil dolar olup olmadığını kontrol edin. Yeşil dolar varsa para kazanılıyor demektir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 07 Ağustos 2014, 21:40:17
Peki sen videoları nasıl izlettiriyorsun? Daha doğrusu meslek sırrı değilse video izletme hakkında bilgilerini paylaşabilir misin?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 07 Ağustos 2014, 22:17:48
Peki sen videoları nasıl izlettiriyorsun? Daha doğrusu meslek sırrı değilse video izletme hakkında bilgilerini paylaşabilir misin?
Benim küçük oğlan bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve oynadığı oyunları youtube a yüklüyor, bir de bakıyor bir sürü kişi izlemiş, tabi izleyenlerde mutlaka çocuktur diye düşünüyorum, velhasıl kim ne öğrenmek istiyorsa google a yazıyor, video görünce izliyor.
Ama hiç aklıma dahi gelmemişti bu videolardan para kazanıldığı, Konya ya dönünce bu işe de el atacam :)
Benim ufaklık yüklediği videolarda oyunun nasıl oynandığını filan sesli anlatım yapıyor
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 07 Ağustos 2014, 22:42:41
Benim küçük oğlan bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve oynadığı oyunları youtube a yüklüyor, bir de bakıyor bir sürü kişi izlemiş, tabi izleyenlerde mutlaka çocuktur diye düşünüyorum, velhasıl kim ne öğrenmek istiyorsa google a yazıyor, video görünce izliyor.
Ama hiç aklıma dahi gelmemişti bu videolardan para kazanıldığı, Konya ya dönünce bu işe de el atacam :)
Benim ufaklık yüklediği videolarda oyunun nasıl oynandığını filan sesli anlatım yapıyor
Benimde aklıma oyunların anlatımı geldi :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Ağustos 2014, 22:51:44
Peki sen videoları nasıl izlettiriyorsun? Daha doğrusu meslek sırrı değilse video izletme hakkında bilgilerini paylaşabilir misin?

Youtube yükleyeceğin videoların konusunu belirle. Sonra yeni bir kanal aç. Kanalını partnere sok. Sonra hergün 3-5 video at kanalına. Etiketleri başlıkları düzgünce gir. 1 hafta sonra en az 20 video yüklü olması gerekiyor kanalında. Sonra youtubedan istatistiklere bak. Kanalına ulaşmak için nasıl aramalar yapmışlar izleyiciler. Sonra video yüklemeye devam et ama izleyicilerin nasıl size ulaştıklarını göz önünde bulundurarak etiket başlık gir.

Videoları kesinlikle toplu halde atma. Çünkü her gün video atarak kanalını güncel tutmuş olursun ve buda youtube un kanalını aramalarda daha öne çıkmasını sağlar. Ayrıca youtube toplu halde video yüklenen kanalları kapatabilir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 07 Ağustos 2014, 23:00:40
Kanalı davet ettiler kabul ettim partnerliği.:)
Şimdi sadece video yüklemek ve izlenmesini sağlamak kaldı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Ağustos 2014, 23:27:08
Kanalı davet ettiler kabul ettim partnerliği.:)
Şimdi sadece video yüklemek ve izlenmesini sağlamak kaldı.
Tebrikler :) Yazdıklarımı uygulayın geri gelir.
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 08 Ağustos 2014, 02:48:00
Yükleyecek video bulmada sıkıntı yaşıyorum vaktimde az. Çoğu videoyu youtube para kazanma için kabul etmiyor. Ayrıca 7 dakikanın altında video koysak reklam çıkmaz iş yapmaz mı? Freedom'daki adam müzik problemiyle ilgili bir video çekmiş ama ingilizce bilmiyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 08 Ağustos 2014, 17:02:32
Yükleyecek video bulmada sıkıntı yaşıyorum vaktimde az. Çoğu videoyu youtube para kazanma için kabul etmiyor. Ayrıca 7 dakikanın altında video koysak reklam çıkmaz iş yapmaz mı? Freedom'daki adam müzik problemiyle ilgili bir video çekmiş ama ingilizce bilmiyorum.

Videoların 10sn de olsa para kazanırsın ama 7. dk dan sonra 2. reklamı koyabiliyorsun ve buda tıklanma ihtimalı artırıyor. Video bulma sıkıntısına gelicek olursak örnek olması amacıyla yüklemek istediğin video konusunu bana atarsan sana yardım edebilirim.
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 08 Ağustos 2014, 22:32:41
Genelde ilginç ve eğlenceli karışık videolar yüklemek istiyorum, bu konu belirleme çok mu belirleyici?
Farklı türden videolar olsa ne olur? Konu ayarını nereden yapmak lazım, youtube'dan mı partnerden mi?
Uygun başka bir partner siteyi aynı kanala tanıtabiliyor muyuz? Sorularla bıktırmamışımdır umarım. (hp)
 
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: HeadSh0t - 08 Ağustos 2014, 23:00:32
+1 refli linkden üye olundu.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 09 Ağustos 2014, 01:52:32
Genelde ilginç ve eğlenceli karışık videolar yüklemek istiyorum, bu konu belirleme çok mu belirleyici?
Farklı türden videolar olsa ne olur? Konu ayarını nereden yapmak lazım, youtube'dan mı partnerden mi?
Uygun başka bir partner siteyi aynı kanala tanıtabiliyor muyuz? Sorularla bıktırmamışımdır umarım. (hp)
 

Konuyu kafada belirliyorsun istediğin gibi video yükleyebilirsin. Youtube veya partnerden herhangi bir ayar yapılmıyor zaten. Ama şunu söylemekte fayda var insanlar sevdiği videoların devamını izlemek ister o nedenle genelde aynı tür videoları tek kanalda yüklüyoruz. Tabi sen kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yükleyebilirsin :)

1 kanala 1 partner bağlayabilirsin. Zaten davet gönderemiyor partner şirketleri sen başka bir partnere bağlıyken.

Bu arada istediğin kadar soru sorabilirsin sıkıntı yok :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 09 Ağustos 2014, 01:54:48
+1 refli linkden üye olundu.

Teşekür ederim :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 09 Ağustos 2014, 02:19:08
3-5 video ekledim sadece biri kabul edildi. Nasıl uygun video bulacağız ki?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 09 Ağustos 2014, 20:33:26
3-5 video ekledim sadece biri kabul edildi. Nasıl uygun video bulacağız ki?

Hocam komik ve eğlenceli videolar yüklüyorum yazmıştınız. Komik eğlenceli kelimelerin yabancı bir dilde karşılığını youtube da aratın ve arama sonuçlarında para kazanılan bir kanalının bütün videolarını bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz videoların isimlerini kendinize göre düznleyin ve kendi kanalınıza yükleyin. Burda dikkat edilmesi gereken şey bir videoyu başka biri yüklediyse ve videoda reklam çıkıyorsa siz yüklediğinizde de çıkacaktır. Ayrıca komik eğlenceli kelimelerini japonca rusça ingilizce gibi dillere çevirip arama yapabilirsin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 10 Ağustos 2014, 01:13:25
Ya zaten elden geldiğince o tür düzenlemeler yapmaya çalışıyorum. Diğer kanallardaki logolar falan problem yaratmıyor mu?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 10 Ağustos 2014, 02:28:39
Ya zaten elden geldiğince o tür düzenlemeler yapmaya çalışıyorum. Diğer kanallardaki logolar falan problem yaratmıyor mu?
Öncelikle kanalinin kapanmasindan korkma yenisini acarsin. Logo konusunuda cok dusunme video %99.9 zaten onların değil olsa bile senin türkçeye çevirip yuklediğini görecekte şikayet edicek uzun iş :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: burakreis14 - 11 Ağustos 2014, 07:00:43
+1 refden uye oldum kanalı ılıskılendırdım ızleme alıyorum sureklı ama sıtenın analytics baktıgımda hala bı tık gosterme yok anlamadım
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 11 Ağustos 2014, 07:50:44
 
+1 refden uye oldum kanalı ılıskılendırdım ızleme alıyorum sureklı ama sıtenın analytics baktıgımda hala bı tık gosterme yok anlamadım
Youtube 2-3 geriden geliyor. 2-3 sonra bakin istatistikleri gorebilirsiniz. Bu arada tesekurler reften uye oldugun icin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuso07 - 12 Ağustos 2014, 19:48:51
merhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için çok teşekkür ederim. Uzun zamandır başlamayı çok istiyodum. Fakat bilgi eksiliğinden dolayı başlayamamıştım.

     Yazdıklarınıza kısa bi göz attım.  Merak ettiğim bazı şeyler var hocam.
 
Abd kısmından emin misiniz yanlış hatırlamıyosam Türkiye için de başlatıldığını söylemişlerdi.

neden partner sisteminini seçtiniz de kesinti olmayan adwense yi seçmediniz. şimdiden teşekkürler :)


     
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 13 Ağustos 2014, 00:32:14
merhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için çok teşekkür ederim. Uzun zamandır başlamayı çok istiyodum. Fakat bilgi eksiliğinden dolayı başlayamamıştım.

     Yazdıklarınıza kısa bi göz attım.  Merak ettiğim bazı şeyler var hocam.
 
Abd kısmından emin misiniz yanlış hatırlamıyosam Türkiye için de başlatıldığını söylemişlerdi.

neden partner sisteminini seçtiniz de kesinti olmayan adwense yi seçmediniz. şimdiden teşekkürler :)


     

ABD konusunda eminim. Şuana kadarki bütün kanallarım ABD olarak ayarlı ve bundan sonrada ABD olacak. Ülkeyi Türkiye olarak seçince para kazanma ayarları gözükmüyor. Konuyu okusaydın 2. soruyoru sormazdın diye düşünüyorum ben yinede sorunun cevabını kopyalayım :)

Şimdi bu parner olayını açmak istiyorum. Neden %30 kesinti veriyoruz adsense dururken ?
Çünkü partner olmanın adsenseye göre bir çok avantajı var. Bunlara deyinecek olursak. Adsense sadece tıklama başına para verir. Partner hem tıklamaya hemende izlenmeye para verir. Bu çok ciddi kazanç farkı oluşturuyor. Adsense 1000 izlenmeye ortalama 1 tl verirken partner 5-6 tl veriyor. Diğer bir önemli özellikte şuan adsenseye bağlı kanallarımıza video yüklemek çok sıkıntılı çünkü kendimize ait olmayan birçok videoda youtube sıkıntı çıkarıyor para kazanmayı aktif edemiyoruz. Partner kanallarda ise bu konuda hiçbir sıkıntı yok attığımız anda para kazanma aktif oluyor. Ayrıca partner olduğumuz networkler videolarımızı ilişkilendirerek önerilen videolarda çıkmasını sağlıyor ve çok daha fazla izlenim alıyoruz buda daha fazla kazanç sağlıyor. Bu arada bir çok partner networkler var herbirinin koşulları değişik.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuso07 - 13 Ağustos 2014, 01:51:36
ABD konusunda eminim. Şuana kadarki bütün kanallarım ABD olarak ayarlı ve bundan sonrada ABD olacak. Ülkeyi Türkiye olarak seçince para kazanma ayarları gözükmüyor. Konuyu okusaydın 2. soruyoru sormazdın diye düşünüyorum ben yinede sorunun cevabını kopyalayım :)

Şimdi bu parner olayını açmak istiyorum. Neden %30 kesinti veriyoruz adsense dururken ?
Çünkü partner olmanın adsenseye göre bir çok avantajı var. Bunlara deyinecek olursak. Adsense sadece tıklama başına para verir. Partner hem tıklamaya hemende izlenmeye para verir. Bu çok ciddi kazanç farkı oluşturuyor. Adsense 1000 izlenmeye ortalama 1 tl verirken partner 5-6 tl veriyor. Diğer bir önemli özellikte şuan adsenseye bağlı kanallarımıza video yüklemek çok sıkıntılı çünkü kendimize ait olmayan birçok videoda youtube sıkıntı çıkarıyor para kazanmayı aktif edemiyoruz. Partner kanallarda ise bu konuda hiçbir sıkıntı yok attığımız anda para kazanma aktif oluyor. Ayrıca partner olduğumuz networkler videolarımızı ilişkilendirerek önerilen videolarda çıkmasını sağlıyor ve çok daha fazla izlenim alıyoruz buda daha fazla kazanç sağlıyor. Bu arada bir çok partner networkler var herbirinin koşulları değişik.


Dediğim gibi konuyu fazla inceleyememiştim. Şimdi daha iyi anladım. Tekrar teşekkürler :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 16 Ağustos 2014, 01:29:39
Kaç gösterimden veya ne kadar zaman sonra puan yansımaya başlar?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 16 Ağustos 2014, 15:38:24
Kaç gösterimden veya ne kadar zaman sonra puan yansımaya başlar?

Puan derken para demek istiyorsunuz galiba. Youtube hesabı açıp videoları yükledikten sonra 2 gün sonra istatistikleri youtubedan takip edebilirsiniz. 2 gün sonra 0 gösterimde alsanız 0 gösterim aldığınız gösterilir. Ayrıca 100 gösterime 2-3 reklam tıklaması alırsınız ortalama olarak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 16 Ağustos 2014, 16:25:40
Youtube'da istatistikler gözüküyorda Partner sitede ne zaman bir hareket olur? Orada puan kısmı var ve sanırım o puanlar paraya dönüşüyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 16 Ağustos 2014, 17:02:49
Benim küçük oğlan bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve oynadığı oyunları youtube a yüklüyor, bir de bakıyor bir sürü kişi izlemiş, tabi izleyenlerde mutlaka çocuktur diye düşünüyorum, velhasıl kim ne öğrenmek istiyorsa google a yazıyor, video görünce izliyor.
Ama hiç aklıma dahi gelmemişti bu videolardan para kazanıldığı, Konya ya dönünce bu işe de el atacam :)
Benim ufaklık yüklediği videolarda oyunun nasıl oynandığını filan sesli anlatım yapıyor

Nükhet Hanım'ın dediği gibi oyun yükelemeleri gayet mantıklı. Özellikle oyun ile ilgili anlatımlar ( oyun hatalarının çözümleri v.b) konular çok dikkat çekiyor.

Bende 1-2 ay önce kanal açtım, ara ara vakit ayırıyorum. Kanalı olan arkadaşlar kanallarını paylaşırsa video izleyerek, birbirimizin reklamlarına tıklayabiliriz. :)


Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 16 Ağustos 2014, 17:21:41
Merhaba,

"Youtube üye olduktan sonra bu linke tıklayın ve sayfadaki partner with us butonuna tıklayarak partner üyeliğini tamamlayın. Daha sonra youtube kanalınızdan partnerlik istediği kabul edin. Freedom networku önermemin sebebi diğer networkler gibi fazla şartı olmaması ve ödeme alt sınırının 1$ olması."

Partnerlik isteği nerden kabul edilecek, youtube kanalımda bakıyorum göremedim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ağustos 2014, 00:28:24
Merhaba,

"Youtube üye olduktan sonra bu linke tıklayın ve sayfadaki partner with us butonuna tıklayarak partner üyeliğini tamamlayın. Daha sonra youtube kanalınızdan partnerlik istediği kabul edin. Freedom networku önermemin sebebi diğer networkler gibi fazla şartı olmaması ve ödeme alt sınırının 1$ olması."

Partnerlik isteği nerden kabul edilecek, youtube kanalımda bakıyorum göremedim?

Parnerlik davetiyeleri genelde akşam 23:00 gibi toplu olarak gönderiliyor. Youtubeda sağ üstteki simgeye tıklayınca küçük pencere açılır içerik oluşturucu studyosu yazar ona tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta kontrol paneli yazıyor. Davetiye gelince burayada gözüküyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Ağustos 2014, 09:11:32
Partner davetiyesi gelmiş fakat şu ana kadar kazandığım tüm paralar gitmiş gözüküyor !!!
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ağustos 2014, 10:05:53
Partner davetiyesi gelmiş fakat şu ana kadar kazandığım tüm paralar gitmiş gözüküyor !!!

Daha önce adsenseye bağlıydı galiba kanalınız. Partner olana kadar kazandığınız bütün paralar adsense hesabınıza yansıyacak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Ağustos 2014, 10:32:33
evet, bağlıydı. o paralar kayıp oluyor mu? olmuyorsa nerede görebiliyorum?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ağustos 2014, 11:33:41
evet, bağlıydı. o paralar kayıp oluyor mu? olmuyorsa nerede görebiliyorum?

Kaybolmuyor. Adsensede kazanılan paralar bir sonraki ayın 10-12 arasında adsense paneline yansır. Sizinde bu ayın 16 sine kadar kazandığınız paraları eylül ayının 10-12 arasında adsense panelinde gözükecek.  Ayrıca adsense paneline girip ne kadar kazandığını tahmini olarak görebiliyoruz.
Tahmini kazancınızı görmek için adsense hesabınıza giriş yapın üst menüde performans raporları sekmesine tıklayın açılan sayfada sol tarafta ürünler menüsü var ona tıklayınca İçerik için AdSense yazan bir yazı göreceksiniz ona tıklayınca bütün istatistiklerinizi kazançlarınızı görebilirsiniz. Sağ üst taraftan da istediğiniz tarih aralığındaki kazancı görebilirsiniz.

Adsense kullanıyorsanız muhtemelen yazdıklarımı biliyorsunuzdur ama yinede anlamadığınız bir nokta olursa resimli anlatabilirim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Ağustos 2014, 14:06:21
evet biliyordum :) yinede teşekkürler. sadece youtube'da gözüken miktar "0" olmuş.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 17 Ağustos 2014, 15:51:11
Yeni kanala davetiye gelip gelmediğini hatırlamıyorum. Şartlar oluşmadığı için gelmemiş olabilir mi?
Ya da davetiye geldiyse ne yazıyor veya birşey yapıyor muyduk? Davetiyeden sonra mı aktifiz? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ağustos 2014, 16:13:51
evet biliyordum :) yinede teşekkürler. sadece youtube'da gözüken miktar "0" olmuş.

Bende de aynısı oldu sıkıntı yok 2 gün sonra istatistikler yansımaya başlayacak :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ağustos 2014, 16:16:11
Yeni kanala davetiye gelip gelmediğini hatırlamıyorum. Şartlar oluşmadığı için gelmemiş olabilir mi?
Ya da davetiye geldiyse ne yazıyor veya birşey yapıyor muyduk? Davetiyeden sonra mı aktifiz? :)

Freedom networkun şartı youtube kanalının para kazanmasının aktif olması. Para kazanma aktifse ve partnerlik için başvurduysan. Youtubeda sağ üstteki simgeye tıklayınca küçük pencere açılır içerik oluşturucu studyosu yazar ona tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta kontrol paneli yazıyor. Davetiye gelince burayada gözüküyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cihan77 - 17 Ağustos 2014, 21:17:40
Freedom network refin oldum.  :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 18 Ağustos 2014, 12:09:31
Freedom network refin oldum.  :)
Tesekur ederim :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 18 Ağustos 2014, 12:12:21
+ 1 'de benden gelmişti.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 18 Ağustos 2014, 16:02:02
Örneğin 10 dk'lık bir videoya kaç adet reklam koyabiliyoruz ve bunu nereden ayarlıyoruz?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 18 Ağustos 2014, 21:55:48
Örneğin 10 dk'lık bir videoya kaç adet reklam koyabiliyoruz ve bunu nereden ayarlıyoruz?
Youtube hesabına giriş yap video yöneticisine gir ve burada uzunluğu 10 dk dan fazla olan videoların hangisine ek reklam eklemek istiyorsan onun altında yazan düzenleye butonuna tıkla. Sonra karşına videonun düzenlemesini yapacağın sayfa gelecek. Temel bilgiler Para kazanma Gelişmiş ayarlar şeklinde 3 menü var. Para kazanma menüsüne tıkla videonun ortasında gösterilen reklam seçeneğini aktif et ve gösterim dakikasını belirle. Format 7:00 (yedinci dakika sıfırıncı saniye) şeklinde olmalı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ağustos 2014, 08:40:03
Youtube hesabına giriş yap video yöneticisine gir ve burada uzunluğu 10 dk dan fazla olan videoların hangisine ek reklam eklemek istiyorsan onun altında yazan düzenleye butonuna tıkla. Sonra karşına videonun düzenlemesini yapacağın sayfa gelecek. Temel bilgiler Para kazanma Gelişmiş ayarlar şeklinde 3 menü var. Para kazanma menüsüne tıkla videonun ortasında gösterilen reklam seçeneğini aktif et ve gösterim dakikasını belirle. Format 7:00 (yedinci dakika sıfırıncı saniye) şeklinde olmalı.

Hallettim, teşekkürler.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ağustos 2014, 15:10:23
17 Ağustos dönüşümleri bugün işlendi. Adsense ile kazanç arasında dağlar kadar fark var.

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00010%2Fhdv7tvfqswfi_t.jpg&hash=b143796fc8ad81247d13a58dc796de07) (http://paidimg.com/hdv7tvfqswfi/Ekran_Alıntısı.JPG.html)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ağustos 2014, 16:11:36
17 Ağustos dönüşümleri bugün işlendi. Adsense ile kazanç arasında dağlar kadar fark var.

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00010%2Fhdv7tvfqswfi_t.jpg&hash=b143796fc8ad81247d13a58dc796de07) (http://paidimg.com/hdv7tvfqswfi/Ekran_Alıntısı.JPG.html)


Fark olumlu mu olumsuz mu :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ağustos 2014, 16:16:36
tabi ki olumlu :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ağustos 2014, 16:21:40
tabi ki olumlu :D

Ozaman video yükleme devam :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ağustos 2014, 16:23:40
Aynen, durmak yok yola devam :D diyor ya birileri.

Bu arada bizim sana ref olmamız, sana yüzde kaç kazandırıyor?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ağustos 2014, 16:28:44
Aynen, durmak yok yola devam :D diyor ya birileri.

Bu arada bizim sana ref olmamız, sana yüzde kaç kazandırıyor?

%6
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ağustos 2014, 16:44:22
Sizlere referans olması amacıyla kendi istatistiklerimi koyuyorum. İçerik türkçe olduğundan ve izlenmelerin %60 ı cep telefonu üzerinden olduğu için kazançlar izlenmeye göre oldukça düşük. İstatistikler son 28 güne ait.

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FNYNQVQ.jpg&hash=b0e3a1155054ddf72101299968c4f937) (http://hizliresim.com/NYNQVQ)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ağustos 2014, 16:45:44
Maşallah diyelim. Bu arada konuda hiç sizin kanal linkine denk gelmedim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ağustos 2014, 16:49:31
Maşallah diyelim. Bu arada konuda hiç sizin kanal linkine denk gelmedim.

İstatistiklerimi ekledim bir önceki mesajda
Kategorimi ifşa etmek istemiyorum sonra herkes aynı videoları yüklüyor ve sahte telif atıp kanalımı kapatmaya çalışıyorlar :)

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: kilicaslan3873 - 20 Ağustos 2014, 01:06:02
chelep refinden üye oldum davetiye geldi youtubeden kabul edip video yükledim dolar butonu yeşil olmadı para kazanmayı aktif hale getiremedim   dün bayağı uğraştım googleden telefon ile mesajlı onay da aldım  googleden kullanım koşullarını ihlal ettiniz birdahakisefere iptal edilebilir diye  mail geldi yani işin büyük kısmını zannedersem hallettim az bişi kaldı  gelen e mailden dolayıda  çekindim fazla yanlış yapmadan dolayı iptal edilebilir diye  bi zahmet madde madde yazabilirmisin yukardaki yorumları takip ederek aptım fakat karıştrdm hrlde
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 20 Ağustos 2014, 07:27:37
chelep refinden üye oldum davetiye geldi youtubeden kabul edip video yükledim dolar butonu yeşil olmadı para kazanmayı aktif hale getiremedim   dün bayağı uğraştım googleden telefon ile mesajlı onay da aldım  googleden kullanım koşullarını ihlal ettiniz birdahakisefere iptal edilebilir diye  mail geldi yani işin büyük kısmını zannedersem hallettim az bişi kaldı  gelen e mailden dolayıda  çekindim fazla yanlış yapmadan dolayı iptal edilebilir diye  bi zahmet madde madde yazabilirmisin yukardaki yorumları takip ederek aptım fakat karıştrdm hrlde
youtube ayarlarindan ülkeni Abd olarak degistirdin mi ? Sonrasinda para kazanmayi aktif etmen gerekiyordu bunlari yaptin mi ?
Ayrica google kullanim koşullarını ihlal ettim yazmişsın ne tür bir video yükledin ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 20 Ağustos 2014, 13:12:39
Gerçekten düşükmüş seninki.781 bin görüntülemeye 200 dolar.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 20 Ağustos 2014, 14:42:56
Şu anda youtube'da gördüğüm kazanç miktarını, freedom'da aşağıda ki ekranda mı göreceğim?

http://paidimg.com/i/00010/0fxvx6l0cg1v.jpg
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 20 Ağustos 2014, 17:26:54
Şu anda youtube'da gördüğüm kazanç miktarını, freedom'da aşağıda ki ekranda mı göreceğim?

http://paidimg.com/i/00010/0fxvx6l0cg1v.jpg

Bu ekranda gördüğün kesinleşmiş kazanç. Yani partner şirketi örnek veriyorum haziran ayında kazandığın paraları temmuz ayının 20 sinde keşinleştirir ve temmuz ayının 30 unda paypal hesabına yatırır. Sen yeni partnere girdiğin için ağustos yanın parası eylül 20 de keşinleşcek ve eylül 30 da ödenecek.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 20 Ağustos 2014, 17:30:01
Tamamdır, bu iyi oldu. Bu arada özel mesaj kutun dolu, temizle derim ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 21 Ağustos 2014, 10:16:55
Merhaba,

İzlenme karşılığı ne kadar kazanacağım bilgisine nereden ulaşabilirim?

Örneğin 1000 izlemeye 5-6 tl yazmışsınız. Bu arttıkça meblağ ne oluyor. Türkiye izlenmesi ile ABD mutlaka farklıdır gibi gibi...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 21 Ağustos 2014, 14:18:55
Merhaba,

İzlenme karşılığı ne kadar kazanacağım bilgisine nereden ulaşabilirim?

Örneğin 1000 izlemeye 5-6 tl yazmışsınız. Bu arttıkça meblağ ne oluyor. Türkiye izlenmesi ile ABD mutlaka farklıdır gibi gibi...

O şekilde sabit bir getirisi yok youtube un o nedenle öyle bir bilgiye ulaşamıyoruz.
Her videodan her içerikten aynı oranda mı kazanırız ?
Hayır arkadaşlar bu kazanç değişiklik gösteriyor ve genel olarak şunu söylebiliriz. Videolar türkçe veya kısa videolarsa az kazandırır. ingilizce almanca gibi dillerdeyse veya uzun videolarsa daha çok kazandırır. Bu durumların 1. sebebi reklam verenlerle alakalıdır. Google video içeriği ile reklam içeriği ilişkiliyse reklama tıklanması durumunda daha fazla para kazandırır. Çünkü bu tür durumda amaca yönelik olduğunu düşünür. ingilizcede evrensel bir dil olduğundan çok fazla reklam veren oluyor ve doğal olarak bir çok videoya uygun reklam çıkıyor. Bizim gibi 3. dünya ülkelerinde ise 3-5 reklam döndüğü için amaca yönelik olmayan reklamlar çıkıyor ve az kazandırıyor. Gelişmiş ülkelerin dillerinde video yayınlamak bu nedenle daha fazla kazandırıyor.
Video uzunluğu konusuna gelirsek youtube 7 dk. bir reklam koymamıza izin veriyor ve ne kadar çok reklam o kadar çok tıklamayı getiriyor daha çok tıklamada daha çok kazancı...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: demre - 21 Ağustos 2014, 15:15:40
youtube linkini mail atarmısın yada link . bulamadım da
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 21 Ağustos 2014, 15:48:50
Verilmesi gereken bir youtube linki yok partner site linki var. Kendi youtube kanalını bu siteye bağlıyorsun.
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 21 Ağustos 2014, 18:23:40
Benim yeni kanalda yeterli video olmadığı için daha kabul edilmemiş olabilir mi? Çünkü siteye giriş yapıp pencereyi kapatıp,
tekrar siteyi açınca kayıt bilgileri çıkıyor. Youtube'da kazanç göstermesi mi lazım işlerin yürümesi için?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 21 Ağustos 2014, 18:34:52
Benim yeni kanalda yeterli video olmadığı için daha kabul edilmemiş olabilir mi? Çünkü siteye giriş yapıp pencereyi kapatıp,
tekrar siteyi açınca kayıt bilgileri çıkıyor. Youtube'da kazanç göstermesi mi lazım işlerin yürümesi için?

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi sadece kanalınızın para kazanmaya açık olması yeterli. Sonrasında partnere başvurun ve akşam 23:00 gibi davet gönderirler kanalınıza
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 22 Ağustos 2014, 13:14:25
Refinden üye oldum..

Kanalı ABD olarak değiştirdim ve para kazanmayı aktif yaptım.

Ardından Network'a üye olup Partner+Recruiter seçtim ve bilgileri girdim. Şimdi Pending Application sayfası geldi. Bu onayı ben mi yapacağım yoksa dediğin gibi gece 23 civarı onlar mı daveti yollayacaklar.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 22 Ağustos 2014, 17:34:32
Refinden üye oldum..

Kanalı ABD olarak değiştirdim ve para kazanmayı aktif yaptım.

Ardından Network'a üye olup Partner+Recruiter seçtim ve bilgileri girdim. Şimdi Pending Application sayfası geldi. Bu onayı ben mi yapacağım yoksa dediğin gibi gece 23 civarı onlar mı daveti yollayacaklar.

Onlar size gondericek davetiye. Ayrica tesekurler refimden uye oldugunuz icin :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 22 Ağustos 2014, 22:51:20
Rica ederim :)

Davetiye gelmiş youtube'da kabul ettim onayladım. Şimdi Freedom Networkden kontrol edeyim dedim, orada pending application bölümüne attı beni.. Neyse biraz zaman geçsin. Ben şimdi video yüklesem kazanmaya başlayabilirim değil mi?

Edit: Tamam şimdi düzeldi ekran hesabım da aktif..

Acaba program tekrarlarını koysam teliften dolayı kapanır mı? Ya da bir futbolcunun best skillslerini koysam :)
Başlık: YT üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 22 Ağustos 2014, 23:27:40
Bir aktiflik resmi paylaşılsa berhudar olabilirdiniz. ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 24 Ağustos 2014, 19:41:38
Rica ederim :)

Davetiye gelmiş youtube'da kabul ettim onayladım. Şimdi Freedom Networkden kontrol edeyim dedim, orada pending application bölümüne attı beni.. Neyse biraz zaman geçsin. Ben şimdi video yüklesem kazanmaya başlayabilirim değil mi?

Edit: Tamam şimdi düzeldi ekran hesabım da aktif..

Acaba program tekrarlarını koysam teliften dolayı kapanır mı? Ya da bir futbolcunun best skillslerini koysam :)
Hangi programin tekrarini koyacağın önemli ama futbolcularla ilgili video yükleyip kazananları biliyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 26 Ağustos 2014, 10:22:15
Kazanç durumlarınız nasıl nasıl arkadaşlar? Aktif olarak kullanıyor musunuz?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 26 Ağustos 2014, 10:50:53
Kazanç durumlarınız nasıl nasıl arkadaşlar? Aktif olarak kullanıyor musunuz?
Benim yukarda istatistiklerini paylaştığım kanal kapandı şimdi tekrar aynı kanalı baştan yaratıcam.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 26 Ağustos 2014, 10:51:36
kapanma sebebı uygun olmayan içerik mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 26 Ağustos 2014, 11:29:32
Aynen sözde +18 içerik paylaşımı :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 28 Ağustos 2014, 11:02:08
7 Ağustos - 28 Ağustos Kazancım :

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FM9AE47.png&hash=2c523fc1af12c09e4bf69274b76bf3c5)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 28 Ağustos 2014, 14:25:11
7 Ağustos - 28 Ağustos Kazancım :

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FM9AE47.png&hash=2c523fc1af12c09e4bf69274b76bf3c5)

Kaç video yüklü kanalda içerik türkçe mi ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuclear - 28 Ağustos 2014, 19:56:04
Selam,bu kullanım politikalarını onayla seçme nerden oluyor ? öyle bir yer bulamadım video altında ticari kulllanım haklarını sağlayabilirim çıkıyor omu acaba? oysa neyi seçiyoruzki onda?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 28 Ağustos 2014, 21:20:57
Ticari kullanım hakkı diyorsa o video telife girmiştir. Çözümünü bilmediğim ve kazanç olmayacağı için öyle videoları siliyorum.
Kullanım politikası ise nereye kayıt oluyorsan o zaman çıkar diye biliyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: sakoya1992 - 28 Ağustos 2014, 22:38:52
7 Ağustos - 28 Ağustos Kazancım :

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FM9AE47.png&hash=2c523fc1af12c09e4bf69274b76bf3c5)
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FLd5G1Z.png&hash=74046bece4a4b7110cab3c15c49a2a00) (http://hizliresim.com/Ld5G1Z)
bende mi neden bukadar az ki ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 29 Ağustos 2014, 00:25:11
Az olmasının sebebi videoların çok kısa olması muhtemelen çünkü izlenme sayısıyla izleme süresini kıyaslayınca 1. görüntüde 1 dk civarı 2. görüntüde 20 sn olduğunu gözüküyor ortalama olarak. Bu oranlar çok düşük. Görüntülenme başına 4-5 dk izleme süresi olduğunda tatmin edici kazaçlar elde edebilirsin. Daha uzun videolar eklemeni tavsiye ediyorum. Videoların kısaysa birleştirip uzun video halinede getirebilirsin. (Tabi işlemi programlarla yapıyoruz youtubeda böyle bir seçenek yok)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: sakoya1992 - 29 Ağustos 2014, 00:28:35
hıı tamam anladım teşekkürler
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 29 Ağustos 2014, 10:53:01
Yüklediğim videoların içeriği İngilizce.
Video şu anda 23 tane var.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuclear - 29 Ağustos 2014, 14:59:25
Ticari kullanım hakkı diyorsa o video telife girmiştir. Çözümünü bilmediğim ve kazanç olmayacağı için öyle videoları siliyorum.
Kullanım politikası ise nereye kayıt oluyorsan o zaman çıkar diye biliyorum.

Tamam teşekkürler,haklıymışsın 2-3 video yüklemiştim denemek içinde hepsinde telif varmış ondan uyarı veriyormuş aslında eski amatör videolardı pc ye indirip yüklemiştimde neresinde kayıtlı telif hakkı acaba algılıyor ilginç ...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 29 Ağustos 2014, 15:05:26
Tıklama sayım az ancak yine de kazanılan miktarda para görünmüyor. Kaç günde güncelleniyordu bunlar?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 29 Ağustos 2014, 15:44:04
En fazla 1 hafta içinde güncellenir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 29 Ağustos 2014, 15:51:00
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FvYvYkR.png&hash=849302d92c1d1f94fee0806dbe8330bb)

Dünden bugüne 100 izlenme daha aldım.Ama kazançlar hemen güncellenmiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 29 Ağustos 2014, 15:59:38
Kazançlar panele 2-3 gün geriden geliyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 29 Ağustos 2014, 17:09:22
Arkadaşlar ben şimdi kanalımı freedom partner kanalına kayıt yaptım ve sanırım onaylanmış freedom sitesine girince karşıma ana sayfa çıkıyor...

Kanalım adsense bağlantısı vardı daha önceden. Şimdi ben bu adsense bağlantısını kaldıracak mıyım yoksa kalsın mı. Partner sitesine PAYPAL adresimi falan kaydettim...

Bu aşamadan sonrası için ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim...

Herkese bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 29 Ağustos 2014, 18:15:48


Arkadaşlar ben şimdi kanalımı freedom partner kanalına kayıt yaptım ve sanırım onaylanmış freedom sitesine girince karşıma bu ana sayfa çıkıyor...

Kanalım adsense bağlantısı vardı daha önceden. Şimdi ben bu adsense bağlantısını kaldıracak mıyım yoksa kalsın mı. Partner sitesine PAYPAL adresimi falan kaydettim...

Bu aşamadan sonrası için ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim...

Herkese bol kazançlar...

Akşam saat 23:00 gibi youtube kanalına davetiye göndericek freedom ve kabul ediceksin. Bu işlemi yapınca adsenseyle olan ilişkin otomatik olarak kesiliyor zaten.

Ayrıca mail adresini gizlemeni öneririm.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 29 Ağustos 2014, 18:48:47
Alıntı
Akşam saat 23:00 gibi youtube kanalına davetiye göndericek freedom ve kabul ediceksin. Bu işlemi yapınca adsenseyle olan ilişkin otomatik olarak kesiliyor zaten.

Ayrıca mail adresini gizlemeni öneririm.

Davetiye gelmiş evet yeni gördüm ve davetiyeyi kabul ettim dediğiniz gibi adsense ilişkisi bitti... :)

Ben edit yaptım ve resmi kaldırdım sizde edit yaparsanız ortada resim ve mail adresi kalmaz... Teşekkürler... Sizin referans linkinden üye oldum sanırsam...:)


Daha önceden birkaç kanalım vardı ama telif hakkı nedeniyle kapandı ve adsense hesabımda 140 TL kaldı... Ve adsense birçok videoya uyarı veriyor para kazanma aktif olmuyor... Bakalım partner kanalı olmanın faydası olacak mı...?

Bir soru daha sorabilir miyim pek İngilizcem yok ama translate ile çözmeye çalışıyorum ve partner sitesini inceliyorum... Partner sitesinde sisteme girdiğimizde başka ayarlar yapmamız gerekiyor mu yoksa sadece youtube kanala video yüklemek yeterli olacak mı...?


Birde para kazanma reklam biçimleri seçenekleri nasıl olmalı... aşağıda paylaştığım gibi olması iyi mi yoksa tavsiyeleriniz var mı...? Tüm cevaplarınız için şimdiden TEŞEKKÜRLER...

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F4Yv8WJ.png&hash=6118e81b9791ba464c4b9e431baee133) (http://hizliresim.com/4Yv8WJ)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 29 Ağustos 2014, 21:25:05
Ben edit yaptım ve resmi kaldırdım sizde edit yaparsanız ortada resim ve mail adresi kalmaz... Teşekkürler... Sizin referans linkinden üye oldum sanırsam...:)
gelen istek doğrultusun da mesajı editledim :P mailadresini görünce  kanalda bu tarz videolar mı olacak merak ettim tutar bence :P
http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/youtube-uzerinden-para-kazanma/msg202453/#msg202453
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 29 Ağustos 2014, 22:23:35
Davetiye gelmiş evet yeni gördüm ve davetiyeyi kabul ettim dediğiniz gibi adsense ilişkisi bitti... :)

Ben edit yaptım ve resmi kaldırdım sizde edit yaparsanız ortada resim ve mail adresi kalmaz... Teşekkürler... Sizin referans linkinden üye oldum sanırsam...:)


Daha önceden birkaç kanalım vardı ama telif hakkı nedeniyle kapandı ve adsense hesabımda 140 TL kaldı... Ve adsense birçok videoya uyarı veriyor para kazanma aktif olmuyor... Bakalım partner kanalı olmanın faydası olacak mı...?

Bir soru daha sorabilir miyim pek İngilizcem yok ama translate ile çözmeye çalışıyorum ve partner sitesini inceliyorum... Partner sitesinde sisteme girdiğimizde başka ayarlar yapmamız gerekiyor mu yoksa sadece youtube kanala video yüklemek yeterli olacak mı...?


Birde para kazanma reklam biçimleri seçenekleri nasıl olmalı... aşağıda paylaştığım gibi olması iyi mi yoksa tavsiyeleriniz var mı...? Tüm cevaplarınız için şimdiden TEŞEKKÜRLER...

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F4Yv8WJ.png&hash=6118e81b9791ba464c4b9e431baee133) (http://hizliresim.com/4Yv8WJ)


Zaten kanallarımızı partnerlere sokmamızın en önemli sebebi yüklediğimiz videoların ünleme düşmesi ve para kazanmasını aktif edemememizdi. Partnere girince böyle bir sıkıntı olmuyor. Telif hakkı ise farklı bir şey. Video sahibi videosunun kopyalandığını görürse telif gönderir ve buna yapacak bir şey yok.  Onun dışında topluluk hakları ihlali olursa kanalın kapanır. Bu sıkıntıda genelde video izleyenlerin ve rakiplerin videolarımızı youtube a şikayet etmesinden kaynaklanıyor buna da yapacak bir şey yok :)  Kısaca partner önlenebilecek bütün sıkıntıları önlüyor.

Partner sitesinin panelinden herhangi bir youtube ayarı zaten yapılmıyor çok incelemene gerek yok :) Paypal adresini girebilir varsa diğer kanalları partnere sokabilirsin. Youtube istatistiklerini görüntüleyebilirsin ama partnerde zaten youtube un verilerini çektiği için direk kaynağı olan youtube dan verileri incelemek daha mantıklı bence. Onun dışında referans linkini ve alt üyelerini görebilirsin.

Para kazanma ayarlarını bende böyle yapıyorum. Genelde herkes böyle yapıyor zaten.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 29 Ağustos 2014, 22:25:20
Hep aklımda bu youtube ama vakit olmuyor bir türlü  yakında gelirim umarım :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 29 Ağustos 2014, 22:29:02
Hep aklımda bu youtube ama vakit olmuyor bir türlü  yakında gelirim umarım :)

Ciddi olarak düşünün hocam PTC den sonra çok büyük bir sıçrama oluyor :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 30 Ağustos 2014, 08:45:55
gelen istek doğrultusun da mesajı editledim :P mailadresini görünce  kanalda bu tarz videolar mı olacak merak ettim tutar bence :P
http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/youtube-uzerinden-para-kazanma/msg202453/#msg202453

Mail adresi doğrultusunda paylaşımlar yapacaktım ama daha sonradan vazgeçtim... :) Kanal ismi mail ismi ile aynı değil mesutmesuttv kanal ismini daha önce kullanmıştım ama kanal para kazanmaya kapandığı için kanalı kapatmıştım şimdi tekrar açtım... Adsensede kalan 140 TL üzerinede bir bardak su içtim... :) Önceki kanalımda 80.000-100.000 izleme alan videolarım vardı ama hepsi gitti... :(

Şimdi sil baştan partner ile başladım hadi hayırlısı...

Birde bu FREEDOM partner kanalında gördüğüm kadarıyla ödemeler 2 ayda bir yapılıyor. Yanılıyor muyum? Ve bu ödemeler otomatik PAYPAL hesabına mı yatıyor yoksa ödeme talebinde mi bulunuyoruz? Eğer öyleyse nereden talep ediyoruz onu göremedim..


Tüm cevaplar için teşekkürler...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 30 Ağustos 2014, 12:27:53
Mail adresi doğrultusunda paylaşımlar yapacaktım ama daha sonradan vazgeçtim... :) Kanal ismi mail ismi ile aynı değil mesutmesuttv kanal ismini daha önce kullanmıştım ama kanal para kazanmaya kapandığı için kanalı kapatmıştım şimdi tekrar açtım... Adsensede kalan 140 TL üzerinede bir bardak su içtim... :) Önceki kanalımda 80.000-100.000 izleme alan videolarım vardı ama hepsi gitti... :(

Şimdi sil baştan partner ile başladım hadi hayırlısı...

Birde bu FREEDOM partner kanalında gördüğüm kadarıyla ödemeler 2 ayda bir yapılıyor. Yanılıyor muyum? Ve bu ödemeler otomatik PAYPAL hesabına mı yatıyor yoksa ödeme talebinde mi bulunuyoruz? Eğer öyleyse nereden talep ediyoruz onu göremedim..


Tüm cevaplar için teşekkürler...

Aynen 2 ay sonra yapılıyor paypal hesabımızı ekliyoruz ve her ay kazandığımızı otamatik olarak gönderiyor freedom. Ödeme sınırıda 1$ olduğundan her ay ödeme alabiliyoruz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 30 Ağustos 2014, 13:02:24
Youtube izlenmesi 2000 olan ve partnerlik sistemine dahil olmak isteyen arkadaşlara life network u öneriyorum daha fazla kazanç sağlıyor. Ayrıntı için http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/life-network/
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 31 Ağustos 2014, 11:22:12
Youtube kanalımı freedom partner sitesine bağladığımda 9 tane videom vardı ve geçen 2 günde kanalımdaki video sayısı 27 oldu ama hala freedom sitesinde 9 video olarak görünmekte... Geç mi güncelleme oluyor acaba...?

Teşekkürler bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 31 Ağustos 2014, 12:56:46
Youtube kanalımı freedom partner sitesine bağladığımda 9 tane videom vardı ve geçen 2 günde kanalımdaki video sayısı 27 oldu ama hala freedom sitesinde 9 video olarak görünmekte... Geç mi güncelleme oluyor acaba...?

Teşekkürler bol kazançlar...

Freedom çok geriden gelebiliyor. Zaten onlarda youtubedaki verileri alıp oraya koyuyorlar. Youtubedan takip edebilirsin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 01 Eylül 2014, 09:58:38
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F2v03WO.png&hash=af9293ca3e3a01281766aacb8dfb7d2e)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 01 Eylül 2014, 10:05:30
bende partneri değiştiricem 2000 izlenme olsun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: sakoya1992 - 01 Eylül 2014, 12:13:54
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F2v03WO.png&hash=af9293ca3e3a01281766aacb8dfb7d2e)
hangi partnerliğe geçeceksiniz acaba?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 01 Eylül 2014, 12:38:03
bende partneri değiştiricem 2000 izlenme olsun.

İsterseniz freedom partnerden çıkma istediği verin şimdi 1 ay sonra otomatik olarak atıyor. Hemen çıkmak için mail atmak gerekiyor. Bazen sıkıntı çıkarıp hemen çıkartmıyorlar partnerden.

Youtube a giriş yapıp sol paneldeki kanal sekmesine tıklayınca MCN Freedom! (any.TV Limited) yazan yeri göreceksiniz sağ tarafında ayrıntıları gösteren bir buton var ona tıklayıp partnerden çıkma isteği gönderebilirsiniz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 01 Eylül 2014, 12:57:21
İlk ihtarı aldım :) Dikkat etmekte fayda var  (hydr)

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FNYQQWg.jpg&hash=798705283a7bcddc614e07bb0a1278a0) (http://hizliresim.com/NYQQWg)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 01 Eylül 2014, 13:19:02
İlk ihtarı aldım :) Dikkat etmekte fayda var  (hydr)

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FNYQQWg.jpg&hash=798705283a7bcddc614e07bb0a1278a0) (http://hizliresim.com/NYQQWg)


Lig tv nin videoları sonrası kaçınılmaz son :D  Size bu konuda bir taviyede bulunayım. Bu alanda çalışmak istiyorsanız vur kaç yapıcaksınız. Maç günü ve ertesi günü lig tv telif hakkı göndermeden izlenmeleri alıp videoları silin :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 01 Eylül 2014, 13:27:35
Aklıma geldİ ama tabı tıklar arttıkÇa tatlı geldİ silmedim :D Her şey tecrübe, ben yandım siz yanmayın :D diye koydum resmi ;)

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 01 Eylül 2014, 13:50:06
Aklıma geldİ ama tabı tıklar arttıkÇa tatlı geldİ silmedim :D Her şey tecrübe, ben yandım siz yanmayın :D diye koydum resmi ;)Bu arada o kalanalı yok edin ve cerezleri silin diğer kanallara zarar vermesin :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 01 Eylül 2014, 13:52:18
Kanalı komple silmek mi lazım ? Ben videoları temizledim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 01 Eylül 2014, 14:02:07
Kanalı komple silmek mi lazım ? Ben videoları temizledim.

Açıkcası telif hakkıyla pek başım arımadı ama şuan türkler youtube u çöplük etmiş durumda ve kanalları kapatmak için bahane arıyorlar. Sıfırdan temiz kanal açmak daha mantıklı geliyor bana.  Tecrübe etmediğim için bilemiyorum tam olarak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 01 Eylül 2014, 14:04:49
Şimdilik kalsın bakalım, yeni kanal açmaya karar verirsem bunu 2. plana atarım. Daha bereketini görmedim kanalın :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 01 Eylül 2014, 18:56:46
bilmiyorum belkide değişmem partneri.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Eylül 2014, 13:34:21
az önce kanalıma girdim, tamamı resimde ki gibi ünleme ve pasif duruma düşmüş.  (sns)[

url](https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FQ19P9y.png&hash=44087440000f639a7a9ff95fb797f637) (http://hizliresim.com/Q19P9y)[/url]
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Eylül 2014, 14:42:42
az önce kanalıma girdim, tamamı resimde ki gibi ünleme ve pasif duruma düşmüş.  (sns)[

url](https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FQ19P9y.png&hash=44087440000f639a7a9ff95fb797f637) (http://hizliresim.com/Q19P9y)[/url]

kanalın herhangi bir partnere bağlı mı yoksa adsense mi bağlı ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Eylül 2014, 14:51:13
kanalın herhangi bir partnere bağlı mı yoksa adsense mi bağlı ?

Freedom'a bağlamıştım senin referansın üzerinden. Dün zaten bahsettiğim gibi maçlar yüzünden ihtar almıştım, bugün bir baktım bu durum olmuş. 80 civarları video vardı, neredeyse tamamı bu şekilde, kalanlarda zaten hiç bir şey yazmıyor. $ işareti yok bile.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Eylül 2014, 15:11:02
Freedom'a bağlamıştım senin referansın üzerinden. Dün zaten bahsettiğim gibi maçlar yüzünden ihtar almıştım, bugün bir baktım bu durum olmuş. 80 civarları video vardı, neredeyse tamamı bu şekilde, kalanlarda zaten hiç bir şey yazmıyor. $ işareti yok bile.
Geçmiş olsun ozaman partnerden atmişlar teliften dolayi. O kanaldan hayir gelemez artik yeni kanal sçıp yola devam :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Eylül 2014, 15:14:03
hayırlısı diyelim :)

yeni ve temiz bir kanal açıyorum, freedom'a başvurdum. 1 günde bağlıyorlardı değil mi kanalı?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Eylül 2014, 15:15:14
hayırlısı diyelim :)

yeni ve temiz bir kanal açıyorum, freedom'a başvurdum. 1 günde bağlıyorlardı değil mi kanalı?

Evet akşam 23 gibi davetiye gelicek
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Eylül 2014, 15:24:09
olan o kadar yüklemeye oldu ve aboneye :) Abonelere mesaj atabiliyor muyuz? Sanki karıştırırken görmüştüm diye hatırlıyorum ama bulamadım şimdi.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Eylül 2014, 15:41:27
olan o kadar yüklemeye oldu ve aboneye :) Abonelere mesaj atabiliyor muyuz? Sanki karıştırırken görmüştüm diye hatırlıyorum ama bulamadım şimdi.

Bilmiyorum abonelere mesaj atma gibi ihtiyaç hissetmedim şimdiye kadar :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 02 Eylül 2014, 20:18:14
Youtube kazanç ta 0.03$yazıyor bu  freedom da gozukmuyor nasik oluyo adsense acik degil eskiden sitem vardi kabul etmedi adsense hala kapalı 
Başlık: YT üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 02 Eylül 2014, 20:23:00
ağustos ayının parası eylül 20 de keşinleşecek ve eylül 30 da ödenecek.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 03 Eylül 2014, 17:28:26
Başlayalı 1 hafta oldu olmadı 2 dolara yakın kazanç sağladım, daha işlenmeyen izlemeler de var.. Baya iyi kazandırıyor gerçekten..
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 03 Eylül 2014, 17:47:44
Başlayalı 1 hafta oldu olmadı 2 dolara yakın kazanç sağladım, daha işlenmeyen izlemeler de var.. Baya iyi kazandırıyor gerçekten..

Maşallah diyelim, tek risk telif hakkı yemek. Buna dikkat edildiği sürece kazanç güzel olur.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Lelouch - 04 Eylül 2014, 00:01:25
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FV2d8dj.jpg&hash=8c23d75f47f666cd213bd945f64f510c)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 04 Eylül 2014, 04:36:59
Buda benim istatistiklerim...

Kanalı 24.08.2014 tarihinde açtım ve 29.08.2014 tarihinde FREEDOM partner sitesine bağladım. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak... :)


(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FV2dOVn.png&hash=ade1a3da4ad347afede4f04614c821db) (http://hizliresim.com/V2dOVn)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 04 Eylül 2014, 06:49:54
Allah daha çok versin, nazar değmesin. Gayet iyi :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 04 Eylül 2014, 16:15:25
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FBoYpzL.png&hash=e19fa3f592c3190533fbb92462d800f8) (http://hizliresim.com/BoYpzL)

1-2 gün daha dursun silerim dedim ama geç kaldım ve DIGITURK tarafından 1. ihtarı yedim... :)

Demek oluyor ki maçları yüklemeyi göze alacaksak yayın tarihinden 1 gün sonra videoyu kaldırmak lazım... Bir arkadaşın dediği gibi vurkaç yapmak lazım... :))) 6000 gösterimin üzerinde olunca tatlı geldi ama kanal riske girdi...

Kulağınıza küpe olsun arkadaşlar...

BOL KAZANÇLAR...

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 04 Eylül 2014, 16:23:43
Ben demiştim sana, inşallah freedom seni beni attığı gibi atmaz. Geçmiş olsun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 04 Eylül 2014, 16:38:29
Arkadaşlar bu ay freedom network ödeme konusunda sıkıntı çıkartmaya başladı. Çeşitli bahaneler uydurarak paralara bloke koyuyor ve ödemeleri eksik yapıyor yada hiç ödeme yapmıyor. Freedom networkte kanalları bağlı olan arkadaşlara life network yada yeni tanıttığım QuizGroupa geçmelerini tavsiye ediyorum. Freedom networku izlenim sayınızı arttırmak için kullanabilirsiniz ben öyle yapıyorum :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 04 Eylül 2014, 17:07:46
Freedom networkten hemen ayrılmak için öncelikle bu siteye üye oluyoruz.  http://en.freedom.support.tm/support/login

Daha sonra siteye login olduktan sonra sol üsteki  New support ticket yazısına tıklıyoruz.

Karşımıza ticket sayfası geliyor Custom ID yazan yere freedom panelinizin ilk sayfasında 6 haleli sayıyı yazıyoruz gerekli alanları doldurup mesaj kısmınada I want to leave the network.(netwokünüzden çıkmak istiyorum) yazıp youtube kanalınızında linkinide eklerseniz 24 saat içide dönüş yapıyorlar en geç. Bana 2-3 saat içinde dönüş yapmışlardı kanalınızı çıkardık diye.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 03:39:19
Ref linkinizden freedoma denemek amaçlı da olsa kayıt olarak başlangıç yaptım.
yalnız şöyle bir sorun var freedomda benim accountumda sağ üstte ''off'' diye bir şey yazıyor.

youtube kanalımdan da freedomu onayladım
1.Dil ayarı ne olacak? English(US) mi?
2.ülke ayarlarından ben abd yi seçemiyorum,onu nasıl yapıcaz? ülkeler arasında abd yok çünkü?

yardımcı olursanız çok sevirim,para kazanma statüsüne bakınca yeşil ışık yanıyor hangi ülkeyi seçsemde durum aynı
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 07:48:34
Ref linkinizden freedoma denemek amaçlı da olsa kayıt olarak başlangıç yaptım.
yalnız şöyle bir sorun var freedomda benim accountumda sağ üstte ''off'' diye bir şey yazıyor.

youtube kanalımdan da freedomu onayladım
1.Dil ayarı ne olacak? English(US) mi?
2.ülke ayarlarından ben abd yi seçemiyorum,onu nasıl yapıcaz? ülkeler arasında abd yok çünkü?

yardımcı olursanız çok sevirim,para kazanma statüsüne bakınca yeşil ışık yanıyor hangi ülkeyi seçsemde durum aynı

Dil ayarında sorun yok, başta eng seçersin sonra türkçeye çevirirsin.

ülkede ben almanya ile başladım sıkıntı yok.

"off" konusunu maalesef bende bilmiyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 10:33:47
Ref linkinizden freedoma denemek amaçlı da olsa kayıt olarak başlangıç yaptım.
yalnız şöyle bir sorun var freedomda benim accountumda sağ üstte ''off'' diye bir şey yazıyor.

youtube kanalımdan da freedomu onayladım
1.Dil ayarı ne olacak? English(US) mi?
2.ülke ayarlarından ben abd yi seçemiyorum,onu nasıl yapıcaz? ülkeler arasında abd yok çünkü?

yardımcı olursanız çok sevirim,para kazanma statüsüne bakınca yeşil ışık yanıyor hangi ülkeyi seçsemde durum aynı
Ekran görüntüsü koyarsanız sevinirim tam olarak neresi anlamadım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 14:17:58
tmmdır hallettim chelap hocam sağolasın.
şu anda 3-4tane video yükledim fakat onaylanmayı mı bekliyor nedir,yanında hepsnin para kazanılamıyor yazıyor.

ünlem işareti var gri renkli öylece bekliyor,ünlem işaretinin üzerine gelince telif haklarına kanıt sağlayabilirim falan diyor bu konuda ne yapmalıyım?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 14:26:13
tmmdır hallettim chelap hocam sağolasın.
şu anda 3-4tane video yükledim fakat onaylanmayı mı bekliyor nedir,yanında hepsnin para kazanılamıyor yazıyor.

ünlem işareti var gri renkli öylece bekliyor,ünlem işaretinin üzerine gelince telif haklarına kanıt sağlayabilirim falan diyor bu konuda ne yapmalıyım?

Gri rekli ünlem varsa partnere bağlanmamışsınız demektir. Freedomdan gelen davetiyeyi kabul ettiniz mi ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 14:41:38
hmm peki cheleap hocam bunu anladım şunu sorayım bir de hocam size

mesela taktik olarak googledan hemen araştırma yapsam son 1 saatte çıkan mesale trafik kazalarını diğer sitelerden indirip hemen yotube yüklesem nasıl olur sizce?

bir de diğer video sitelerinin neredeyse tamamından video indirebilmek için hangi programı kullanmalıyım? Bazıları diyor ki bu videoları indirdikten sonra kesin parçalyın falan filan siz tavsiye eder misiniz(video farklı görünsün diye)
bir de video parçalama için tavsiye ettiğiniz bir program var mı

**öncelikli sorum hangi video programını tavsiye edersiniz?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 14:49:36
+1'de şunu sorayım şimdi freedoma giriş yapıp dünkü kanalımı silip bugün açtığım kanalı tekrar ayarladım freedomda fakat kontrol paneli yani dashboard kısmında freedomdan istek geldiği görünmüyor 1-2saat sonra mı gelecek bu istek bize?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 14:52:35
23:00'den sonra geliyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 15:02:09
hmmm tşk ederim hakan hocam

hakan kardeşim sen hangi programı kullanıyorsun netteki tüm video izleme sayfalarından dosya indirmek için.
tavsiye ettiğin güzel bir program varsa çok makbule geçer
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 15:04:55
bir de yotube da kanal kısmında iş ortağı doğrula diye bir şey var o ne oluyor çok da önemli değil ama o doğrulamayı yapmalı mıyız acaba?

bu gerekli mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 15:05:09
+1'de şunu sorayım şimdi freedoma giriş yapıp dünkü kanalımı silip bugün açtığım kanalı tekrar ayarladım freedomda fakat kontrol paneli yani dashboard kısmında freedomdan istek geldiği görünmüyor 1-2saat sonra mı gelecek bu istek bize?

Ben youtubedaki videoları tekrar youtubea yüklüyorum genelde onuda şu şekilde yapıyoru.

http:// www. youtube.com/watch?v=K4vbWtHItH8  indirmek istediğimiz video bu olsun
               ssyoutube.com/watch?v=K4vbWtHItH8  linkin başlangıç kısmını silip başına ss koyduğumuzda bizi bir sayfaya yönlendiryor orada 240p 360p 720p şeklinde formatları çıkıyor isteğimize tıklayıp indiriyoruz.
Diğer siteler için idm kullanıyorum.
Birde google chromeun https://chrome.google.com/webstore/detail/fvd-downloader/lfmhcpmkbdkbgbmkjoiopeeegenkdikp ekletisi var buda çok işe yarar bir indirme aracı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 15:07:05
bir de yotube da kanal kısmında iş ortağı doğrula diye bir şey var o ne oluyor çok da önemli değil ama o doğrulamayı yapmalı mıyız acaba?

bu gerekli mi?

iş ortaklığını doğrulayınca yanlış hatırlamıyorsam 15 dk dan uzun videolar yükleyebiliyoruz
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 15:11:10
valla süper taktikler aldım çok sağolasın chelep hocam.
23.00da mı gelecek bu freedomdan istek bize?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 15:11:29
Bu arada diğer video sitelerinden telif yemediğin sürece istediğin güncel videoları yükleyebilirsin. Hatta yabancı dildeki güncel ilginç videoları bulup türkçe sunabilirsin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 15:12:25
valla süper taktikler aldım çok sağolasın chelep hocam.
23.00da mı gelecek bu freedomdan istek bize?

evet 23:00 gibi geliyor ama 2000 izlenimi gördükten sonra diğer networklere geçeni taviye ediyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 15:25:45
evet hocam inş 2000izlenim elde edebilirse kanalım diğer lifework'e geçicem inş becerebilirim bakalım
tabiki becerebilrsem yine referans linkinizi de kullanırım

bu arada 2000 izlenim tüm videolardan gelecek toplam izlenim değil mi?
bir e 2000izlenim elde ettiğimizde freedomda yaklaşık ne kadar para kazanmış oluruz?
freedomda kazancımızı paypala vs. aktarabiliyor muyuz? freedom un alt ödeme limiti ne kadar?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 15:26:51
hmmm tşk ederim hakan hocam

hakan kardeşim sen hangi programı kullanıyorsun netteki tüm video izleme sayfalarından dosya indirmek için.
tavsiye ettiğin güzel bir program varsa çok makbule geçer

Adım Hüseyin :D

Firefox için;

net video hunter var. Youtube dışında ki neredeysi tüm sitelerde ki videoları yakalıyor.

youtube için ise video download diye bir program var, direk video altında çıkıyor istediğin kalitede indiriyorsun. Chrome için yukarıdakiler gayet iyidir bence de.

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 05 Eylül 2014, 15:42:58
kusura bakma hüseyin hocam ben seni  hakan kapan diye tahmin etmiştim

çok sağolasın programlar için,sen fredomdan hiç para kazandın mı?ödeme alt limiti ne kadar acaba fredomun bir de fredomdan paypala para aktarılabiliyor mu acaba?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 05 Eylül 2014, 15:45:53
Bu arada video indirmek için Maxthone tarayıcıyı kullanın. Hangi video olursa olsun video oynarken üstte indir yazısı çıkıyor ve indirebiliyoruz. Ben bıraktım diğerlerini kullanmayı Maxthone çok özellikli..
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 15:46:48
kusura bakma hüseyin hocam ben seni  hakan kapan diye tahmin etmiştim

çok sağolasın programlar için,sen fredomdan hiç para kazandın mı?ödeme alt limiti ne kadar acaba fredomun bir de fredomdan paypala para aktarılabiliyor mu acaba?

Bende normalde adsense de idim, freedoma bu konudan sonra geçtim. İlk kanalım maç paylaşımı yüzünden kapandığı için birikim gitti :) 2 gün önce yeniden başladım. Para çekimler konusunda "CHeLeP" daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum. Ama burada maksat toplamda 2000 izlenimden sonra diğerlerine geçmek olmalı diye düşünüyorum. Zaten 2000 izlenimde 3-5 usd'ın üstüne çıkmaz hatta varmaz bile :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 16:06:10
evet hocam inş 2000izlenim elde edebilirse kanalım diğer lifework'e geçicem inş becerebilirim bakalım
tabiki becerebilrsem yine referans linkinizi de kullanırım

bu arada 2000 izlenim tüm videolardan gelecek toplam izlenim değil mi?
bir e 2000izlenim elde ettiğimizde freedomda yaklaşık ne kadar para kazanmış oluruz?
freedomda kazancımızı paypala vs. aktarabiliyor muyuz? freedom un alt ödeme limiti ne kadar?

Evet tüm videoların toplam izlenmesi 2000 i geçmesi gerekiyor. Freedom kanalınızı ödemesini zaten paypal kullarak alabiliyoruz. Ödeme alt sınırı 1$ ama ödermi şuan bilemiyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 16:17:55
Bende ayrılma mesajını attım bakalım, inşallah uzun sürmez :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 05 Eylül 2014, 16:42:27
Bende ayrılma mesajını attım bakalım, inşallah uzun sürmez :D

ben dün çıkmak ıçın msj attım buğun tekrar tıcket attım çıkartmışlar... :),,

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FV2qdGj.png&hash=b3d883b5997c2f759e4862889304730a) (http://hizliresim.com/V2qdGj)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 17:18:52
Yenisine başvurdun mu?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Asilay - 05 Eylül 2014, 17:29:00
Chelep freedom'da referans linki var mı ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 17:35:09
Freedom networke üye olmak için :http://www.freedom.tm/via/CHeLeP  (referanslı linktir)

Chelep'in işi taş koymak istemem ama zaten kısa sürede 2000 gösterime ulaşılıyor. Freedom'a üye olmadan ve daha sonra siteden çıkacak mıyım stresi yaşamadan diğer sitelere üye olunabilir diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Asilay - 05 Eylül 2014, 17:38:14
Benim youtube kanalım yokta olan birilerini refli linkimle siteye kaydettirebilirim. Mümkün müdür ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 17:39:26
Benim youtube kanalım yokta olan birilerini refli linkimle siteye kaydettirebilirim. Mümkün müdür ?

Kanal olmadan network programına nasıl alıyorlar. Orayı anlamadım
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 17:45:23
Freedom networke üye olmak için :http://www.freedom.tm/via/CHeLeP  (referanslı linktir)

Chelep'in işi taş koymak istemem ama zaten kısa sürede 2000 gösterime ulaşılıyor. Freedom'a üye olmadan ve daha sonra siteden çıkacak mıyım stresi yaşamadan diğer sitelere üye olunabilir diye düşünüyorum.

2000 gösterime direk ulaşabiliyorsanız zaten freedom networkü kullanmanızı bende önermiyorum. Hatta 1000 gösterime ulaşıp QuizGroup katılabilirsiniz. Zaten QuizGroup ile life network aynı partner şirketi.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 05 Eylül 2014, 17:47:29
Freedom iptal olsun direk quizgroup'tayım :D

Bu arada quiz 1 günde onay veriyor mu? Freedom gibi saati var mı?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Asilay - 05 Eylül 2014, 17:52:45
Benimkisi bir soruydu sadece hkapan. Anladığım kadarıyla youtube kanalın olmadan referans üyelik söz konusu değil.. Chelep freedom ile quizgroup'u kıyaslarsan ne gibi +'lar çıkıyor ortaya.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 17:59:25
Freedom iptal olsun direk quizgroup'tayım :D

Bu arada quiz 1 günde onay veriyor mu? Freedom gibi saati var mı?

Bir takım şartlar istediğinden otomatikleştirmişler direk geliyor. Bu networkler 1 kaç yıllık sözleşme yaptığı için mail adresimize imzalamak için sözleşme gönderiyorlar. Onun gelmesi biraz zaman alabiliyor. Bana 1 saat içinde göndermişlerdi bazen daha uzun sürebiliyor galiba kalanı inceliyorlar.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 05 Eylül 2014, 18:02:04
Benimkisi bir soruydu sadece hkapan. Anladığım kadarıyla youtube kanalın olmadan referans üyelik söz konusu değil.. Chelep freedom ile quizgroup'u kıyaslarsan ne gibi +'lar çıkıyor ortaya.

QuizGroup ve life network daha az kesinti yapıyor %20 ve daha güvenilir. Ödemeleride çok daha çabuk yapıyorlar. temmuz kazançını ağustos 12-35 arasında yatırıyorlar. Kesinlikle freedomdan daha iyiler :) Life network ve QuizGroup aynı networkler sadece farklı bayilikler alt yazpıları felan aynı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 05 Eylül 2014, 23:53:08
1. sorum var birde edit isteğim :)
Sorum şu neobux gibi yerlere zaman zaman rekalm veriyoruz diyelim araya bir iki yutube videosu ekleyerek versek o reklamları sorun olur mu surf tarzı siteler gibi bir ksııtlama oluyormu yoksa izlensin de nasıl olursa olsun mantığımı var bu videolarda ?

edit önerimse ana konuya baktım şimdi hızlıca göz atayım dedim freedomdan vazgeçtiysek onu çıkarıp diğer 2 konumuzuda buranın ana konusuna ekleyek derim :) en azından linkelri ekleyek önerilen partnerler gibi olur mu ? konu senin tabiki öneri olarak yazdım :)

"Sıfırdan youtube kanalı açıp izlenim sayısını artırmak istenelere freedom networku öneriyorum." Bu değişmeli artık dimi ? ben     
QuizGroup olana başvurucam freedomla işim yok artık önerilmiyor değil mi doğrumu anladım çok yazılınca vakit bulup okuyamadım baştan sona bölük bölük gö<z atmıştım önceden kusura bakma yanlış anladıysam yarın vaktim olacak o zaman baştan  tüm konuları okuyacam o yüxden bugünlük başka sorum yok sonra başını çok ağrıtabilriim :PP :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 00:06:34
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FEQvbPg.png&hash=c07a399e0b23b82a805476c5bc67f794) (http://hizliresim.com/EQvbPg)


para kazanma ayarlarını bir kontrol eebilir misiniz bunlardan hangileri işaretlenmiş(tick atılmış olmalı)
bilgi verirseniz çok sevinirim arkadaşlar
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:14:17
1. sorum var birde edit isteğim :)
Sorum şu neobux gibi yerlere zaman zaman rekalm veriyoruz diyelim araya bir iki yutube videosu ekleyerek versek o reklamları sorun olur mu surf tarzı siteler gibi bir ksııtlama oluyormu yoksa izlensin de nasıl olursa olsun mantığımı var bu videolarda ?

edit önerimse ana konuya baktım şimdi hızlıca göz atayım dedim freedomdan vazgeçtiysek onu çıkarıp diğer 2 konumuzuda buranın ana konusuna ekleyek derim :) en azından linkelri ekleyek önerilen partnerler gibi olur mu ? konu senin tabiki öneri olarak yazdım :)

"Sıfırdan youtube kanalı açıp izlenim sayısını artırmak istenelere freedom networku öneriyorum." Bu değişmeli artık dimi ? ben     
QuizGroup olana başvurucam freedomla işim yok artık önerilmiyor değil mi doğrumu anladım çok yazılınca vakit bulup okuyamadım baştan sona bölük bölük gö<z atmıştım önceden kusura bakma yanlış anladıysam yarın vaktim olacak o zaman baştan  tüm konuları okuyacam o yüxden bugünlük başka sorum yok sonra başını çok ağrıtabilriim :PP :)

Sorunun cevabını tam olarak bilmiyorum. Bazıları videolarını bu şekilde suni bir şekilde izlettirerek youtubeda ana sayfada çıkıyorlar. Tabi bu youtube un istemediği birşey ama yapanlar var. Yakaladığı zaman kanalı kapatabilir. Tecrübe etmediğim için çok sağlııklı yorum yapamıyorum.

Edit önerine gelicek freedomda sıkıntı olduğunu anlayınca zaten editledim para kazanmak için değil izlenim artırmak için üye olun diye not düşmüştüm. Tabi milletin kafası karışıyorsa kaldırabiliriz. Diğer 2 konumuza gelecek olursak her biri ayrı bir network ve özellikleri farklı bence kesinlikle ayrı olmalı. Hatta freedom için bile ayrı bir konu açılabilir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:15:05para kazanma ayarlarını bir kontrol eebilir misiniz bunlardan hangileri işaretlenmiş(tick atılmış olmalı)
bilgi verirseniz çok sevinirim arkadaşlar

Ben en alttaki hariç hepsini işaretliyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Eylül 2014, 00:15:38para kazanma ayarlarını bir kontrol eebilir misiniz bunlardan hangileri işaretlenmiş(tick atılmış olmalı)
bilgi verirseniz çok sevinirim arkadaşlar
Vakit ayırıp konuyu okumakta fayda var bende okumadım ama aynı sorularda sorulabilir yarın vakit ayırıp tek tek okuyacağım sanada tavsiye ederim;)
Soru burda sorulmuş Aklımda kaldığı kadarıyla;
http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/youtube-uzerinden-para-kazanma/msg202550/#msg202550
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Eylül 2014, 00:21:03
Edit önerine gelicek freedomda sıkıntı olduğunu anlayınca zaten editledim para kazanmak için değil izlenim artırmak için üye olun diye not düşmüştüm. Tabi milletin kafası karışıyorsa kaldırabiliriz. Diğer 2 konumuza gelecek olursak her biri ayrı bir network ve özellikleri farklı bence kesinlikle ayrı olmalı. Hatta freedom için bile ayrı bir konu açılabilir.
Önermiyorsun ozaman yapmayam :) Zaten bir günde o kadar aşırı trafik olup sonra azalmasıda dikkat çeker incelerler kesin teşekkür ettim cevabın için ;
Önerim için Ayrı konu tabiki olsun yoksa zaten sorular çok karışır  ana konu bu  onada networklerin linklerinin konusunu eklesek mi  dedim misal adını unuttum gene :D quizli olan network yok  ilk mesajda ;
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 00:23:36
ben daha pek fazla bir video eklemedim 7-8tane falan video ekledim sadece. Fakat kanalımı daha ziyaret eden bile hiç olmamış öyle yazıyor eklediğim videoları da daha hiç izleyen olmamış.
ne yapmam gerekiyor tam olarak çözemedim.
siz nasıl ulaşıyorsunuz öyle 2000 gösterime falan.
bir eksikliğim mi var acaba
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Eylül 2014, 00:26:39
Taglarını yanlış yazıyor olabilirsin aramalar için belkide en önemli kısım orası :) Birde facebook twitter falan oralarda paylaşırsan bence kısa sürede o rakamlara gelirsin ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:38:08
ben daha pek fazla bir video eklemedim 7-8tane falan video ekledim sadece. Fakat kanalımı daha ziyaret eden bile hiç olmamış öyle yazıyor eklediğim videoları da daha hiç izleyen olmamış.
ne yapmam gerekiyor tam olarak çözemedim.
siz nasıl ulaşıyorsunuz öyle 2000 gösterime falan.
bir eksikliğim mi var acaba

kanalını özelden gönderebilirsen gözatayım istersen :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:39:18
Önermiyorsun ozaman yapmayam :) Zaten bir günde o kadar aşırı trafik olup sonra azalmasıda dikkat çeker incelerler kesin teşekkür ettim cevabın için ;
Önerim için Ayrı konu tabiki olsun yoksa zaten sorular çok karışır  ana konu bu  onada networklerin linklerinin konusunu eklesek mi  dedim misal adını unuttum gene :D quizli olan network yok  ilk mesajda ;

tmm en kısa zamanda ana konuyu elden geçiricem bir kaç tanede konu açıcam :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 00:45:34
Taglarını yanlış yazıyor olabilirsin aramalar için belkide en önemli kısım orası :) Birde facebook twitter falan oralarda paylaşırsan bence kısa sürede o rakamlara gelirsin ;)

hakan hocam tagları nasıl yapıcaz valla hiç bir şey bilmiyorum etiketler kısmına kafama göre isim yazıyorum. Biraz açıklayabilir misiniz bir de acaba mümkünse bir iki örnek verebilir misiniz? Komik videolar için tagları ne diye yazıp seçeyim mesela örneğin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 00:48:48
çok soruyorum farkındayım ama biraz da diğer arkadaşlar da faydalanırlar diye sorduklarımdan rahatım

bazı eklediğim videoları upload ettikten sonra değişiklikleri kaydet deyince karşıma kırmızı renkli şu yazı çıkıyor

''Bu hak talebini değiştirme izniniz yok.

bu durumda ne yapmak lazım yine de ekli dursun mu bu video yoksa sileyim mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:49:47
çok soruyorum farkındayım ama biraz da diğer arkadaşlar da faydalanırlar diye sorduklarımdan rahatım

bazı eklediğim videoları upload ettikten sonra değişiklikleri kaydet deyince karşıma kırmızı renkli şu yazı çıkıyor

''Bu hak talebini değiştirme izniniz yok.

bu durumda ne yapmak lazım yine de ekli dursun mu bu video yoksa sileyim mi?


o videodan para kazanamazsın sil gitsin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 00:53:25
hakan hocam tagları nasıl yapıcaz valla hiç bir şey bilmiyorum etiketler kısmına kafama göre isim yazıyorum. Biraz açıklayabilir misiniz bir de acaba mümkünse bir iki örnek verebilir misiniz? Komik videolar için tagları ne diye yazıp seçeyim mesela örneğin.

Bence konun ilk sayfasını okumalısın...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 01:04:44
tşk ederim chelep hocam ilk sayfayı 3-4 kez baya detalı okudum,

2014 en komik videolar  en komik videolar  komik videolar funny videos gibi türlü türlü şeyler yazıyorum
fakat asıl sorum şu benim yazdığım tagleri yazınca etiketleme yapamıyorum sadece bunları yapıp entera basıyorum
hani bir şey yazınca altında yeşil renkleri etiketlenecekler çıkıyor ya en komik videolar falan yazınca hiç bir şey çıkmıyor altında
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Eylül 2014, 01:09:20
Katılıyorum o yzüdne dedim vakit ayırıp bu konuyu okumalısın sorduğun tüm soruların cevabı var aslında misal son sorunun cevabı;
Yüklediğimiz videoların izlenmesini nasıl sağlayacağız ?
Birinci durum için söylüyorum. İnsanlar youtubea ne yazarda benim videomu bulmaya çalışır diye düşünmemiz gerekiyor ve videomuza o etiketleri açıklamaları girmemiz gerekiyor. Örnek vericek olursak bir kişi komik bir video izlemek istesin. Youtube arama çubuğuna şunları yazacaktır. Komik videolar, en komik videolar, en yeni komik videolar, 2014 komik video, çok komik video gibi aramalar yapıcaktır. Bu aramaları etiket bölümüne açıklama bölümüne giriyoruz ve uygun birde başlık atıyoruz videomuza ve izlenme almaya başlıyor.
İkinci duruma gelicek olursak. Adsense kullarak para kazanıyorsak youtube kendi algoritmasına göre videoları ilişkilendirecek ve benzer videoları sağ tarafta çıkaracaktır. Şansınız iyiyse çok izlenen bir videonun önerilen videoların olursunuz ve o videodan çıkanlar sizin videonuzuda izler. Ama partner kullarak para kazanıyorsak bizim videolarımızın önerilen videolarının neredeyse hepsi yine kendi videolarımız olur ve izleyici hep bizim videolarımız izler buda izlenmemizi 10 katına çıkartır.


gayet güzel açıklanmış burada vakit ayırıp baştan sona bu konuyu oku derim ,okumaya bile vaktim yok dersen zaten youtube iişne girmek mantıklı olmaz çünkü vakit ayırıp hergün 2-3 video yüklemek şart kanala  :) Ben kısmetse yarın ufaktan gireceğim konuyuda o zaman tam olarak okuyacağım CHeLeP gayet anlaşılır herşeyi yazmış gibi duruyor ama okumak lazım öncelikle okuyup anlamadığımız kısımları sormalıyız senin sorular en başa döndürüyor gibi oluyor ;) iki sorunun da cevabı konuda vardı mesela okumadan soru sorduğunda 3.sorununda cevabı olacaktır büyük ihtimalle ;)

@Chelep
Bak aklıma da geldi şu para kazanma ayarı nasıl olucak konusuda çok sorulabilir o resmide ilk konuya ekleyekmi :D amma müdahale ettim konuya ama he :D arada kaynamasın bence önemli gördüklerinizi ilk mesaja ekleyek güzel sorualrda geliyor arkadaşlardan ;  malum ben gelirsem bu konuda çok geyik olur arada önemli bilgilerde kaynayabilir demedi demeyin :PP :D

Etiket konusuna da gelirsek türkçeden çok ingilizce daha iyi olabilr bence gavurlar bu işi daha çok biliyor türkçe nin yanına mutlaka   funny,fun,joke v.b. gibi birşeyler yazardım  ;
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 01:30:07
hakan hocam biraz ufaktan haksızlık ediyorsunuz bana buradasiz bunları dedikçe ben yıkılıyorum :)   (yvr)  --->bu simge hareket ederken zor tıkladım bu arada.

olay şu türkçe tag neredeyse hiç yok onu sordum açıkcası ben mi türkçe tag bulamıyorum diye
sizin dediğiniz gibi tagler daha çok ingilizce

günde 2-3 video değil gerekirse 50-60tane bile video yüklerim ama aşırı amatörüm şu anda neyin ne olduğu hiç bilmiyorum onları soruyorum yoksa chelep hocamın yazdığı her şeyi harfi harfine yapıyorum hiç izlenme almadım daha, bakalım yarına ne olacak bu gece fazla fazla youtube'u keşfediyorum.
daha önceden sıfır deneyimim olduğunu hepiniz az çok biliyorsunuz bu netten kazanç konusunda o yüzden baya zor anlıyorum.
yoksa emin olun okumamaktan vs. değil.
bir de fazla endişeliyim acaba bir yerlerde hata mı yapıyorum diye. eksiklerimi tespit etmek için uğraşıyorum
sadece chelep hocamın yazdıklarını değil ilk 3 sayfayı komple okudum 3-4kez
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 06 Eylül 2014, 01:59:07
Her videoyu yükleyemiyoruz, senin videolarda $ işareti var mı? Yoksa telif yemişindir böyle olan videoları sil. Para kazanamazsın, $ işaretinin yeşil olması lazım. 2000 gösterimle ilgili bir şey yazmışsın o da bir haftada ulaşılan rakam diye biliyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 02:05:04
hakan hocam biraz ufaktan haksızlık ediyorsunuz bana buradasiz bunları dedikçe ben yıkılıyorum :)   (yvr)  --->bu simge hareket ederken zor tıkladım bu arada.

olay şu türkçe tag neredeyse hiç yok onu sordum açıkcası ben mi türkçe tag bulamıyorum diye
sizin dediğiniz gibi tagler daha çok ingilizce

günde 2-3 video değil gerekirse 50-60tane bile video yüklerim ama aşırı amatörüm şu anda neyin ne olduğu hiç bilmiyorum onları soruyorum yoksa chelep hocamın yazdığı her şeyi harfi harfine yapıyorum hiç izlenme almadım daha, bakalım yarına ne olacak bu gece fazla fazla youtube'u keşfediyorum.
daha önceden sıfır deneyimim olduğunu hepiniz az çok biliyorsunuz bu netten kazanç konusunda o yüzden baya zor anlıyorum.
yoksa emin olun okumamaktan vs. değil.
bir de fazla endişeliyim acaba bir yerlerde hata mı yapıyorum diye. eksiklerimi tespit etmek için uğraşıyorum
sadece chelep hocamın yazdıklarını değil ilk 3 sayfayı komple okudum 3-4kez

Senin etiket sıkıntının sebebi yazdığın etiketlerden sonra virgül koymuyorsun :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 02:05:25
ben zaten şu ana kadar 20tane falan video yükledim bunların 5 tanesinde telif hakkı çıktı onları sildim diğerleri komple yeşil hiç bir uyarı yok,sorunlu hiç bir şey yok gözüküyor.
Coulers hocam siz taglerden türkçe tag bulabiliyor musun?
bildiğiniz bir kaç tane türkçe tagi örnek olarak verebilir misiniz acaba?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 02:08:26
Senin etiket sıkıntının sebebi yazdığın etiketlerden sonra virgül koymuyorsun :)

nasıl yani hiç bir şey anlamadım chelep hocam zaten türkçe etiket hiç çıkmıyor ki? ya da ben mi bulamıyorum  anlamadım ben bu meseleyi ben yabancı etiketleri yazıyorum altta çıkıyor onu seçip enter'a basıyorum sonra çıkıyor.
tabiki bu arada altta tavsiye edilen etiketler çıkıyor onları da tıklıyorum onlarda da tıkladıkça çerçeve şeklinde çıkıyorlar o çerçevelerin arasına bir de ''virgül''  mü koyacağız?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 02:09:41
nasıl yani hiç bir şey anlamadım chelep hocam zaten türkçe etiket hiç çıkmıyor ki? ya da ben mi bulamıyorum  anlamadım ben bu meseleyi ben yabancı etiketleri yazıyorum altta çıkıyor onu seçip enter'a basıyorum sonra çıkıyor.
tabiki bu arada altta tavsiye edilen etiketler çıkıyor onları da tıklıyorum onlarda da tıkladıkça çerçeve şeklinde çıkıyorlar o çerçevelerin arasına bir de ''virgül''  mü koyacağız?

etiketleri yazdığımız yere gel sonra komik yaz ve virgül koy (komik,) şeklinde.
Başlık: YT üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 06 Eylül 2014, 02:15:47
Virgül koyduğunda veya yazacağın etiketi bir yerden kopyalayıp yapıştırınca tamamdır.
Ben birde kelimelerin ilk harfini büyük yazıyorum, bunun bir önemi var mı bilmiyorum?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 06 Eylül 2014, 02:22:32
Virgül koyduğunda veya yazacağın etiketi bir yerden kopyalayıp yapıştırınca tamamdır.
Ben birde kelimelerin ilk harfini büyük yazıyorum, bunun bir önemi var mı bilmiyorum?

Kesin olarak bilmemekle beraber fark etmez diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 06 Eylül 2014, 11:33:01
arkadaşlar bilginiz olsun ben şu anda bu işi maddi gelir olsun diye yapmıyorum,çünkü henüz o kapasitede değilim.

benim kanalımın adında belli zaten denemek için yaptığım: kanal adı:Deneme1
peki sizlerin kanallarınızın isimleri isimleri nedir?
az çok ben de sizin kanallarınızı ve yüklediklerize bakayım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 06 Eylül 2014, 15:35:56
arkadaşlar bilginiz olsun ben şu anda bu işi maddi gelir olsun diye yapmıyorum,çünkü henüz o kapasitede değilim.

benim kanalımın adında belli zaten denemek için yaptığım: kanal adı:Deneme1
peki sizlerin kanallarınızın isimleri isimleri nedir?
az çok ben de sizin kanallarınızı ve yüklediklerize bakayım.

Tüm kanallarımı sildim sıfırdan kanal oluşturdum... Bugün yarın 2000 gösterim olur o zaman partnere bağlayacağım...

Youtube kanalım: ►►► http://www.youtube.com/user/mesuttvmesut ◄◄◄ desteklernizi bekliyorum...

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 06 Eylül 2014, 15:38:10
Mesut hocam nasıl bir destek veriliyor, ben hiç anlamıyorum youtube işinden, anlatırsan destek veririz
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 06 Eylül 2014, 15:46:05
Mesut hocam nasıl bir destek veriliyor, ben hiç anlamıyorum youtube işinden, anlatırsan destek veririz
Açıp izliyosun destek için. Ne kadar çok izlenme o kadar çok kazanç. Hatta izlerken çıkan reklamlara da tıkla ki daha çok kazansın.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 06 Eylül 2014, 16:20:48
Açıp izliyosun destek için. Ne kadar çok izlenme o kadar çok kazanç. Hatta izlerken çıkan reklamlara da tıkla ki daha çok kazansın.

+1 :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 06 Eylül 2014, 17:11:26
hep destek, tam destek :D

Hayırlı olsun yeni kanal
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 06 Eylül 2014, 18:38:46
hep destek, tam destek :D

Hayırlı olsun yeni kanal

Teşekkürler dostum... Bugün açtım kanalı gece 2000 gösterimi geçer videolar... Partner başvurusu yapacağım...

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 06 Eylül 2014, 18:46:07
Hemen izliyorum
izledim beşiktaşı anlatıyor, reklam nerde çıkıyor, video haricinde göremedim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 06 Eylül 2014, 18:54:28
Arkadaşlar ne kadar etkilidir bilemiyorum ama benim video eklerken uyguladığım taktiği sizlerle paylaşayım...

Ben neredeyse tüm videolarımı yüklerken kapak resmini manuel olarak ben eklerim. Ya internetten konuyla alakalı yazılı resimleri koyarım yada kendim resim üzerine yazı yazarak veya 2-3 resmi tek resim yaparak onu kapak resmi olarak videoya koyarım...

Video izlenim için arama yapıldığı zaman görsellik önemli diye düşünüyorum... Sizde deneyebilirsiniz...


Kendim oluşturduğum kapak resimlere örnekler...:

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FzQdGMR.png&hash=d08c894924edb0f178df68e2346b46df) (http://hizliresim.com/zQdGMR)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 07 Eylül 2014, 00:20:17
3 günde bu kadar tıklamaya, neden kazanç yok. Fikriniz nedir  ???


(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00010%2F4ij1ck71z66x.jpg&hash=e63bedc7ccdd0f70dab83f6dcbcd248f)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 07 Eylül 2014, 00:26:01
Kazanç bir anda geliyor, önce tıklar sonra kazanç :) Bende öyle olmuştu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 00:30:13
3 günde bu kadar tıklamaya, neden kazanç yok. Fikriniz nedir  ???


Şuan herkeste aynı surum var son 2 günün izlenimleri yansıdı paraları yansımadı. Youtubeda bu durum sık sık oluyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 07 Eylül 2014, 03:07:10
Dün gece açtığım kanal ile 24 saatte 1.860 izlenim almışım... Sizce nasıl arkadaşlar...?

İlerleyen günlerde günlük izlenim 3.000-4.000 civarında olur. O da aylık minimum 100.000 izlenim demektir...

Bu şartlar altında partner sitesine kayıt olduğumda (QuizGroup) elime ortalama ne kadar para geçer acaba...?

Teşekkürler...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 07 Eylül 2014, 10:28:41
Daha önce izlediğim bir videoda, video üzerinde çıkan reklam tıklandığında, yorum yapıldığında, beğenildiğinde ve sayfa içinde çıkan diğer reklamlarda tıklandığında gelir elde edilebilir deniyordu. Bu doğru mudur?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 07 Eylül 2014, 10:44:35
Arkadaşlar ne kadar etkilidir bilemiyorum ama benim video eklerken uyguladığım taktiği sizlerle paylaşayım...

Ben neredeyse tüm videolarımı yüklerken kapak resmini manuel olarak ben eklerim. Ya internetten konuyla alakalı yazılı resimleri koyarım yada kendim resim üzerine yazı yazarak veya 2-3 resmi tek resim yaparak onu kapak resmi olarak videoya koyarım...

Video izlenim için arama yapıldığı zaman görsellik önemli diye düşünüyorum... Sizde deneyebilirsiniz...

Çok güzel olmuş resimler düzenlemeler,muhtemelen etkisini de görüyorsunuzdur görüntüleme işinde.
Emeğinize sağlık. Bu kapak resimlerini vs bu yaptıklarınızı nasıl yapıyorsunuz programı falan mı var yoksa yotube'ün özelliği mi bu?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 07 Eylül 2014, 10:51:36
Ben de şunu söylemek istiyorum arkadaşlar yeni başlayan ya da etiketleme yapmakta zorlanan arkadaşlarım varsa bu taktik çok işinize yarayabilir ben şimdiler denem için açtığım yotube kanalımda bu şekilde yapıyorum.

Yükleyeceğiniz videolar upload olurken hemen google açın arkadaşlar ve yüklediğiniz video ile ilgili 8-10 tane googdan haber açın haberlerin genelde en alt kısmında bu haberle ilgili  ''etiketler'' ya da  ''anahtar kelimeler'' yer alıyor.

eğer siz de etiketleme(tagleme) yaparken tıkanıyorsanız aklınıza bir şey gelmiyorsa ya da daha fazla etiketleme yapayım da daha çok görüntüleme alabilirim fikri içindeyseniz bu fikri kullanbilirsiniz. Her haber sayfasında yer almasa da bir çoğu haber sayfasında var arkadaşlar
google'ın nimetleri burada daha güzel anlaşılıyor

işinize yarar bulduysanız +1 verin ya da respect atın.(Beğenmediyseniz kesinlikle respect ya da +1 vermeyiniz)
respect almaya özendim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 12:44:57
Alakasiz etiket girmek ve çok fazla etiket girmek ban sebebidir. 10 civari etiket girmek idealdir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 13:12:53
Dün gece açtığım kanal ile 24 saatte 1.860 izlenim almışım... Sizce nasıl arkadaşlar...?

İlerleyen günlerde günlük izlenim 3.000-4.000 civarında olur. O da aylık minimum 100.000 izlenim demektir...

Bu şartlar altında partner sitesine kayıt olduğumda (QuizGroup) elime ortalama ne kadar para geçer acaba...?

Teşekkürler...

Öncelikle çok başarılı izlenim almışsınız. Bu şekilde kanalları QuizGroup a sokup 7-8 liraya satabilirsiniz. Kazanç konusuna gelince. Ortalama olarak 1000 gösterime 1$ civarı alırsınız türkçe içerik olduğu için ama başka bir faktörde videolarınız bilgisayardan mı izlenmiş yoksa tabletten cep telefonundan mı izlenmiş olması. Çünkü youtube cepten yada tabletten izlenemeye para vermiyor.Örnek veriyorum %50 bilgisayardan izleniyorsa 1000 görüntülemeye 0.5$ kazanırsınız. Bir çok faktör olduğu için net bişey söylemek yanlış olur. Bir kaç gün sonra netleşir ne kadar kazandığın.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 13:18:31
Daha önce izlediğim bir videoda, video üzerinde çıkan reklam tıklandığında, yorum yapıldığında, beğenildiğinde ve sayfa içinde çıkan diğer reklamlarda tıklandığında gelir elde edilebilir deniyordu. Bu doğru mudur?

Yorum beğenme gibi şeyler para vermez ama videonun daha önlerde çıkması sağlar. Videoyu izlerken sayfadaki herhangi bir reklama tıklamak para kazandırır. Bazen 2-3 dakikalık video önü reklamları çıkar. Bu reklamlardan para kazanılması için videonun izlenemesi yada tıklanması para kazandırır.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 07 Eylül 2014, 15:31:59
Kanalımızdan facebooktan paylaştığımız videolar eğer faceden ve bilgisayardan izlenirse ama youtube'ye girmeden izlenirse o zaman kazanç sağlıyor mu acaba?
bir de ikinci sorum: Ben matematik öğretmeniyim çok büyük ihtimalle bu hafta pazartesiden itibaren okulda ders ve çıkmış soru çözümlerimi paylaşacağım,bir arkadaştan yardım alıp kayıt yapacağım ve yaptığım kayıdı,ayrıca bir kanal alıp youtubeye ekleyeceğim,büyük ihtimalle onlara reklam almayacağım amaç yanlış anlaşılmasın insanlar benm bu harektimi ahlaksız yorumlarsa diye risk almak istemiyorum,lafını dahi işitmek istemem açıkcası. Fakat bunu farklı bir kanaldan yapmak istiyorum aynı yotube hesabımızdan birdne fazla kanalımız olabiliryor mu? yoksa bunun için ayrı bir google hesabı alıp oradan farklı bir hesap mı açmamız gerekiyor acaba?

Çok çok eğitim ve öğrencilerime katkım olsun diye uğraşmayı düşünüyorum,zaten eklediğim videolardan pek bir izlenme alamıyorum muhtemelen ben bu işi zaten gelir amaçlı yapamayacağım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 07 Eylül 2014, 15:33:01
2. kanal eklenebiliyor.

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuclear - 07 Eylül 2014, 16:07:00
İşin kötü tarafı artık büyük çoğunluk internete telefondan giriyor ve bu giderekte artacak    ???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 16:19:13
Kanalımızdan facebooktan paylaştığımız videolar eğer faceden ve bilgisayardan izlenirse ama youtube'ye girmeden izlenirse o zaman kazanç sağlıyor mu acaba?
bir de ikinci sorum: Ben matematik öğretmeniyim çok büyük ihtimalle bu hafta pazartesiden itibaren okulda ders ve çıkmış soru çözümlerimi paylaşacağım,bir arkadaştan yardım alıp kayıt yapacağım ve yaptığım kayıdı,ayrıca bir kanal alıp youtubeye ekleyeceğim,büyük ihtimalle onlara reklam almayacağım amaç yanlış anlaşılmasın insanlar benm bu harektimi ahlaksız yorumlarsa diye risk almak istemiyorum,lafını dahi işitmek istemem açıkcası. Fakat bunu farklı bir kanaldan yapmak istiyorum aynı yotube hesabımızdan birdne fazla kanalımız olabiliryor mu? yoksa bunun için ayrı bir google hesabı alıp oradan farklı bir hesap mı açmamız gerekiyor acaba?

Çok çok eğitim ve öğrencilerime katkım olsun diye uğraşmayı düşünüyorum,zaten eklediğim videolardan pek bir izlenme alamıyorum muhtemelen ben bu işi zaten gelir amaçlı yapamayacağım.

Facebook üzerinden izlenen youtube videolarında reklam çıkıyor mu ? benim bildiğim çıkmıyor. Reklam yoksa parada yok :) Ama izlenimler yansır.

Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle reklam koyardım. Videolarınıza reklam koyulmasının kime ne zararı var ? Ayrıca kim bilecek sizin videolarınıza reklam koyduğunuzu. Forumda bu konu açılana kadar youtubeda böyle bir reklam sisteminin olduğunu biliyormuydunuz :) ? Onun dışında birden çok kanal açabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 07 Eylül 2014, 19:32:51
tşk ederim chelep hocam,benim ilk amacım zaten şu anda öğrencilerime az da olsa eğitim konusunda destek olabilmektir. Eğer becerebilirsem kanalımın duyurusunu türkiyedeki öğrencilere yeterince duyurabilirsem işte o zaman o noktada reklam da koyarım,şu anda çok çok bu işten keyif alıyorum. Ancak görüntülenme sayılarım günlük 20-30 toplam görüntülenme alıyorum.
günlük 20-30 görüntülenme almam demek bu işi tam olarak doğru yapamıyorum demektir.
epey araştırdım aslında günlük 1000-2000görüntülenme alanların facebookta veya diğer sosyal medya sayfalarında twitter +google gibi gibi sayfalarda paylaşım yaparak o kadar görüntülenme alıyorlar,tabi emin değilim bu yüzden acaba ödeme alacaklar mı yoksa almayacaklar mı? faceden reklam geliri geliyor mu?telefondan girelenler,tabletten girenler zaten gelir getirmiyor vs. vs.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Eylül 2014, 19:43:21
tşk ederim chelep hocam,benim ilk amacım zaten şu anda öğrencilerime az da olsa eğitim konusunda destek olabilmektir. Eğer becerebilirsem kanalımın duyurusunu türkiyedeki öğrencilere yeterince duyurabilirsem işte o zaman o noktada reklam da koyarım,şu anda çok çok bu işten keyif alıyorum. Ancak görüntülenme sayılarım günlük 20-30 toplam görüntülenme alıyorum.
günlük 20-30 görüntülenme almam demek bu işi tam olarak doğru yapamıyorum demektir.
epey araştırdım aslında günlük 1000-2000görüntülenme alanların facebookta veya diğer sosyal medya sayfalarında twitter +google gibi gibi sayfalarda paylaşım yaparak o kadar görüntülenme alıyorlar,tabi emin değilim bu yüzden acaba ödeme alacaklar mı yoksa almayacaklar mı? faceden reklam geliri geliyor mu?telefondan girelenler,tabletten girenler zaten gelir getirmiyor vs. vs.


Videolarınızı facebook ve diğer sosyal medya sitelerinden paylaşmadanda yüksek izlenimler alabilirsiniz. Ana sayfada istatistiklerimi paylaşmıştım 1 ayda neredeyse 1 milyon izlenim aldım herhangi bir paylaşımda bulunmadan.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 07 Eylül 2014, 21:47:53
Dün gece açtığım kanal ile 24 saatte 1.860 izlenim almışım... Sizce nasıl arkadaşlar...?

İlerleyen günlerde günlük izlenim 3.000-4.000 civarında olur. O da aylık minimum 100.000 izlenim demektir...

Bu şartlar altında partner sitesine kayıt olduğumda (QuizGroup) elime ortalama ne kadar para geçer acaba...?

Teşekkürler...

1,5 günde 6000 izleme sınırına dayandım ama hala youtube panelde 191 görüntüleme görülüyor... Onun içindir ki kanalı partnere sokamadım... Beklemedeyim... Şu panelde görüntüleme güncellensede partnere girsek artık... :)

EDIT: Partnere girdim...


BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Eylül 2014, 04:53:56
http://bizimyol.info/?xeber=32179

Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim Azerbaycan sitesi benim paylaştığım videoyu almış sitesine atmış. Bu ve bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşıyorlar... Çoğu Azerbaycan kaynaklı haber siteleri... Bende bu izlenimler nereden geliyor anlık artıyor diyordum...

Şimdi bu video bana ait değil... Bu video hakkında tarafıma bir telif gelse neyse ama bununla ilgili bir hukuki işlem gelme olasılığı nedir... 3-5 kuruş kazanacağız derken tonla ceza yemeyelim... :)

Bol kazançlar...   
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 08 Eylül 2014, 05:32:23
arkadaşlar sizlerle bir deneyimimi paylaşmak istiyorum

2gün önce epey video paylaşmıştım dünden itibaren de güncel olaylar haberler vs. paylaştım.Benim videolarımda genelde çok az görüntülenme oluyor.Bu görüntülenmeler video başına ortalama 7-8 civarında fakat şöyle ki çok enteresan bir durum var videolarımdan bir tanesi çok öyle güzel bir video olmamasına rağmen youtube'da hiç bulunmayan bir video.
Ve bu video diğer tüm o popüler videolardan çok daha fazla görüntülenmiş.
ilk başladığım gün rastgele dailymotion'dan aldığım bir videoydu güncel bir videoydu fakat haber falan değildi saçma sapan bir taklit gibi bir şeydi.

sanırsam youtube'de kimsede olmayan videolar çok daha fazla rağbet görüyor. Bilginize sunulur.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 08 Eylül 2014, 08:05:57
http://bizimyol.info/?xeber=32179

Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim Azerbaycan sitesi benim paylaştığım videoyu almış sitesine atmış. Bu ve bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşıyorlar... Çoğu Azerbaycan kaynaklı haber siteleri... Bende bu izlenimler nereden geliyor anlık artıyor diyordum...

Şimdi bu video bana ait değil... Bu video hakkında tarafıma bir telif gelse neyse ama bununla ilgili bir hukuki işlem gelme olasılığı nedir... 3-5 kuruş kazanacağız derken tonla ceza yemeyelim... :)

Bol kazançlar...   
Sıkıntı yok ligtv nin yayınını bile çalsan en fazla telif gönderir. Şuana kadar bu durumdan muzdarip olan yok.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 08 Eylül 2014, 08:53:46
http://bizimyol.info/?xeber=32179

Arkadaşlar yukarıda linkini verdiğim Azerbaycan sitesi benim paylaştığım videoyu almış sitesine atmış. Bu ve bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşıyorlar... Çoğu Azerbaycan kaynaklı haber siteleri... Bende bu izlenimler nereden geliyor anlık artıyor diyordum...Şansın yaver gitmiş, tebrikler ve bol kazançlar mesut.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 08 Eylül 2014, 16:16:41
2 video var. 1 tanesi 2000 küsür gösterim aldı, diğeri 22 gösterim. 22 gösterim olan diğerinden kat kat fazla kazanç getirdi.

Yani bu durumda az ama öz mü oluyor  :g :g :g
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Eylül 2014, 21:26:10
Şansın yaver gitmiş, tebrikler ve bol kazançlar mesut.

Teşekkürler dostum... Bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşmışlar... :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Eylül 2014, 21:27:07
Sıkıntı yok ligtv nin yayınını bile çalsan en fazla telif gönderir. Şuana kadar bu durumdan muzdarip olan yok.

Teşekkür ederim...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 08 Eylül 2014, 21:29:21
Teşekkürler dostum... Bunun gibi 8-10 site daha var benden video paylaşmışlar... :)

Nereden bulmuşlar seni :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Eylül 2014, 21:36:05
Nereden bulmuşlar seni :D

Bende anlamadım... Ama ben güncel konuları takip ettiğim için bizim türk sitelerinde veya gazetelerinde çıkan konuları atıyorum kanala... Bu yabancı sitelerde bizdeki bu güncel konuları youtubede aratıyorlar gözlerine çarpanları kendi sitelerinde paylaşıyorlar...

Bir ara yazmıştım videolarda kapak önemli diye... Bende kapağa her zaman resimli ve yazılı yaptığım için rağbet görüyor demekki...

Bu bir sır ve taktiktir ama ben bencil biri değilim onun için paylaşmakta sakınca görmüyorum... :)

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 10 Eylül 2014, 17:05:11
Youtube ile ilgilenen arkadaşlar son durumlarınız nasıl acaba... Konuyu boşlamayalım lütfen... :)

Bol Kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 10 Eylül 2014, 17:06:28
Hala beni çıkarmadılar free'den, bekliyorum. :) İzlemeler güzel devam ediyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 11 Eylül 2014, 19:34:28
Çok şükür kurtuldular yakamdan :) Bugün çıkmış oldum Freedom'dan. Yaklaşık 5$ para birikti Freedom varken, bakalım ödeyecekler mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Ekim 2014, 10:20:15
Merhaba,

Video etrafına siyah şerit çekebileceğim bir program önerir misiniz? Örnek video aşağıda, ayrıca eskitmede kullanılmış videoda. Bu tarz bir şey arıyorum.


Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Ekim 2014, 13:51:07
Merhaba,

Video etrafına siyah şerit çekebileceğim bir program önerir misiniz? Örnek video aşağıda, ayrıca eskitmede kullanılmış videoda. Bu tarz bir şey arıyorum.

Camstudio sony vegas gibi programlar işini görür. Sony vegas çok daha profesyonel.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Ekim 2014, 13:59:22
teşekkürler.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: kilicaslan3873 - 02 Ekim 2014, 15:05:19
peki bütün sitelerden video indirebileceğimiz tek prğ varmı free youtube download sadece youtubeden indiriyor. benim aradığım açılan her siteden indiren tek prğram
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 02 Ekim 2014, 15:47:30
peki bütün sitelerden video indirebileceğimiz tek prğ varmı free youtube download sadece youtubeden indiriyor. benim aradığım açılan her siteden indiren tek prğram

Sarım bu konuyla ilgili konuda yazmıştık. O yazılanlar sana yardımcı olucaktır :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 02 Ekim 2014, 21:30:51
Video linkini bu sayfada çıkan arama motoruna yazarak istediğin videoyu indirebilirsin. Programı da aynı yerden yükleyebilirsin fakat chrome'da çok kasıyor.

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Youtube Partnerler
Gönderen: Coulers79 - 08 Ekim 2014, 01:16:07
İstatistikler, ödemeler falan partner sitelerde son durum nedir?
Başlık: Ynt: Youtube Partnerler
Gönderen: mesut - 08 Ekim 2014, 08:26:46
İstatistikler, ödemeler falan partner sitelerde son durum nedir?

Ben QuizGroup partnere bağlıyım... Bu ay ilk ödememi alacağım İnş... Eylül ayı YouTube tahmini kazancım 349$ ama bundan %20 partner kesintisi olacak tabiki... Bakalım ayın 15 i gibi ödemeler yatmaya başlar sanırım.... O zaman ödeme kanıtını paylaşırım...

YouTube istatistiklerde bir sorun vardı bu ayın tahmini kazançları gözükmüyordu ama dün gece düzelmiş... :)

Herkese bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 08 Ekim 2014, 08:31:54
Bende az önce yeni üyeliği tamamladım. Freedom'dan çıktım fakat ihlal olduğu için quiz kabul etmedi. İyi abone sayısı ve izlemeye ulaşmıştım fakat quize taşıyamamak kötü oldu. Döndüm başa, yeni kanalla :)

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: demre - 08 Ekim 2014, 09:28:47
peki bütün sitelerden video indirebileceğimiz tek prg varmı free youtube download sadece youtubeden indiriyor. benim aradığım açılan her siteden indiren tek prğram

internet download manager öneririm sıkıntı olmadan hepsini indirebilirsin.full kısmı forumlarda mevcut

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Ekim 2014, 12:36:18
Bende az önce yeni üyeliği tamamladım. Freedom'dan çıktım fakat ihlal olduğu için quiz kabul etmedi. İyi abone sayısı ve izlemeye ulaşmıştım fakat quize taşıyamamak kötü oldu. Döndüm başa, yeni kanalla :)

Yeni kanal yeni şans... Hayırlısı olsun... Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 11 Ekim 2014, 09:09:26
Merhaba,

Her 10 dk. için 1 reklam koyuyoruz diye biliyorum. 10 dk için resimde ki şekilde yapıyoruz fakat 20 dk'dan sonra yeni reklam koymak için ne yapmak gerekiyor?

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00011%2Fyfew3h29ic1z.jpg&hash=38ccd04b924740a27b39a6375a031d58)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 11 Ekim 2014, 16:35:47
Merhaba,
Her 10 dk. için 1 reklam koyuyoruz diye biliyorum. 10 dk için resimde ki şekilde yapıyoruz fakat 20 dk'dan sonra yeni reklam koymak için ne yapmak gerekiyor?

Her 10 dakikada 1 reklam diye bir kural yok...
Şöyle bir şey var 10 dakikadan uzun videolar için video ortası reklam koymak mümkün...
Video uzunluğuna göre reklam aralığını ve kaç reklam koyacağını sen belirleyebilirsin...
İdeali 7 dakika arayla reklam koymak...
Ayarlamayıda aralara virgül (,) koyarak yapıyoruz.

Örnek;

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F02zBQV.png&hash=899e7392616494fc48fd1d1079b32831) (http://hizliresim.com/02zBQV)

BOL KAZANÇLAR DOSTUM...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 12 Ekim 2014, 00:26:02
Teşekkürler Mesut.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 12 Ekim 2014, 01:26:23
Teşekkürler Mesut.

mesutun yaptığı gibi 7 dakika bir video koy hatta bazen kuralı bozup 5-6 dk araylada koyabilirsin 20 dk gibi 3 reklamın tam sığmadığı videolarda.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 16 Ekim 2014, 15:36:08
Bu istatistik anlık olan ve burada tahmini 570 gözüküyor. Ama normalde 100. Bu kadar neden fark oluşur ki?

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00011%2F2ap9ukumtqpj.jpg&hash=9f6df03115d96149b02d03d0574039ae)


Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 16 Ekim 2014, 18:10:55
Bu istatistik anlık olan ve burada tahmini 570 gözüküyor. Ama normalde 100. Bu kadar neden fark oluşur ki?

Anlık olan doğrusunu gösteriyor diğeri geriden geliyor. Zaten videoların anlık değerini doğru görebilseydik geriden gelmeseydi anlık olarak görebilceğimiz bir bölüm yapmazlardı :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 16 Ekim 2014, 19:38:17
Kanalım bommm :) Dön başa :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 16 Ekim 2014, 20:19:59
Sebebini biliyorsan yazda bilgi olsun, geçmiş olsun. Ne zaman bir rutine geçeceğiz acaba? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 16 Ekim 2014, 21:03:04
Sebebi gereğinden fazla hak ihlaliymiş.  Konuyla ilgili uyarı gelmeden kapattı youtube.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 16 Ekim 2014, 23:24:54
Sebebi gereğinden fazla hak ihlaliymiş.  Konuyla ilgili uyarı gelmeden kapattı youtube.

Youtube u çok sinirlendirmiş senin olmayan videları çok hızlı bir şekilde yüklemişsin ve youtube kurallarını ihlal ettiğin için uyarılar almışsın. Youtube da seni spamcı olarak algılamış ve seni youtubedan uzaklaştırmaya çalışmış :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 16 Ekim 2014, 23:38:36
Kanalım bommm :) Dön başa :)

Geçmiş olsun dostum...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Ekim 2014, 08:28:58
Kanala girişte resimde ki hatayı alıyorum. Cookies sorunu diye düşünüyorum. Youtube yardım yönlendirmelerini yaptım ama hala sorun devam ediyor. Ne olabilir?  ???

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpaidimg.com%2Fi%2F00011%2Fgkjjcibq91gp.jpg&hash=f348e5f82bb954018268f6e49b78f78f)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 17 Ekim 2014, 12:42:43
Kanala girişte resimde ki hatayı alıyorum. Cookies sorunu diye düşünüyorum. Youtube yardım yönlendirmelerini yaptım ama hala sorun devam ediyor. Ne olabilir?  ???

Dun banada çıktı aynı sayfa yenıledım sayfayı duzeldı... Demekkı genel bır problem var...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Ekim 2014, 13:04:31
Dun banada çıktı aynı sayfa yenıledım sayfayı duzeldı... Demekkı genel bır problem var...

bende hala devam ediyor. tarayıcı sıkıntısı diye düşünüyorum. chrome ve firefox hata veriyor. explorer sağlam ama çok ağır olduğu için kullanmak eziyet.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 17 Ekim 2014, 16:48:49
Benim bir sorum olacaktı video yüklerken ben arka arkaya bulabildiğim kadar güncel video yüklüyorum sürekli bu yasak mı?

bir video yükledikten sonra beklememiz mi gerekiyor?
bekleyeceksen ne kadar beklemeliyiz?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 17 Ekim 2014, 17:20:04
Benim bir sorum olacaktı video yüklerken ben arka arkaya bulabildiğim kadar güncel video yüklüyorum sürekli bu yasak mı?

bir video yükledikten sonra beklememiz mi gerekiyor?
bekleyeceksen ne kadar beklemeliyiz?


Ben 1 saatte arka arkaya 20 video attığımı biliyorum ve şu ana kadar bir uyarı falan almadım...
Bende araştırıyorum bulduğum güncel ve ilgi çekici videoları paylaşıyorum. Bazen 2 dakika arayla bazen 10 dakika arayla yükleme yapıyorum o yüzden bir sorun olacağını sanmam...

Yinede bu konuda deneyim yaşamış arkadaşlar varsa yazarlarsa iyi olur bizde yanlışa düşmeyelim... :)

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Ekim 2014, 18:47:34
Benim bir sorum olacaktı video yüklerken ben arka arkaya bulabildiğim kadar güncel video yüklüyorum sürekli bu yasak mı?

bir video yükledikten sonra beklememiz mi gerekiyor?
bekleyeceksen ne kadar beklemeliyiz?

Bu durum youtubenun keyfine kalmış bir durum şuan tam olarak çözebilcen yok ama videolarının altında tartışma oluyorsa yada video nun içeriği birilerini sinirlendirmişse herhan şikayetlerden dolayı youtube hesabını incelemeye alıp kapatabilir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 18 Ekim 2014, 00:00:03
Bir sorum daha olacak,ben şimdiye kadar nereydeyse hiç hak ihlali veya 3.taraf eşlenen video ile karşılaşmadım da karşılaşırsam sileceğim de o videoyu silince görüntülenmeden kazandığım para gider mi?
Bir de eskiyen videoları siz siliyor musunuz?
çünkü videolar eskidikçe ihlale girme ihtimali daha fazla artıyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 18 Ekim 2014, 00:05:36
kazandığın gitmez. ben az izlenenleri siliyorum
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 18 Ekim 2014, 04:25:34
Bir sorum daha olacak,ben şimdiye kadar nereydeyse hiç hak ihlali veya 3.taraf eşlenen video ile karşılaşmadım da karşılaşırsam sileceğim de o videoyu silince görüntülenmeden kazandığım para gider mi?
Bir de eskiyen videoları siz siliyor musunuz?
çünkü videolar eskidikçe ihlale girme ihtimali daha fazla artıyor.

Hak ihlali ve 3. taraf eşleşeni ile karşılaşma zaten... :)

Hak ihlali ve 3.taraf eşleşeni gelene kadar kazandığın senindir ama ondan sonra zaten video para kazanmaya kapatılıyor... Senin için bir önemi kalmıyor o videonun. Silmek en mantıklısı...

Eskiyen videoların silinmesi bence mantıksız... Videonun ne zaman patlayacağı belli olmaz... Bir video atarsın bakmışsın 2 ay hiç izlenim almamış ama bir gün gelmiş bir bakmışsın video almış başını gidiyor... Böyle bir durumda var...

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 18 Ekim 2014, 14:57:26
Hak ihlali ve 3. taraf eşleşeni ile karşılaşma zaten... :)

Hak ihlali ve 3.taraf eşleşeni gelene kadar kazandığın senindir ama ondan sonra zaten video para kazanmaya kapatılıyor... Senin için bir önemi kalmıyor o videonun. Silmek en mantıklısı...

Eskiyen videoların silinmesi bence mantıksız... Videonun ne zaman patlayacağı belli olmaz... Bir video atarsın bakmışsın 2 ay hiç izlenim almamış ama bir gün gelmiş bir bakmışsın video almış başını gidiyor... Böyle bir durumda var...

Bol kazançlar...

 3.taraf eşleşen veren videoaları silmemek bir seçenek çünkü bu videoların önerilen videolarında yine kendi videolarımız çıkar dolaylı olarak getirisi vardır :) Tabi eşleşen veren videolardan her an telif yiyebilirsiniz video sahibinin sizi şikayet etmesi durumunda.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 18 Ekim 2014, 22:44:30
tşkler arkadaşlar
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 16:26:41
Parayı nasıl kazanıcaz ?
Youtubea üye olup videoları yükledikten sonra kanalımızı para kazanmaya açtıktan sonra artık videolarımızdan para kazanabiliyoruz. Bu ayarları youtube giriş yaptıktan sonra önce ülkeyi ABD yapıp sonra para kazanmayı açmak gerekiyor.

Henüz video yüklemedim.
Gmail hesabım ile youtube'a giriş yaptım.
Ülkeyi değiştirmek istediğimde listelenen ülkeler arasında ABD (US) yok ???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ekim 2014, 16:58:19
fark etmez, ben fransa'yı seçtim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 17:51:56
fark etmez, ben fransa'yı seçtim.

Farklı bir yere bakıyormuşum.

Lakin nasıl yapılacağını yine youtube'ta youtube'tan nasıl para kazanılır şeklinde videolara bakarak anladım.

Neyse bir başka soru. Belki daha önce sorulmuştur.

Video upload eder etmez para kazanımına açmalı mıyım?
Yoksa önce partner sitelere mi kayıtlanmalıyım?

Quizgrup 1000 izlenim sonrası kabul ediyor demiştiniz.
1000 izlenim için de upload edilen videoyu para kazanımına (monetize) açayım mı?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ekim 2014, 17:56:58
ben quize bağladıktan sonra açıyorum. sonuçta başta açmanın faydası olmayacak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 18:02:19
ben quize bağladıktan sonra açıyorum. sonuçta başta açmanın faydası olmayacak.

Peki bu QuizGrup ne kadar güvenilir. Ödemelerini ne kadar sürede yapıyor?

Şu an için forumca önerilen bu grup sanırım ???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ekim 2014, 18:07:05
chelep sayesinde bağlandık, henüz para çekmediğim için kendi adıma yorum yapamam. ama forumda en çok adı geçen :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 19 Ekim 2014, 18:28:56
Peki bu QuizGrup ne kadar güvenilir. Ödemelerini ne kadar sürede yapıyor?

Şu an için forumca önerilen bu grup sanırım ???

Son 1 senedir ödemeleri sıkıntısız zamanında yapıyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 20:23:01
Eveet.
Zurnanın zırt dediği yer hangi videoları yüklemeliyim kısmı imiş.

Ben de milletin yaptığı gibi internetten bulur videoları kendi kanalımdan yüklerim diyordum.
Lakin internette bulunan hemen hemen tüm videolar zaten youtube'ta resmi bir kanal tarafından yayınlanmış durumda.

Kaç tane video inceledim. Benim iç sesim sürekli " yok bu olmaz, bu hiç olmaz, bunu zaten abc news yayınlamış, bunu şu yayınlamış, bu da mı değil, vb." şeklinde :D

Edit: Diyeceksiniz ki amatör videolar bul, onları yükle.
Düşündüm ama mesela ALS ice bucket challenge fail videoları çok izlenmiş.
Başkaları da milyon defa paylaşmış bu videoları. Alıp o videoların isimlerini ve etiketlerini değiştirip tekrar yükleyebilirim ama beni tatmin etmez :S Maddi anlamda demiyorum. Yaptığım işten zevk almam o zaman. Eğer mesele hep bu şekilde ise başlamadan bitireyim ben ???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 19 Ekim 2014, 21:16:02
Ön yargılı olmamak lazım. Ummadığın bir video patlayabilir. Ptc'den aylarca sürede getirecek kazancı 1 haftada yakalayabılırsın. Isis bu aralar revaçta, takibe devam :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 21:22:30
Ön yargılı olmamak lazım. Ummadığın bir video patlayabilir. Ptc'den aylarca sürede getirecek kazancı 1 haftada yakalayabılırsın. Isis bu aralar revaçta, takibe devam :)

Ben onu kastetmedim. Kazanamayız demiyorum. Çok büyük kazançlar elde edilebilir evet.
Ancak yaptığınız iş youtube'dan indir, farklı isim ve etiketlerle tekrar yükle gördüğüm kadarıyla.
Zevkler tartışılmaz ama benim zevk alarak yapacağim bir iş değil.

Şu olabilir mesela. Farklı ülkelerde yayınlanmış ve youtube'da olmayan yerel haberleri/olayları/komiklikleri ingilizce ile youtube'a yüklemek. Yani en azından insanlara faydası dokunur.

Daha doğrusu en güzeli özgün videolar yüklemek. Ama özgün video yapabilmek profesyonellik gerektiriyor.
Ciddi anlamda uğraş ve zaman lazım onu yapabilmek için.
Neyse bakalım. Deneyeceğim ama umarım yukarda verdiğim örnekteki gibi bi şekilde çalışabilirim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 19 Ekim 2014, 22:51:12
  youtube'da olmayan yerel haberleri/olayları/komiklikleri ingilizce ile youtube'a yüklemek. 
Bu dediğini bulabilmek çok zor bekeli başkan varmıdır bilemedim illaki youtube'da oluyor bir şekilde :) Artık şirketlerde baya kullanıyor zaten misal şu NetD Muzik ne para kazanıyordur yahu Cd satışarı Mp3 satışları boşuna sanatçılar bunu yapsalar daha kazançlı olurlar gibi albümleri yotubeda resmi sayfalarında paylaşşsınlar :P :D  En düşük dinlenen şarkı milyonları buluyor  :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 19 Ekim 2014, 23:22:24
Bu dediğini bulabilmek çok zor bekeli başkan varmıdır bilemedim illaki youtube'da oluyor bir şekilde :)

Kabul ediyorum ama ilk yükleyenlerden olmak önemli olan.

Bildiğin video çöplüğü olmuş youtube.
Google amcama sordum. Çok fazla paylaşım var. Bizim forumda yeterince detay paylaşılmamış. Çok eksik Youtube bölümü.

Forumumuzda konu açılmış ve kaynaklar sorulmuş. Kaynak bilgisi paylaşan olmamış. Oysa birçok site var kaynak sitelerin paylaşıldığı. Türkçe forumlar bile var. Google amcadan isteyen herkes ulaşabilir. Milyonlarca video var. Merak etmeyin herkes pastadan payını alır. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
 Amaç bilgi paylaşımını daha hızlı ve anlaşılır hale getirmek.

Youtube işine azıcık bulaşan arkadaş şu adresleri biliyordur mesela ama paylaşılmamış.
* Güncel kullanılan etiketlere ulaşabileceğiniz site (arama motorları, youtube, vb.): http://soovle.com/top/
* Youtube'un etiket üretici aracı: https://ads.youtube.com/keyword_tool
* Trend videolar: http://www.youtube.com/trendsdashboard

Paylaşmak güzeldir arkadaşlar.
İşe yeni başlayanların hızını artırabilirsiniz. Bir şey de kaybetmezsiniz merak etmeyin.
Kimse paylaşmıyor felan demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama yeterince bilgi paylaşımı yapılmadığı kanaatindeyim.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: kilicaslan3873 - 19 Ekim 2014, 23:58:19
arkadaşlar youtube kanallarım arasında geçiş yapamıyorum sizlerdede öyle mi? sorun nerde acaba?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 20 Ekim 2014, 00:44:51
arkadaşlar youtube kanallarım arasında geçiş yapamıyorum sizlerdede öyle mi? sorun nerde acaba?

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum şimdilik ama geçici olduğunu düşünüyorum. Başka bir tarayıcıyla hallediyorum şimdilik..
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: illisionist - 21 Ekim 2014, 16:38:33
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

ikinci bir soru da partnere bağlamada bir partner 1000 izleme diğeri 2000 izleme gibi şartlar öne sürmüşler bu ne demek? yani kanalım da diyelim ki 10 video var her biri 100 izlenmeden toplam 1000 izleme eder, istedikleri bu mu, yoksa her videomun 1000 kere izlenmiş olması mı, ya da aradan bir videonun 1000 kere izlenmesi yeterli mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bekeli - 21 Ekim 2014, 16:55:50
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.


Kanalınızdan ayarlara girin.
Sol alttan gelişmiş ayarlar var.
Oraya tıklayın ve ülkenizi değiştirin. ABD, İspanya, Fransa felan yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra para kazanmaya geldiğinizde sizden detaylı bir form doldurmanız istenmeyecektir ;)
Umarım yardımcı olur ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 21 Ekim 2014, 18:12:22
konuyla uğraşayım mı? uğraşmayayım mı derken amatörce bir deneme yaptım, olmadı! ilk başta olmayan şu; yeni bir youtube hesabı ve o hesap içinde de bir kanal açtım ve bir video yükledim, buraya kadar her şey normal!  Yeni açtığım kanalı partnere dahil olmadan para kazanmaya açmak için yuotube'a başvurdum, orada bir sürü soru vardı form şeklinde, kimini anlayarak kimini anlamayarak doldurup gönderdim ama sonuç red geldi  (d) bir kere nerede hata yaptım bunu bile bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

ikinci bir soru da partnere bağlamada bir partner 1000 izleme diğeri 2000 izleme gibi şartlar öne sürmüşler bu ne demek? yani kanalım da diyelim ki 10 video var her biri 100 izlenmeden toplam 1000 izleme eder, istedikleri bu mu, yoksa her videomun 1000 kere izlenmiş olması mı, ya da aradan bir videonun 1000 kere izlenmesi yeterli mi?

Sondan başlayalım; Kanalım toplam 1000 izlenim alması lazım partnere kayıt olabilmek için... İster 1 video 1000 izlenim alsın ister 100 video 10'ar izlenim alsın farketmez... Sonuçta 1000 izlenim istatistiklerinize yansımış olması yeterli... İstatistiklerinize yansımış olmasından kastım YouTube istatistikleri biraz geriden geliyor. Video yanında 1000 izlenim görülebilir ama bunun istatistiklerinize yansıması 1-2 gün zaman alır...

Yüklemiş olduğunuz videolar, DÜNYA ENGELİ, 2. TARAF gibi ihtarlar almasın yeter... Şuan için para kazanma kapalı olması veya yeşil $ işareti yârinde ! olması önemli değil, partnere kayıt olduktan sonra o video $ yeşil olarak para kazanmaya açılır merak etmeyin ama dediğim gibi ihtar ve uyarı olmasın videoda...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: greant64 - 27 Ekim 2014, 01:22:18
yaklaşık 10gündür quiznetwork e  bağlı kanalım ve gayet güzel kazandırıyor

quize de  cheleap ve mesut hocamın yorumlarını tavsiyelerini okuyarak dahil oldum.
Videolarım neredeyse hiç biri telif yemedi ve neredeyse hepsi yeşil renkli griye düşüp para kazanması sonlanmadı.

Bu yüzden ben de sizlere eğer bu işe yeni başlayacaksanız hiç acele etmeyin bir networke abone olmak için 2000 izlenim alın sonra quize dahil olun derim. belki 5-6 gün kazancınız olmaz ama sonrasında çok rahat edersiniz.

saygılar,kolay gelsin
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 31 Ekim 2014, 21:02:31
YouTube ile ilgilenen arkadaşlar neredeeeee...???

Ödeme alan yok mu...?

Son durumlar nelerdir arkadaşlar... İrtibatı kopartmayalım...   ;) ;) ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 10 Kasım 2014, 17:53:48
Kimseden ses seda çıkmıyor. Ya herkes parayı buldu ya da vazgeçti :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 11 Kasım 2014, 00:01:28
Kimseden ses seda çıkmıyor. Ya herkes parayı buldu ya da vazgeçti :)

 ($) ($) ($)

Ben devam ediyorum kardeşim... 2 Ay önce 350$, geçen ay 147$ kazanç oldu ama bu ay voleyi vuracağım İnşallah... 8 Günlük istatsitiğim aşağıda... Son 4 günde patlama yapan bir videom var ve şuanda izlenimler gayet tıkırında gidiyor...

NOT: Maşallah diyelim arkadaşlar...  :)


(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141110%2Fy5g3rdv4.png&hash=f4048f3520fd26f67a72654385fb9ef0) (http://www.directupload.net)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 11 Kasım 2014, 09:05:22
Süperi bereket versin :) Video neredeyse 5 gün sonra patlamış, mutlaka başka bir site alıp, sayfasına koymuştur. Demek ki sabırla beklemek lazım ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 11 Kasım 2014, 13:03:54
Maşallah Mesut, bol kazançlar olsun :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 11 Kasım 2014, 23:49:27
Arkadaşlar forumda youtube ile ilgili konuları inceledim ama galiba bu işle ilgilenip para kazanan olmadığından genel bilgiler dışında bilgi yok. Ben bu işle yaklaşık bir senedir ilgileniyorum ve konuya çok hakim olmasam da bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ben şuana kadar 500tl kadar kazandım ve düzenli şekilde bu işle ilgilenenler bu parayı aylık hatta haftalık kazanmaları münkün. Yapmamız gereken  youtube video yükleyip izlenmesini sağlamak. Şimdi arkadaşlar detaya inelim.

İstediğimiz videoları youtubea yükleyebiliyor muyuz ?
Her istediğimiz videoyu yükleyemiyoruz youtubea. Örnek veriyorum lig tvyi, dizileri, filmleri yüklersek telif hakkından dolayı hesabımız kapanır. Bu tür videolardan uzak duruyoruz.

Peki nasıl videolar yüklememiz gerekiyor ?
Genelde amatör videoların hepsi bizim yükleyebileceğimiz videolar. Örnek veriyorum araba kazaları komik videolar vs.

Bu videoları neden bulucaz peki kendimiz mi çekmemiz gerekiyor ?
Hayır arkadaşlar youtube içindeki beğendiğiniz videoları indirip kendi kanalınıza yükleyebilirsiniz yada diğer video sitelerinden beğendiklerini indirip yükleyebilirsiniz. Tabi videoyu kendiniz çekerseniz çok daha iyi çünkü youtubeda daha önce yüklenmemiş olan video daha çok izlenir bu videolar özgün videolardır.

Kategori sıkıntısı çekenler için: https://support.google.com/ads/answer/2842480?hl=tr&ref_topic=2971788

Parayı nasıl kazanıcaz ?
Youtubea üye olup videoları yükledikten sonra kanalımızı para kazanmaya açtıktan sonra artık videolarımızdan para kazanabiliyoruz. Bu ayarları youtube giriş yaptıktan sonra önce ülkeyi ABD yapıp sonra para kazanmayı açmak gerekiyor.

Parayı bize kim verecek ?
Arkadaşlar bunu 2 şekilde yapabiliriz.
Birincisi Adsense hesabımızı youtube bağlıyoruz ve youtube kazandığımız paralar 200tl olduğunda banka hesabıma kesinti yapmadan gönderiyor.
İkinci yöntem ise partnerlik. Bu yöntem ile partner olduğumuz network kazancımızdan %30 civarı kesintiler yaparak paypal hesabıma parayı gönderiyor. Partner olmak için networklere başvuru yapıyoruz ve onlarda kanalımızı beğenirse teklif yolluyor ve partnere geçmiş oluyoruz. Benim bütün kanallarım partnerlikte.

Şimdi bu parner olayını açmak istiyorum. Neden %30 kesinti veriyoruz adsense dururken ?
Çünkü partner olmanın adsenseye göre bir çok avantajı var. Bunlara deyinecek olursak. Adsense sadece tıklama başına para verir. Partner hem tıklamaya hemende izlenmeye para verir. Bu çok ciddi kazanç farkı oluşturuyor. Adsense 1000 izlenmeye ortalama 1 tl verirken partner 5-6 tl veriyor. Diğer bir önemli özellikte şuan adsenseye bağlı kanallarımıza video yüklemek çok sıkıntılı çünkü kendimize ait olmayan birçok videoda youtube sıkıntı çıkarıyor para kazanmayı aktif edemiyoruz. Partner kanallarda ise bu konuda hiçbir sıkıntı yok attığımız anda para kazanma aktif oluyor. Ayrıca partner olduğumuz networkler videolarımızı ilişkilendirerek önerilen videolarda çıkmasını sağlıyor ve çok daha fazla izlenim alıyoruz buda daha fazla kazanç sağlıyor. Bu arada bir çok partner networkler var herbirinin koşulları değişik.

Yüklediğimiz videoların izlenmesini nasıl sağlayacağız ?
Bir videonun izlenmesinin 2 yolu vardır. Birincisini insanlar youtubea arama çubuğuna bir şey aratır ve sizin videonuz çıkar ve videonuz izlenir. İkincisi ise sağ taraf önerilen videolarda sizin videonuz olur ve bu şekilde izlenim alırsınız.
Arkadaşlar bu konuda yapılması gereken şey şudur.
Birinci durum için söylüyorum. İnsanlar youtubea ne yazarda benim videomu bulmaya çalışır diye düşünmemiz gerekiyor ve videomuza o etiketleri açıklamaları girmemiz gerekiyor. Örnek vericek olursak bir kişi komik bir video izlemek istesin. Youtube arama çubuğuna şunları yazacaktır. Komik videolar, en komik videolar, en yeni komik videolar, 2014 komik video, çok komik video gibi aramalar yapıcaktır. Bu aramaları etiket bölümüne açıklama bölümüne giriyoruz ve uygun birde başlık atıyoruz videomuza ve izlenme almaya başlıyor.
İkinci duruma gelicek olursak. Adsense kullarak para kazanıyorsak youtube kendi algoritmasına göre videoları ilişkilendirecek ve benzer videoları sağ tarafta çıkaracaktır. Şansınız iyiyse çok izlenen bir videonun önerilen videoların olursunuz ve o videodan çıkanlar sizin videonuzuda izler. Ama partner kullarak para kazanıyorsak bizim videolarımızın önerilen videolarının neredeyse hepsi yine kendi videolarımız olur ve izleyici hep bizim videolarımız izler buda izlenmemizi 10 katına çıkartır.
Bu konuda söylenmesi gereken çok önemli diğer bir konu ise şudur. Trafik kaynaklarımızın %90 ı önerilen videolar olucaktır. Çünkü biz youtubea bir arama yaparız ve bir video izleriz. Sonrasında önerilen videoları kullanırız. Bununla ilgili olarak Arifin Manchestera attığı golü arıyordum nereye geldim sözü tam olarak olayı özetleyen durumdur :D

Her videodan her içerikten aynı oranda mı kazanırız ?
Hayır arkadaşlar bu kazanç değişiklik gösteriyor ve genel olarak şunu söylebiliriz. Videolar türkçe veya kısa videolarsa az kazandırır. ingilizce almanca gibi dillerdeyse veya uzun videolarsa daha çok kazandırır. Bu durumların 1. sebebi reklam verenlerle alakalıdır. Google video içeriği ile reklam içeriği ilişkiliyse reklama tıklanması durumunda daha fazla para kazandırır. Çünkü bu tür durumda amaca yönelik olduğunu düşünür. ingilizcede evrensel bir dil olduğundan çok fazla reklam veren oluyor ve doğal olarak bir çok videoya uygun reklam çıkıyor. Bizim gibi 3. dünya ülkelerinde ise 3-5 reklam döndüğü için amaca yönelik olmayan reklamlar çıkıyor ve az kazandırıyor. Gelişmiş ülkelerin dillerinde video yayınlamak bu nedenle daha fazla kazandırıyor.
Video uzunluğu konusuna gelirsek youtube 7 dk. bir reklam koymamıza izin veriyor ve ne kadar çok reklam o kadar çok tıklamayı getiriyor daha çok tıklamada daha çok kazancı...

Ayrıca arkadaşlar şuanda youtube sadece bilgisayardan izlenmelere para veriyor. Cep telefonundan tabletten izlenmelere para ödemiyor.

Ne gibi sorunlarla karşılaşıyoruz ?
Yüklediğimiz videolar telif hakkı içeriyorsa kanalımıza telif uyarısı geliyor ve kanalımız kapanıyor yada para kazanması gidiyor. Yüklediğiniz bir video 2 gün telifsiz kalabilir ama 3. gün telif alabilirsiniz.

Videolarınızın içinde tellifli müzikler varsa telif uyarası alırsınız...

Bir süre sonra herkes gibi sizde spam yapıcaksınız yani sizin olmayan videoları kendi kanalınıza atıcaksınız ve rekabet oluşacak sonrasında birbirinize sahte telif hakkı göndericeksiniz. Siz böyle yapmayın :)

Videolarınızda kavga gürültü silah vahşet içeren görüntüler varsa normalde yasak olduğundan youtube herhan uygunsuz içerik deyip kanal kapatma gibi bir yaptırama başvurabilir.

Tartışma yaratacak videolar yüklediyseniz yorumlarda küfürler havada uçuşuyor buda videonun bir süre sonra şikayet edilmesine ve kapatılmasına yol açıyor.


NETWORK ŞİRKETLERİ HAKKINDA

Bir çok network şirketinin olduğunu belirtmiştim. Bu networklerin hepsi temelde aynı işlevde olsada para kesintileri ödeme yöntemleri ödeme zamanlarında farklılıklar oluyor. PTC siteleri gibi düşünebilirsiniz. Bütün PTC siteleri temelde reklam tıklayıp para kazanma üzerine kurulsada herbiri farklıdır. Ben daha önce ödeme aldığım 2 networkü size öneriyorum. Onun dışında bütün networklerin listelendiği bünyesinde nekadar youtube kanalını barındırdığını gösteren bir site paylaşıyorum. Ben listedekilerin %90 ını denemedim bile belki çok daha iyi olanları vardır.

Network Listesi: http://socialblade.com/youtube/top/networks

TÜRKLERİN KULLANMAKTA OLDUÐU BAZI NETWORKLER

ZoominTV
Fullscreen
Awesomeness
Machinima
Music Nations
Freedom
Life network
QuizGroup

ÖNERİLEN NETWORK ŞİRKETLERİ

Quizgroup network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/quizgroup-(youtube-network)/

Life network konusu: http://www.gelirkapisi.com/diger-siteler/life-network/


Sizlere referans olması amacıyla kendi life networke bağlı kanalımın istatistiklerimi koyuyorum. İçerik türkçe olduğundan ve izlenmelerin %60 ı cep telefonu üzerinden olduğu için kazançlar izlenmeye göre oldukça düşük.

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FNYNQVQ.jpg&hash=b0e3a1155054ddf72101299968c4f937) (http://hizliresim.com/NYNQVQ)

Life networkten aldığım bir ödeme

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FLdQBGV.jpg&hash=915e2bd512fc21739d857eb5e5109209) (http://hizliresim.com/LdQBGV)

Bisey sorucam alinti yaptigim konuda resimlerde 200$ kazanmis olarak gosteriyor ama paypala 40$ gondermisler kesinti mi yapmislar yoksa resimler farkli zamanlardami çekilmiş
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 12 Kasım 2014, 00:37:10
@orcanto temsili olarak düşün onu yoksa konuda yazılmıştı "Life networkten aldığım bir ödeme" yani öylesine bir kanıt ekledim ödeme yapıyor arkadaşlar anlamında dikakt ettiysen kanıtta ağustos ayına ait son ödemesinin istatistikleridir onlar,  burdan bakabilirsin   Chelep'in almış olduğu ödemelere ;)

http://www.gelirkapisi.com/odeme-kanitlari/life-network-odemeleri/
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Kasım 2014, 01:26:42
Süperi bereket versin :) Video neredeyse 5 gün sonra patlamış, mutlaka başka bir site alıp, sayfasına koymuştur. Demek ki sabırla beklemek lazım ;)

Aynen dediğin gibi dostum video 1 hafta sonra patladı...
Videoyu paylaşımım yapan onlarca site var ama bunlardan 2-3 tanesi Amerikan, 1 tanesi Sırbistan, olan siteler büyük haber siteleri...:)


Maşallah Mesut, bol kazançlar olsun :)

Teşekkür ederim Nükhet anım...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 12 Kasım 2014, 02:06:06
@orcanto temsili olarak düşün onu yoksa konuda yazılmıştı "Life networkten aldığım bir ödeme" yani öylesine bir kanıt ekledim ödeme yapıyor arkadaşlar anlamında dikakt ettiysen kanıtta ağustos ayına ait son ödemesinin istatistikleridir onlar,  burdan bakabilirsin   Chelep'in almış olduğu ödemelere ;)

http://www.gelirkapisi.com/odeme-kanitlari/life-network-odemeleri/

Him guzelmis o zaman kanali populer etme zamani geldi :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 12 Kasım 2014, 03:20:31
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2Foz1m57.png&hash=1a31f1cc6ecd105a74f7b4404fb2db8f)


Dogrumu isaretliyorum

En alttaki bu video odemeli bir ürün yerlesimi iceriyor ne demek isaretlemelimiyim isaretlememelimiyim isaretler dogrumu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Kasım 2014, 14:45:10
Alıntı
Dogrumu isaretliyorum

En alttaki bu video odemeli bir ürün yerlesimi iceriyor ne demek isaretlemelimiyim isaretlememelimiyim isaretler dogrumu

Doğru doğru...

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 12 Kasım 2014, 15:34:04
Ödemelerinde problem yok değil mi, quizdesin ve aylık mı ödüyor? O trafiğin yarısını bana viir bana viir. :))
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 12 Kasım 2014, 16:06:22
Doğru doğru...

Bol kazançlar...

En alttaki isaretlenmiyo yani
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 12 Kasım 2014, 16:37:33
evet işaretlenmiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Kasım 2014, 18:08:11
Ödemelerinde problem yok değil mi, quizdesin ve aylık mı ödüyor? O trafiğin yarısını bana viir bana viir. :))

Ödemeler aylık yapılıyor...

Nazar etme ne olur çalış seninde olur... :)

Bol kazançlar...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: pikeas - 12 Kasım 2014, 20:59:55
Network nedir ? Nasıl yapılır ? Tam açıklar mısınız ??? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Kasım 2014, 23:47:41
Network nedir ? Nasıl yapılır ? Tam açıklar mısınız ??? :)

Konu başlığı ile alakasız bir soru olmuş... Gerçi soruda ne sormak istediğinizi siz tam açıklasanız daha iyi olacak... :)

Network marketing nedir? Nasıl yapılır? mı demek istediniz? bilemiyorum...

Eğer "network" nedir diye soruyorsanız; NETWORK, bilgisayarların iletişim hatları aracılığıyla veri aktarımının sağlandığı sistem, bilgisayar ağı demektir...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 13 Kasım 2014, 00:06:17
Youtube kazanç networklerinden bahsediyor gibi geldi bana arkadaş :)
Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 13 Kasım 2014, 00:53:04
Evet bencede youtube network sitelerinden yani partnerlerden bahsediyor olsa gerek. Buradaki youtube bölümüne tıklayıp konuları okuyabilirsin. Burada kullanılan 3 sitenin konusu var. Freedom, Quiz Group ve Life network.

Bu arada Mesut, her mesajına imza gibi yazdığın bol kazançlar yazısı varya o çok nazar virüsü çekiyormuş. Virüsler geldi bu quiz yeni probux mu dediler, de yürüyün gidin dedim. :))
Başlık: Ynt: Youtube para kazanma
Gönderen: mesut - 13 Kasım 2014, 02:09:17
Evet bencede youtube network sitelerinden yani partnerlerden bahsediyor olsa gerek. Buradaki youtube bölümüne tıklayıp konuları okuyabilirsin. Burada kullanılan 3 sitenin konusu var. Freedom, Quiz Group ve Life network.

Bu arada Mesut, her mesajına imza gibi yazdığın bol kazançlar yazısı varya o çok nazar virüsü çekiyormuş. Virüsler geldi bu quiz yeni probux mu dediler, de yürüyün gidin dedim. :))

Aman ağzını hayra aç dostum... Quizin sonuda Probux gibi olmasın sonra... :D :D :D

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141113%2F5gpf2qi6.gif&hash=34101b185eef3ab40999d87a331a8ae6) (http://www.directupload.net)

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 13 Kasım 2014, 02:13:02
Youtube kazanç networklerinden bahsediyor gibi geldi bana arkadaş :)

Elisa hocam sen el atmıyor musun bu YouTube işine...???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 13 Kasım 2014, 02:36:55
Elisa hocam sen el atmıyor musun bu YouTube işine...???

Arada gelip gidiyorlar bana da, birçok kişiye olduğu gibi :)
Ama vakit sorunum çok oluyor. Biryerlerden başlamak için de başında biraz uğraşı ve vakit harcamak gerekecek.
Daha ileride umarım :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: illisionist - 16 Kasım 2014, 23:33:57
bir türlü üstüne düşemediğim ama ne zaman düşmek istesem de anlayamadığım ya da beceremediğim bişey var; video yüklüyorum para kazanma etiket vs ayarları yapıyorum ama;
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FAYaP0p.jpg&hash=ae921cb6996686f5f35aeba89ff3b65b) (http://hizliresim.com/AYaP0p)
tüm videolarda bu çıkıyor. malumunuz ki burada hiç kimse kendi çektiği videoları yüklemiyor, başka yerden alıp tekrar yüklüyor, ben de öyle yapıyorum ama para kazanma bir türlü aktif olmuyor. İşin bu kısmını daha geçemediğimden herhangi bir partner olayım zaten söz konusu değil  (d) burayı nasıl halledebilirim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 17 Kasım 2014, 00:42:37
bir türlü üstüne düşemediğim ama ne zaman düşmek istesem de anlayamadığım ya da beceremediğim bişey var; video yüklüyorum para kazanma etiket vs ayarları yapıyorum ama;
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FAYaP0p.jpg&hash=ae921cb6996686f5f35aeba89ff3b65b) (http://hizliresim.com/AYaP0p)
tüm videolarda bu çıkıyor. malumunuz ki burada hiç kimse kendi çektiği videoları yüklemiyor, başka yerden alıp tekrar yüklüyor, ben de öyle yapıyorum ama para kazanma bir türlü aktif olmuyor. İşin bu kısmını daha geçemediğimden herhangi bir partner olayım zaten söz konusu değil  (d) burayı nasıl halledebilirim?


(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141116%2Fjbjwn6n8.png&hash=c0959faf4ffb1aee84259babc7da4994) (http://www.directupload.net)

Eğer yukarıdaki gibi para kazanmanız aktif ise ve son 1 ay içerisinde toplam 2000 gösterim aldıysanız PARTNER başvurusu yapabilirsiniz problem yok... Partnere girin daha sonra para kazanmayı kolaylıkla aktif edersiniz... Zaten partnere girmeyi düşünüyorsanız öncelikle 2000 gösterim yapın partner başvurusu yapın... DİKKAT para kazanma resimdeki gibi aktif olmalı... VİDEOLARDA PARA KAZANMA AKTİF OLMASADA OLUR...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Kasım 2014, 10:05:45
Çözemediğim bir konu var. 30 dk'lık bir videoya 1 reklam koymak ile 4 reklam arasında ki fark nedir? Yani 4 reklam olunca daha mı çok kazandırıyor? ( Her reklam izlenirse tabi )
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 17 Kasım 2014, 15:05:20
Çözemediğim bir konu var. 30 dk'lık bir videoya 1 reklam koymak ile 4 reklam arasında ki fark nedir? Yani 4 reklam olunca daha mı çok kazandırıyor? ( Her reklam izlenirse tabi )

Aynen... :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: illisionist - 17 Kasım 2014, 15:32:41

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141116%2Fjbjwn6n8.png&hash=c0959faf4ffb1aee84259babc7da4994) (http://www.directupload.net)

Eğer yukarıdaki gibi para kazanmanız aktif ise ve son 1 ay içerisinde toplam 2000 gösterim aldıysanız PARTNER başvurusu yapabilirsiniz problem yok... Partnere girin daha sonra para kazanmayı kolaylıkla aktif edersiniz... Zaten partnere girmeyi düşünüyorsanız öncelikle 2000 gösterim yapın partner başvurusu yapın... DİKKAT para kazanma resimdeki gibi aktif olmalı... VİDEOLARDA PARA KAZANMA AKTİF OLMASADA OLUR...

BOL KAZANÇLAR...

dediğiniz gibi para kazanma aktif hesap ayarlarında, sadece videolarda değil, ama cep telefonu çekimi bir video yükledim o videoda para kazanma aktif oldu. Yani burada demek istediğim videolar kendi çektiğimiz videolar olmadığı sürece böyle görünmesi normal mi, sizde de bu şekilde mi oluyor?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Kasım 2014, 15:48:08
Aynen... :)

Chlep'ten destek isteyeceğiz o zaman :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 17 Kasım 2014, 16:07:48
Benim anladığım    illisionist sormak istediği ;

"Sizde biryerlerden video bulup yüklüyorsunuz (örneğin ahmetin kanalındaki videoyu indirip kendi kanalınıza yüklüyorsunuz ) bende ama ben ne zaman yüklesem 3.kişi telif hakkı çıkıyor ve o videodan para kazanma açılmıyor siz bunu nasıl aşıyorsunuz ?" gibi anladım doğrumudur bilmem :D Cevap olarakta sanırım videoları kesip biçmek,yazı,müzik v.s eklemek  işe yarıyor diyorlardı denmediğim ilgilenmediğim için bilmiyorum biryerde okudum diye hatırlıyorum ,youtube ustalarımız burada onlar daha net cevap verirler :
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 17 Kasım 2014, 16:09:40
3. kişi telifi çıkıyorsa hiçççç uğraşmamak lazım. Riske girmemek en iyisi, başlarda bende üstüne düşüyordum. Kesip, kırpmak da çoğu zaman çözüm olmuyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: illisionist - 17 Kasım 2014, 19:32:56
Benim anladığım    illisionist sormak istediği ;

"Sizde biryerlerden video bulup yüklüyorsunuz (örneğin ahmetin kanalındaki videoyu indirip kendi kanalınıza yüklüyorsunuz ) bende ama ben ne zaman yüklesem 3.kişi telif hakkı çıkıyor ve o videodan para kazanma açılmıyor siz bunu nasıl aşıyorsunuz ?" gibi anladım doğrumudur bilmem :D Cevap olarakta sanırım videoları kesip biçmek,yazı,müzik v.s eklemek  işe yarıyor diyorlardı denmediğim ilgilenmediğim için bilmiyorum biryerde okudum diye hatırlıyorum ,youtube ustalarımız burada onlar daha net cevap verirler :

aynen öyle hocam

3. kişi telifi çıkıyorsa hiçççç uğraşmamak lazım. Riske girmemek en iyisi, başlarda bende üstüne düşüyordum. Kesip, kırpmak da çoğu zaman çözüm olmuyor.

uğraşanlar nasıl yapıyor ben onu merak ediyorum işte! adam kurtlar vadisinin bölümlerini yüklüyor yutuba, ya da rihanna'nın kliplerini onlara bişey olmuyor bana gelince herşey yasak  (d)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 17 Kasım 2014, 19:43:58
illisionist senin sorduğun ticari kullanım hakkı isteyen videoları sil gitsin. Onlar telife giren veya sahibi tarafından şikayet edilen videolar.
Bu sebepten öyle her videoyu yükleyip para kazanamıyoruz ve uğraşmazsak yükleyecek işe yarar video bulamıyoruz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 17 Kasım 2014, 19:47:26
uğraşanlar nasıl yapıyor ben onu merak ediyorum işte! adam kurtlar vadisinin bölümlerini yüklüyor yutuba, ya da rihanna'nın kliplerini onlara bişey olmuyor bana gelince herşey yasak  (d)

Sana herşey yasakmış :P :D

http://www.youtube.com/watch?v=QvBbK3ob-jU
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 17 Kasım 2014, 19:49:20
Güzel videoymuş, paran yoksa yaşamakta yasak :'(
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Kasım 2014, 22:16:48
Çözemediğim bir konu var. 30 dk'lık bir videoya 1 reklam koymak ile 4 reklam arasında ki fark nedir? Yani 4 reklam olunca daha mı çok kazandırıyor? ( Her reklam izlenirse tabi )

Ne kadar çok reklam varsa  ona bağlı olarakta tıklama artıyor tabi kazançta.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Kasım 2014, 22:24:08
3. taraf eşleşen veren videoları yanlardan keserek videonun süresini kısaltarak zoom yaparak rengini soldurarak geçebilirsin. Bu saydıklarımı abartman videoları izlencek şekilde videolara uygulayınca sıkıntısız dolar yanabiliyor. Tabi değişik kombinasyonlar yapmak gerekebiliyor. Bazı videolarınn rengini soldurup süresini kısaltında geçiyor. Bazısının sesini bozarak geçiyor. Her videonun ilacı farklı :) Edius, sony vegas gibi programlar kullanarak bu videoların üzerinde oynama yapabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: illisionist - 18 Kasım 2014, 02:15:02
video güzelmiş ElisaMcCline hocam :)
cevap veren arkadaşlara teşekkürler... Anlaşılan illa düzenbazlık yapcaz :P yoksa ilizyon mu yapsam ki  :PP ???
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 20 Kasım 2014, 16:54:10
Kanal kapanmasından bıktım artık. Abuk sabuk nedenlerle kanal kapatıyorlar 2 seferdir.  (d) (sns) (sinir) >:(
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 20 Kasım 2014, 18:27:29
 hkapan sabret bakalım :) İnşallah olur :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 20 Kasım 2014, 18:29:12
Sabrediyorum tabi de :)

5. kapanan kanal oldu. İlk baştakiler tecrübesizliğe kurban gitti, ama son 2 kanal gümbürtüye gitti :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 23 Kasım 2014, 12:53:25
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141123%2Featz7oly.png&hash=b87d19e9220bc8bf338275193d8384e8) (http://www.directupload.net)


1 Ekim 2014 - 21 Kasım 2014 arası izlenme + 1.000.000 geçti... Bakalım 10 Milyonu görebilecek mi kanal... :))

HERKESE BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 23 Kasım 2014, 15:34:41
Tebrikler Mesut :D

Olur tabi ki...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 23 Kasım 2014, 15:39:59
Tebrikler :)
Nice milyonlara diyeyim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 23 Kasım 2014, 15:40:49
Tebrikler Mesut :D

Olur tabi ki...

Teşekkürler dostum...
Darısı senin kanalların başına... :)

Tebrikler :)
Nice milyonlara diyeyim

Aminnn... Teşekkürler...


BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 23 Kasım 2014, 15:42:34
Teşekkürler dostum...
Darısı senin kanalların başına... :)

Aminnn... Teşekkürler...


BOL KAZANÇLAR...

Kanalına nazar değerse benden bil :P :D

Maaşallah :) :y
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 23 Kasım 2014, 15:43:19
Kanalına nazar değerse benden bil :P :D

Maaşallah :) :y

Maşallah demişsin değmez değmez... :))
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 23 Kasım 2014, 16:38:57
Mesut Maşallah nazar değmesin, sen neler yüklüyosun bu kanala böyle yahu :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 23 Kasım 2014, 17:59:12
Mesut Maşallah nazar değmesin, sen neler yüklüyosun bu kanala böyle yahu :)

Güncel konular...

Haber, Magazin, Spor, Komedi, Teknoloji, gibi gibi gibi...

Ortaya karışık bir şeyler yapıyorum... :) Sabit bir konu yok yani...

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Tabiki YABANCI içerik hepsi...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nükhet - 23 Kasım 2014, 19:33:17
Maşallah diyerek başlıyorum Mesut :) Tebrikler, devamlı olur inşallah :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: leprechaun - 24 Kasım 2014, 00:54:36
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.directupload.net%2Fimages%2F141123%2Featz7oly.png&hash=b87d19e9220bc8bf338275193d8384e8) (http://www.directupload.net)


1 Ekim 2014 - 21 Kasım 2014 arası izlenme + 1.000.000 geçti... Bakalım 10 Milyonu görebilecek mi kanal... :))

HERKESE BOL KAZANÇLAR...

tebrikler mesut hocam bendede çok iddialı videolar var ama youtubeden doğrulama kodu alamıyorumki sizin telefona kod nasıl geliyor ben nerede hata yapıyorum anlamadımki numarayı kabul ediyor 6 hanelik kodu gir diyor o kısıma kadar geliyorum ama ortada kod yok :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: leprechaun - 24 Kasım 2014, 01:09:01
Arkadaşlar ülke abd yapın denildiği için bende abd seçiyordum ondan gelmiyormuş kod türkiye seçince hemen geldi doğrulandı :) şimdi tekrar abd mi seçicem
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 24 Kasım 2014, 01:52:13
Arkadaşlar ülke abd yapın denildiği için bende abd seçiyordum ondan gelmiyormuş kod türkiye seçince hemen geldi doğrulandı :) şimdi tekrar abd mi seçicem

Evet ABD yap...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: leprechaun - 24 Kasım 2014, 02:21:16
Evet ABD yap...

BOL KAZANÇLAR...

sonunda başardım  (dns) teşekkürler
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: recep1852 - 24 Kasım 2014, 14:47:03
Bu youtube kanal işinden fazla anlamadım bir reklam tıklama başına mı yoksa ne kadar reklamı açık tutarsa mı veriyor ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 24 Kasım 2014, 16:12:26
Video ne kadar uzun olursa o kadar çok gelir demek. Uzun video çok reklam demek.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: recep1852 - 24 Kasım 2014, 17:14:45
Bunun belirli bir şeyi var mı ? Örneğin 10 saniye 0.01 gibi birde networkler arasında reklam arasında fark var mı ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 24 Kasım 2014, 17:35:25
İzlenen ülkeye göre çok değişiyor. Özellikle ABD kazanç konusunda çok iyi, Türkiye ise yerlerde geziyor. Hep diyorum/diyoruz Türkçe paylaşım gelir sağlamaz.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: recep1852 - 24 Kasım 2014, 17:36:49
Belirli bir rakamı var mı ? Birde Networkler arası reklam fiyatı değişimi oluyor mu ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 24 Kasım 2014, 17:44:30
Networkler arası ücret değişikliği olacağını pek düşünmüyorum ama net bilgim yok. Fakat quizgroubu tercih ediyoruz. Son ödeme kanıtını az önce yükledim zaten. Freedom'da kapanan kanaldan 200 usd ödememi alamamıştım, quiz gecikmelide olsa yapıyor ve bilgilendiriyor. Bence iyi bir tercih sebebi.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: recep1852 - 24 Kasım 2014, 21:11:27
Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Bol Kazançlar
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 24 Kasım 2014, 21:20:06
Rica ederim, bildiğimiz kadar ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 07 Aralık 2014, 15:11:56
Güncel konular...

Haber, Magazin, Spor, Komedi, Teknoloji, gibi gibi gibi...

Ortaya karışık bir şeyler yapıyorum... :) Sabit bir konu yok yani...

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Tabiki YABANCI içerik hepsi...

BOL KAZANÇLAR...

bunları yabancı haber sitelerinden aldığınızı farz ediyorum telif hakkından dolayı sıkıntı yaratmıyor mu?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 07 Aralık 2014, 15:45:54
Ben hiç sıkıntı yaşamadım. Sorun olmaz diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 07 Aralık 2014, 18:50:28
bunları yabancı haber sitelerinden aldığınızı farz ediyorum telif hakkından dolayı sıkıntı yaratmıyor mu?

"hkapan" arkadaşımın dediği gibi çok büyük sıkıntılar yaratmaz...

Şu ana kadar bu tarzda bir telif almadım...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 07 Aralık 2014, 23:16:43
bunları yabancı haber sitelerinden aldığınızı farz ediyorum telif hakkından dolayı sıkıntı yaratmıyor mu?

Diyelim ki telif attılar kanalın kapandı baştan kanal aç :) Yada bir deneme kanalı aç ve videolarını orada dene telif veriyor mu diye sonra asıl kanala at.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 08 Aralık 2014, 19:54:52
haber videosu bulamıyorum ki bulsam eklesem para kazanılmıyor diyor bunun bana garezi var :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 08 Aralık 2014, 23:54:48
haber videosu bulamıyorum ki bulsam eklesem para kazanılmıyor diyor bunun bana garezi var :)

Arkadaşım başka konuda video bulamıyorum desen tamam der geçerim ama "haber videosu bulamıyorum" dersen orada dur derim... Şimdi hangi siteye girersen gir en az 20-30 tane haber videosu çıkar karşına, bunlardan elesen elesen temiz 5 haber kalır yayınlayabileceğin...

Haber videosundan kastın nedir tam olarak...?

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 09 Aralık 2014, 03:07:36
Arkadaşım başka konuda video bulamıyorum desen tamam der geçerim ama "haber videosu bulamıyorum" dersen orada dur derim... Şimdi hangi siteye girersen gir en az 20-30 tane haber videosu çıkar karşına, bunlardan elesen elesen temiz 5 haber kalır yayınlayabileceğin...

Haber videosundan kastın nedir tam olarak...?

BOL KAZANÇLAR...
valla üstad bbc abc tarzı haber kanallarından baktım onu geçtim videonun içinde müzik olsa bile müziğin telif hakkı vardır diyor şimdi yeni başladığim için tedirgin oluyorum 2000 izlenme oldu bir videoda quizgoup düşünüyorum bu konudada takılırsam kafanızı biraz şişirebilirim yardımlarınız için :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 11 Aralık 2014, 16:57:38
valla üstad bbc abc tarzı haber kanallarından baktım onu geçtim videonun içinde müzik olsa bile müziğin telif hakkı vardır diyor şimdi yeni başladığim için tedirgin oluyorum 2000 izlenme oldu bir videoda quizgoup düşünüyorum bu konudada takılırsam kafanızı biraz şişirebilirim yardımlarınız için :)

Quize kanalı bağlayabilmen için 10 adette abone gerekiyor. Abonen yok ise Life networke bağla
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: enderege - 11 Aralık 2014, 17:25:16
Quize kanalı bağlayabilmen için 10 adette abone gerekiyor. Abonen yok ise Life networke bağla

Kaçak gelmiş. :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 11 Aralık 2014, 18:05:46

Kaçak gelmiş. :D

Selam abi :D ugramayali daha da degerlenmis buralar :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: enderege - 11 Aralık 2014, 18:25:46
 
Selam abi :D ugramayali daha da degerlenmis buralar :)

Duyduğuma göre youtube sitesini darphane olarak kullanıyormuşsun. :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 11 Aralık 2014, 18:29:03
Duyduğuma göre youtube sitesini darphane olarak kullanıyormuşsun. :D

Dogrudur abi kisiye gore degisiyor iste :D Kimisi darphane diyor kimisi donup bakmiyor :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: enderege - 11 Aralık 2014, 18:32:35
Kimisi darphane diyor kimisi donup bakmiyor :D

Bakıcazda bize Türkçe kullanma klavuzu lazım. İhtiyarlıktan kafa basmıyor artık.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 11 Aralık 2014, 18:34:19

Bakıcazda bize Türkçe kullanma klavuzu lazım. İhtiyarlıktan kafa basmıyor artık.

Estagfurullah abi olur mu oyle sey . Elimden geldigi surece yardimci olmaya calisirim :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: orcanto - 12 Aralık 2014, 03:02:28
Hocam bana boyle bir bildirim verdi bi sorun olurmu hepai organik izlenme sadece ben yukledim ve bıraktım kendi kendine ani artis olmuş

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2Fbgjl7d.png&hash=0fa076b42d553154f4bb3c9257adde87)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 12 Aralık 2014, 07:34:17
Hocam bana boyle bir bildirim verdi bi sorun olurmu hepai organik izlenme sadece ben yukledim ve bıraktım kendi kendine ani artis olmuş


Sıkıntı yok herkeste zaman zaman videolarında artış olunca youtube haberdar etmek için öyle bir bildirim yapıyor :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Aralık 2014, 10:01:52
valla üstad bbc abc tarzı haber kanallarından baktım onu geçtim videonun içinde müzik olsa bile müziğin telif hakkı vardır diyor şimdi yeni başladığim için tedirgin oluyorum 2000 izlenme oldu bir videoda quizgoup düşünüyorum bu konudada takılırsam kafanızı biraz şişirebilirim yardımlarınız için :)

Takıldığın veya takılmadığın her konuda yardımcı olmaya çalışırım... Yazman yeterli :)

BOL KAZANÇLAR...

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 12 Aralık 2014, 14:36:52
Takıldığın veya takılmadığın her konuda yardımcı olmaya çalışırım... Yazman yeterli :)

BOL KAZANÇLAR...
çok teşekkürler sizden esinlendim 5. günüm falan bunu paylaşmak istiyorum :)

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FbgjM9n.jpg&hash=c72daf7d25d80beab26823efa78183af)[/url]
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 12 Aralık 2014, 14:39:08
Bereketli olsun, iyi gidiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 12 Aralık 2014, 15:08:41
"ramazandnz" arkadaşım...;

Görüntüleme sayısı 134.015 çok iyi Maşallah ama bu görüntüleme sayısına göre 17,90$ kazanç az gibi geldi... Video içerikleri Türkçe mi...?

BOL KAZANÇLAR...

 
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 12 Aralık 2014, 15:32:34
Mümkün mertebe video içeriğini Türkçe dışında bir dil çalışın ve olabildiğinde uzun videolar yüklemeye çalışın. Kazançlar çok düşük oluyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 12 Aralık 2014, 17:24:27
evet malesef türkçe şuan izlenim artttıkça yabancı da ekliyorum video ekleme konusunda titiz davranıyorum tek videoda bu kadar izlenme yakaladım diğerleri küçük tabi youtube sabır işi bunu sizden öğrendim, bir tane videoma ihtar gelmiş sizede onu sorayım kanalı kapatırlar mı ben itiraz ettim şikayet üzerine gelmiş galiba videoda hiçbirşey yok uygunsuz içerik, küfür, şiddet olarak sonucu bekliyorum şuan en kötü tek ihtar da ne yaparlar?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 12 Aralık 2014, 17:29:24
İhtarlar her zaman sakat, tek ihtarla kanalımın kapandığı oldu. Kapanmasa da canlı yayın v.s etkinlikleri kısıtlıyorlar. İtirazda sonuç aldığım oldu, itiraz mutlaka edilmeli eminsek.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 12 Aralık 2014, 17:38:35
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FNuR8c6B.png&hash=ca5afe13364971584610c1579c2e38a7)

Bu da benim kanal size zahmet bi yorumlayın. Oyunların hilelerini/buglarını ingilizce anlatıyorum
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 12 Aralık 2014, 17:43:57
Aslında izlenim ile geliri orantılamak biraz yanlış. Ancak çok abartı bir izlenime düşük gelir oluyorsa sorun var demektir ve muhtemel Türkçe'dir. Örnek: Bir önce ki istatistikler. Benim 400 civarları izlenime 2,5 usd kazanmışlığım oldu, bazen bende çözemiyorum neden olduğunu.

Fakat ilk başladığım zamanlarda bir video izlemiştim orada reklama tıklayıp üyelik ve ya alışveriş yapılırsa gelir fazla gelir diyordu... Bu etken olabilir diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 12 Aralık 2014, 18:21:48
oyunların hilelerinden bahsediyorsan videolar olsa olsa max. 5-7 dk. aralığında olur oda çok max durumlarda :) videoların kısadır büük ihtimal bu yüzden de kazanç az olur
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 12 Aralık 2014, 19:48:44
Çok izlenen az kazandığınız kanallara bakın bazen videolar bugta kalıp reklam çıkmıyor. Para kazanmasını kapatıp açınca düzeliyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 12 Aralık 2014, 20:44:29
İhtarlar her zaman sakat, tek ihtarla kanalımın kapandığı oldu. Kapanmasa da canlı yayın v.s etkinlikleri kısıtlıyorlar. İtirazda sonuç aldığım oldu, itiraz mutlaka edilmeli eminsek.
çok teşekkürler bilgi için deneyimleri okumak herzaman daha büyük fayda sağlıyor
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 15 Aralık 2014, 23:00:38
yeni bir sorum daha olucak face üzerinde paylaşılan videolar youtube da para kazandırıyor mu? izlemeyi face üzerinden yaparlarsa?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 16 Aralık 2014, 20:31:41
yeni bir sorum daha olucak face üzerinde paylaşılan videolar youtube da para kazandırıyor mu? izlemeyi face üzerinden yaparlarsa?

Evet reklam cikarsa ve tiklanirsa  kazanirsin ama facebooktaki videolarda reklam cok cikmiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Uniquehero - 16 Aralık 2014, 20:43:30
yeni bir sorum daha olucak face üzerinde paylaşılan videolar youtube da para kazandırıyor mu? izlemeyi face üzerinden yaparlarsa?

Evet reklam ciktigi ve tiklandigi surece kazanrsin. Chelep face de reklamlar fazla cikmiyor demis dogrudur dikkat etmedim hic fakat izlenim face den alabilirsen sana katkisi olur. Nasil bir katki videolar izlenim aldikca yorum begeni aldikca ust siralara cikar oda youtube da aranmlarda izlenim daha cabuk alir para kazanmaya daha cabuk baslarsiniz.

Onemli not : Arkadaslariniza cvrenize videolari izletirken reklamlara tiklamalarini istemeyiniz. Her sey dogal gelsin sahte tiklar hesabinizin kapanmasina sebep olur bunlara dikkat edin
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 21 Aralık 2014, 13:48:13
Burada herkesin birden fazla kanali var degil mi? Ayri google hesaplarindan kanal mi aciyorsunuz surekli? Yoksa ayni google hesabi icinde mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ElisaMcCline - 21 Aralık 2014, 14:12:30
Burada herkesin birden fazla kanali var degil mi? Ayri google hesaplarindan kanal mi aciyorsunuz surekli? Yoksa ayni google hesabi icinde mi?

Her hesap için ayrı google hesabı.
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 21 Aralık 2014, 14:30:22
Ben bir hesapla 2-3 kanal açıyorum gerçi bende sadece 5 kanal var.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 21 Aralık 2014, 15:19:17
Her hesap için ayrı google hesabı.
ben 2. kanalımı açtım iki tarafa da video yüklüyorum quiz anlaşması yapıcam farklı hesaplar olduğu için quiz hesabıda farklı mı olucak? quiz in içinde kanal ekle kısmından mı ekleyeceğim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 22 Aralık 2014, 09:08:04
Aynı quize farklı kanallar bağlayabilirsin ama bu risk bence. Birine bir şey olursa, diğerleri de etkileniyor. Bizzat yaşadım...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: umtbra - 22 Aralık 2014, 22:54:13
Adsense'den freedom'a geçtim. Adsense'de bulunan 2.70$'ın üzerine su içeceğim değil mi? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 22 Aralık 2014, 23:45:32
Adsense'den freedom'a geçtim. Adsense'de bulunan 2.70$'ın üzerine su içeceğim değil mi? :)

Adsense kazancınıza bir şey olmaz. Partnere geçene kadar olan kazancınız adsense hesabınıza yansır.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 23 Aralık 2014, 00:02:16
Yanlışsam Chelep usta düzeltir:)

Eee işte aslında dolaylı olarak su içmesi gerekir yani değil mi ? :)2,7 kalacakta onu 100$ yapmadan çekemeyecek bu durumda 100$ olması da zorsa sonrasında adsenseyle ilgisi de artık kalmayacağına göre üzerine su içecek yani :P :D  (gyk)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: umtbra - 23 Aralık 2014, 00:07:06
Cevaplar için teşekkür ederim. Suyumu içtim soğuk soğuk :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 23 Aralık 2014, 00:08:50
Sağlık olsun ,neyseki daha çok birikmemiş 40-50 olsa bırakılmazdı da :) Normalde su alsan o paraya zaten :P:P :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 23 Aralık 2014, 00:59:03
Yanlışsam Chelep usta düzeltir:)

Eee işte aslında dolaylı olarak su içmesi gerekir yani değil mi ? :)2,7 kalacakta onu 100$ yapmadan çekemeyecek bu durumda 100$ olması da zorsa sonrasında adsenseyle ilgisi de artık kalmayacağına göre üzerine su içecek yani :P :D  (gyk)

aynen öyle :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ramazandnz - 28 Aralık 2014, 00:42:55
Bazı kanallara denk geliyorum abonesi yok içinde 1 2 video aynı anda eklenmiş az bi zaman olmuş ekleneli ama izlenmeleri 300 binlerde bunları nasıl yapıyorlar bilgisi olan var mı? kanalların isimleri bile dandik şekilde
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 28 Aralık 2014, 03:15:15
Bazı kanallara denk geliyorum abonesi yok içinde 1 2 video aynı anda eklenmiş az bi zaman olmuş ekleneli ama izlenmeleri 300 binlerde bunları nasıl yapıyorlar bilgisi olan var mı? kanalların isimleri bile dandik şekilde

Yüklediği videoları başka sitelerde gösteriyorlar... Mesela adamın film veya dizi sitesi var youtubeden çektiği videoları orada izlettiriyor... BENCE...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nihat - 28 Aralık 2014, 11:37:39
Benim kanalda da ona benzer bi durum var ama yaptigim ekstre hiçbirşey yok nasil oluyor bilmiyorum
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: recep1852 - 17 Şubat 2015, 12:18:39
Biz videoyu yükledik diyelim sonra video düzenleyicisinden birşeyler değiştirsek telif yer miyiz :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 17 Şubat 2015, 16:53:48
Biz videoyu yükledik diyelim sonra video düzenleyicisinden birşeyler değiştirsek telif yer miyiz :)

Yemezsin
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: tennozer - 25 Şubat 2015, 12:08:55
bu analytics kaç günde güncelleniyor .. bi gücellense de girsem şu network olaylarına
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 25 Şubat 2015, 12:28:02
bu analytics kaç günde güncelleniyor .. bi gücellense de girsem şu network olaylarına

Normalde 2 gün geriden geliyor ama bazen şuan ki gibi sıkıntı oluyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 06 Mart 2015, 12:29:54
Arkadaslar bu ara youtubede sayımlarda bir durgunluk var ama hadi hayırlısı sizdede öylemi !
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mesut - 06 Mart 2015, 12:58:38
Arkadaslar bu ara youtubede sayımlarda bir durgunluk var ama hadi hayırlısı sizdede öylemi !

Youtube bazı güncellemeler yapıyor o yüzden istatistikler geriden geliyor ve izlenimler işlenmiyor evet... Genel bir durum söz konusu...

BOL KAZANÇLAR...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 06 Mart 2015, 14:18:47
Tesekkürler mesut hocam sizede bol kazanclar diliyorum :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 00:08:41
Youtube bazı güncellemeler yapıyor o yüzden istatistikler geriden geliyor ve izlenimler işlenmiyor evet... Genel bir durum söz konusu...

BOL KAZANÇLAR...

Arkadaşlar ben bu işlerde yeniyim, bir kanal açtım 5-6 tane video yükledim deneme amaçlı olarak odnoklassniki sitesine link attım. 2 günde 20 bin civarında bi gösterim oldu fakat youtube sayacımda 400-500 gösterim görünüyor bunun neden kaynaklandığı ile ilgili bir fikriniz varmı acaba. Videoları 2 gün önce atmıştım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 12 Mart 2015, 00:33:10
İstatistikler 2-3 gün sonra güncelleniyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 00:46:53
istatistikler çok geriden geliyor ve bazı videolarımın geliri düşüyor misal 2$ olan video 3 gün sonra 1.90$ oluyor bu neden böyle oluyor acaba net kazançmı çıkıyor ortaya entresan bir durum
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 00:51:21
İstatistikler 2-3 gün sonra güncelleniyor.

Peki aranızda daha önce odnoklassniki'e link atan oldumu ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 01:09:53
Peki aranızda daha önce odnoklassniki'e link atan oldumu ?
odnoklassnike video yüklendiginde youtubede sayılıyormu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 01:13:06
odnoklassnike video yüklendiginde youtubede sayılıyormu
Odnoklassniki video yüklemiyorum youtube bulunan videomun linkini orda paylaşıyorum. Daha önce istatistiklerde odnoklassniki hiç  görünmüyordu ama az önce istatistiklerde çıktı fakat ordaki gösterme sayısı 10 bin görünürken youtube sayacında 150 gibi bi rakam gösteriyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 01:15:07
Odnoklassniki video yüklemiyorum youtube bulunan videomun linkini orda paylaşıyorum. Daha önce istatistiklerde odnoklassniki hiç  görünmüyordu ama az önce istatistiklerde çıktı fakat ordaki gösterme sayısı 10 bin görünürken youtube sayacında 150 gibi bi rakam gösteriyor.
çok fark varmış birde üyelik için illaki telefon nomu vermek gerekiyor
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 01:18:51
çok fark varmış birde üyelik için illaki telefon nomu vermek gerekiyor
Evet istiyorlar, ama sanal telefon numarası paylaşan siteler var. Gerçi onların çoğu kullanıldığı için pek tutmuyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 01:21:21
Evet istiyorlar, ama sanal telefon numarası paylaşan siteler var. Gerçi onların çoğu kullanıldığı için pek tutmuyor.
Tel nosu vermeden de video linki yollanılabiliniyor bir sorun olurmu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 01:30:04
Tel nosu vermeden de video linki yollanılabiliniyor bir sorun olurmu

Kayıt olursun, ama sms ile doğrulama yapmazsan hiç bi işlem yapamazsın, eğer sen yapabiliyorsan banada anlatırsan sevinirim  ($$) :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 01:31:36
Kayıt olursun, ama sms ile doğrulama yapmazsan hiç bi işlem yapamazsın, eğer sen yapabiliyorsan banada anlatırsan sevinirim  ($$) :D
videolar bölümünden video attım ve aramada çıktı gerisini bilmem artık :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 01:39:27
videolar bölümünden video attım ve aramada çıktı gerisini bilmem artık :D

Onu hiç denemedim  :D Lakin oraya üye cod doğrulamadan video atabiliyorsan sıkıntı yok demektir  8) 8)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 12 Mart 2015, 01:42:53
Onu hiç denemedim  :D Lakin oraya üye cod doğrulamadan video atabiliyorsan sıkıntı yok demektir  8) 8)
evet istedigin kadar yolluyabiliyorsun ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 12 Mart 2015, 10:40:36
evet istedigin kadar yolluyabiliyorsun ;)

Evet denedim dediğiniz gibi oluyor, fakat gruplarda paylaşmadan o şekile çok fazla gösterim alabileceğeni sanmıyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Damonizm - 13 Mart 2015, 13:35:05
Evet denedim dediğiniz gibi oluyor, fakat gruplarda paylaşmadan o şekile çok fazla gösterim alabileceğeni sanmıyorum.
iyi hit geliyor mu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 13 Mart 2015, 15:32:38
iyi hit geliyor mu

Onların sayaçlarında 8 bin hit alan videom, youtube sayacında  50-60 civarında neden kaynaklandığını anlayamadım. Adamlara mesaj attım ama net bi cevap alamadım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Damonizm - 14 Mart 2015, 13:00:05
Onların sayaçlarında 8 bin hit alan videom, youtube sayacında  50-60 civarında neden kaynaklandığını anlayamadım. Adamlara mesaj attım ama net bi cevap alamadım.
anladım cevap gelirse beni haberdar edermisin. Konuyu takip ediyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanygz - 19 Mart 2015, 17:42:47
anladım cevap gelirse beni haberdar edermisin. Konuyu takip ediyorum.
Durum benim yanlış bilmemden kaynaklanan bir sorunmuş  :g Youtube sayfasındaki gösterim sayacı sadece youtube sayfasındaki gösterimleri veriyormuş bunu bilmiyordum. Ok.ru ya gelince hit geliyor lakin adsense deki hitle yine çok alakası yok bunun tam sebebini öğrenemedim.

Ayrıca bugün para kazandıran videolarımdan birinin dolar işareti komple kayıp oldu  (prt) Böyle bir durumla karşılaşan oldumu youtube dan video ile ilgili herhangi bir uyarı vs. bişey gelmedi. Sıkıntı olurmu dersiniz ?

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 23 Mart 2015, 19:19:09
merhaba arkadaşlar başvurum geçenlerde kabul olmuş.bütün videolara baktım reklam falan yok. para kazanamıyorum yardımcı olur musunuz.  linki atıyorum bi bakıp tavsiyelerinizi söyleyin arkadaşlar. lütfennn http://www.youtube.com/channel/UCs-j_VcZHrxE2FX0BLeY5rA
Başlık: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 23 Mart 2015, 21:13:36
Bazı videolar çok kısa ve müzikli. Her müziği kullanamazsın, maç ve fragmanlarda sakat. Daha uygun ve telifsiz videolar koyman lazım.
Edit: İlk baktığımda reklamlar açılmıyordu. An itibariyle tren, fragman ve Özgecan dışındaki videolarda reklamlar gözüküyor. (ok)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 24 Mart 2015, 18:48:27
tesekkur ederim Coulers79
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 05 Nisan 2015, 14:39:47
GK-Tubeciler nasıl gidiyor YTN işleri? :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 05 Nisan 2015, 14:43:41
Aradığınız kişiye şuan da ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz...
The person you have called cannot be reached at the moment, please try again later...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 06 Nisan 2015, 01:18:01
GK-Tubeciler nasıl gidiyor YTN işleri? :)

oralar boş kaldı boş , işi öğrenen inine çekildi  :PP

aynı soruyu bir de buradan sorayım  :P

şimdiiii , şu ünleme düşme/yakalanma/takılma dediğiniz olay bu mu oluyor ? :D

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.eklediğim birkaç video da sesle alakalı telif uyarısı geldi, sesi kıstım/değiştirdim müzik falan koydum hallettim.
sonra 40 50 video yaptıktan sonra baktım izlenmeler gelmeye başladı para kazanmayı açayım dedim (partner düşünmediğim için böyle yaptım)..
50 adet video dan sadece 4 tanesinde bu uyarı çıktı , hani sol tarafta videonun yanında herhangi bir telif falan yazmıyor sadece bu yazıyor.
benim sormak istediğim olay şu , ben bu videoyu kaldırmasam (bu videodan para kazanmam önemli değil, hit alsın müşteri çeksin yeter)
, ileride bana sıkıntı yapar mı ? yani ben şu anda bu videonun para kazanmasını kapattım ve ünlem gitti telif falanda gözükmüyor hiç.
yani böylece kalsa bu video sıkıntı olur mu ?

cevaplarınızı adsense kullandığımı bilerek verirseniz daha güzel olur :)

not : cevap verecek arkadaşlar alıntı yaparlarsa çok sevinirim , final zamanım olduğu için çok bakamıyorum , alıntı yapınca tele bildirim geliyor en azından :)
Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 06 Nisan 2015, 01:39:30
şu ünleme düşme/yakalanma/takılma dediğiniz olay bu mu oluyor ? :D

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.


50 adet video dan sadece 4 tanesinde bu uyarı çıktı

ben şu anda bu videonun para kazanmasını kapattım ve ünlem gitti telif falanda gözükmüyor hiç.
yani böylece kalsa bu video sıkıntı olur mu?


@bilgin1490 yapılması gerekenleri yazmışsın zaten. Evet ünleme düşme olayı bu. 50 videodan 4 tanesi olmasada olur.
Adsense nazlı bir yapı olduğu için çok izlenen videolar değilse eğer ünlemlileri kaldırmak daha mantıklı.
@batuhankural veya adsenseci bir üye sana çok daha net bir cevap verebilir.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 06 Nisan 2015, 01:51:49
@bilgin1490 yapılması gerekenleri yazmışsın zaten. Evet ünleme düşme olayı bu. 50 videodan 4 tanesi olmasada olur.
Adsense nazlı bir yapı olduğu için çok izlenen videolar değilse eğer ünlemlileri kaldırmak daha mantıklı.
@batuhankural veya adsenseci bir üye sana çok daha net bir cevap verebilir.

seri bozulmasın diye tutuyorum :PP yoksa kaldırırdım da , maksat müşteri kaçmasın :D
neyse bakalım adsense ci bir arkadaşımız da cevap versin de ona göre bir yol izlerim bende artık

ekleme : yeni attığım bir videoda da aynı sorunu yaptı , sorun görsel telifinden kaynaklıymış. Videoyu hemen sildim, sonra üzerinde birkaç oynama yaptım ve tekrar yükledim. Sonuç : ünlemi geçtim  (p) (p) (p)

ama yinede önceki videolar dursun mu yoksa kaldırayım mı diye adsenseci arkadaşlar bir cevap atarlarsa bilgilenmem açısından müthiş olur :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 06 Nisan 2015, 12:49:37
Şurada yazdığım
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
)  iletiyle/soruyla alakalı olarak youtube sesimi duydu ve bana bir mail attı :D (youtube unda GK forumunu takip ettiğini anlamış olduk böylece  :g )

Uzun lafın kısası videolar da bir kere telif yedikten sonra para kazanmayı kapatsak bile kanalda tutmak sakıncalıymış :)
Ve bu maile (altta) dayanarak hemen gerekli videoları sildim , silme işlemini hızlı gerçekleştirdiğim için herhangi kalıcı bir telif sıkıntısı olmadı kanalımda :) yani hala telif durumum "iyi durumda" :PP

Ve böylelikle kendi soruma cevap vermiş oldum , hem de belki benim gibi bilmeyen başka arkadaşlar var ise öğrenmiş olmuştur :PP

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Nisan 2015, 14:10:07
Soruyu görmedim ama teee uzun zaman önce forumda verilmişti aramadan bulunurdu neyseki hızlı dönmüş google soruya.Aslında mesajlar arasında çok güzel sorularda kaynıyor yahu tek bir konuda toplansa güzel olacak misal senin bu soruda belli bir süre sonra gene sorulacak bence :P :D Millet okumayı sevmiyor kimisinin işi var onları anlıyorum ama kimisi de hazıra konayım ne arayıpta uğraşıcam sorayım birileri cevaplar diye düşünüyor herhalde :) bknz.hangi siteye yatırım yapmalı soruları (gyk)

Hak ihlali ve 3. taraf eşleşeni ile karşılaşma zaten... :)
Hak ihlali ve 3.taraf eşleşeni gelene kadar kazandığın senindir ama ondan sonra zaten video para kazanmaya kapatılıyor... Senin için bir önemi kalmıyor o videonun. Silmek en mantıklısı...
Eskiyen videoların silinmesi bence mantıksız... Videonun ne zaman patlayacağı belli olmaz... Bir video atarsın bakmışsın 2 ay hiç izlenim almamış ama bir gün gelmiş bir bakmışsın video almış başını gidiyor... Böyle bir durumda var...
Bol kazançlar...
3.taraf eşleşen veren videoaları silmemek bir seçenek çünkü bu videoların önerilen videolarında yine kendi videolarımız çıkar dolaylı olarak getirisi vardır :) Tabi eşleşen veren videolardan her an telif yiyebilirsiniz video sahibinin sizi şikayet etmesi durumunda.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 06 Nisan 2015, 14:23:51
Zalım YouTube bir videomda yorum yazanlar birbirine yan baktı diye uyarı vermiş bana. (sinir) Kötü bir yorum varsa kaldırıyordum. Onlardan mı oldu yoksa kalanlarda mı birşey vardı anlamadım o kadar ingilizcem yok. İstersen itiraz et diyor ama durumu kabul etmeden hesaba sokmuyor. >:(
Ondan sonrada nurtopu gibi bir 6 aylık uyarımız oluyor. Tartışma olabilecek videolarda yorumları kapatmak lazım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 06 Nisan 2015, 14:25:35
Millet okumayı sevmiyor kimisinin işi var onları anlıyorum ama kimisi de hazıra konayım ne arayıpta uğraşıcam sorayım birileri cevaplar diye düşünüyor herhalde :) bknz.hangi siteye yatırım yapmalı soruları (gyk)

Ben ticari kullanım hakları olarak aramıştım çıkmamıştı , yoksa üşengeçlik etmem sonuna kadar ararım :PP
Birde diğer dediğiniz güzel olurdu aslında , 50 sayfalık konuda arada çok güzel soru cevaplar kaynıyor , bir ara zamanı olan birileri onları toplasa hiç fena olmaz  :m
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 06 Nisan 2015, 14:48:01
Senin sınavın var zaten yahu tam olarak demek istediğim tembeller için :) paidde olduğu gibi 2-3 mesaj yukardaki yazılanda cevabı olup soru soranlar olabiliyor :) Onlara istinaden dedim yoksa işi gücü olup gerçekten vakti olmayan hızlıca halletmeli işini.

Birde diğer dediğiniz güzel olurdu aslında , 50 sayfalık konuda arada çok güzel soru cevaplar kaynıyor , bir ara zamanı olan birileri onları toplasa hiç fena olmaz  :m
O biride sensin işte :D Sınavlar bititğinde napıcan ? kendini bir boşlukta hissedeceksin işte zaman o zamandır :PP :D
VAllahi dediğine katılıyorum birileri ilk mesajda "Sık sorulan sorular" gibi bir konu açmalı kilitlenmeli ve sabitlenmeli konuda kimse geyik vsçs yazamasın :P mesut hoca daha önce açtı ama tüm soruların cevapları yok orada onun konuyada ekleyelim bunları olmadı oradan devam etsin sorular :)  paidddeki gibide olurmu korkuyorum açıkcası :D hadi 50-100 sayfa okunmuyorda kimiside ilk sayfadaki tanıtımı okumadan soru soruyor :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: uluturk14 - 07 Nisan 2015, 13:57:26
Arkadaşlar düne kadar youtube toplam kazançlarım artıyordu bugün sabah baktım zaman aralığını da ömür boyu yapmama rağmen kazançlarımda bir düşüş var. yarım saat yada 1 saatte bir bakıyorum 1 ya da 2 dolar eksiltiyor youtube sizde de böle birşey oldu mu ? Dün getirilen youtube ye giriş yasağıyla alakalı birşey olabilir mi ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 07 Nisan 2015, 15:50:19
olabilir neden olmasın.Bende gireyim dedim açmadı legal yoldan :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 07 Nisan 2015, 17:36:27
o değilde şu telif muhabbeti ne kadar sıkıcı yahu  (sinir)
adamların işi gücü yok videolarının peşindemi koşuyorlar..
ilk yüklerken ünleme takılmayan video tamda konunun başında @CHeLeP in dediği gibi 3.günde telif yiyor :D

Ne gibi sorunlarla karşılaşıyoruz ?
Yüklediğiniz bir video 2 gün telifsiz kalabilir ama 3. gün telif alabilirsiniz.

hayır gıcık oldum ya :D 50 video yükledim 4 5 telif demiştim ya dün
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
, şu an 3. gündeyim yarısı telif yedi videoların  -:))


peki şimdi şöyle bir şey daha sorayım, şu anda ben bu kanala adsense bağladım ya , bu bağı koparıp networke bağlayabilir miyim kanalımı ?  :g
evet ise , şu anda daha fazla telif yememek adına para kazanmaları kapatsam tüm videoların sonra da quiz için gerekli şartları yerine getirip oraya geçsem olur heralde ?  :'(

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 07 Nisan 2015, 17:54:04
Evet para kazanmaları iptal edip partnere geçebilirsin. Partnerlerde o videoların çoğundan telif yemiyorsun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuso07 - 07 Nisan 2015, 21:38:09
bu iş için çok heveslenmiştim... :D en son 4. sayfada yorum yapmıştım.   şimdi 44 sayfa olmuş vay be.. :) hala hevesim var yine bir şey bilmiyorum yine :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 07 Nisan 2015, 22:10:07
Freedom'dan başla o zaman 2. aydan sonra birşeyler damlamaya başlar.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuso07 - 08 Nisan 2015, 01:31:28
bu youtube u en baştan anlatan bir set ya da yazı var mı acaba
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: AnilK - 09 Nisan 2015, 04:08:13
bu youtube u en baştan anlatan bir set ya da yazı var mı acaba
Gk-tube üyeliği satın alanların görebileceği özel bir bölüm ve o bölümde baştan itibaren anlatım yapılan "Youtube Öğreniyorum" konuları mevcut. İlgileniyorsanız özel mesajla bana ulaşın @nuso07 .
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: FATSALI - 09 Nisan 2015, 19:55:07
Arkadaşlar düzenli olarak ödeme alan varmı bilgi verebilrimi hangi network nasıl taktik ne ? :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Abdullatif - 09 Nisan 2015, 21:38:20
Peki Kanal türkiye kayıtlı olsa oluyormu yurtdısı mı olmalı? adsenseye is ortaklıgı mı yapalım ?????
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 09 Nisan 2015, 22:10:47
Peki Kanal türkiye kayıtlı olsa oluyormu yurtdısı mı olmalı? adsenseye is ortaklıgı mı yapalım ?????
adsense e bağlamayı düşünüyorsan kanali ulkeyi ABD yap 12 saat icinde cevap alırsın.

"Tapatalk ile GMD den gönderildi"

Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 09 Nisan 2015, 23:01:35
Sıfırdan başlayanlar adsenseye hiç bulaşmayın. Para kazanmak için Youtube ayarlardan ülkeyi yabancı yapmak gerekiyor.
Kanallarınızı şartlara uyan partnerlere bağlayın, Freedom veya Quiz Group. Telifsiz, uygun ve yabancı videolar yükleyin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuso07 - 10 Nisan 2015, 06:47:23
Gk-tube üyeliği satın alanların görebileceği özel bir bölüm ve o bölümde baştan itibaren anlatım yapılan "Youtube Öğreniyorum" konuları mevcut. İlgileniyorsanız özel mesajla bana ulaşın @nuso07 .

Mesaj atıyorum hocam
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Abdullatif - 10 Nisan 2015, 20:38:16
Adsense bağlamadan partner yapabiliyor muyuz? kazandıgımız parayı partner sitesi dashboard olarak gosterır mı acaba ??
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 10 Nisan 2015, 20:58:42
Evet ikisi bir arada olmaz zaten. Şartları daha kolay olduğu için adsense yerine partner siteleri tercih ediyoruz. Kazandığın parayı partner sitelerde güncel olarak görmek çok zaman alıyor. Youtube tahmini kazançları takip edeceksin, oradaki miktarın daha azını kazanacaksın. Misal youtube tahmini kazançlarda bu ay 10$ kazanç var. Quiz Group %80 ödediği için sana 8$ yansır.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 11 Nisan 2015, 10:09:10
kafama takılan bir başka soruyla alakalı görüşlerinizi almak istiyorum.

şimdi bu kanallara videoları attık , sıkıntı yok izlenimler geliyor paralar geliyor.. ama 3 gün 5 gün 15 gün farketmez , video ya telif geldi , dünya engeli yada 3.taraf eşleşen falan herhangi bir telif geldiğinde , geldiği gibi en kötü ihtimalle 1 2 saat içinde direk videoyu siliyorum. sonuçta video artık kanalımda olmuyor, bu durumda o videodan kazandığım para kalıyor mu ?
yani bir nevi bu tarz bir vur-kaç yapabiliyor muyuz ?  :g
bu arada kanal partner e bağlı, adsense değil.


dipnot : birkaç yerde okudum kimisi para uçar demiş, kimisi telifi atana gider demiş, kimisi sende kalır demiş... bende emin olamadığım için soruyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 11 Nisan 2015, 13:12:39
Yapabiliyorsun işlendiği an o para senin kanalının kapanıpta partnerden  paranı alabilmenin mantığı o zaten o yüzden partner iyidir diyoruz adsendsede içerde 20$ varsa yanar partnerde yanmaz :)
Ama asıl telifle iligli sorun Uniquehero ustanın daha önce bahsettiği konu.Allahın hakkı 3tür kuralı var :P :)
3. Taraf eslesenler telif olmaz. Ufak bir uyari tarzi bir sey. 3. Taraf eslesene tikladiginizda bu sarkiyi kaldir gibisinden secenekler cikar ona tiklarsaniz sizi editleme bolumune atat sarkiyi kaldir diyip kayit et der devam edersiniz. Bu islemi yaptiktan sonra video duzenlemeye girer video uzunluguna gore duzenleme kisa yada uzun surer. Video duzenleme isi bittiginde hala 3. Taraf eslesen veriyorsa videoyu silersiniz vermezse devam edersiniz. Telif icin 3 hakkiniz var. 3. Telof geldiginde kanaliniz 7 gun icinde kapanir.
Yani 3.telifini yedinmi artık pılımzı pırtımızı toplayıp başka kanal inşasına girişiyoruz :P
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 11 Nisan 2015, 14:50:41
hmm tamamdır sıkıntı yok o zaman şu an benim için, çünkü ben telifi gördüğüm gibi direk kaldırıyorum. ses eşleşenini youtube kendisi çözüyor zaten :D

Yani 3.telifini yedinmi artık pılımzı pırtımızı toplayıp başka kanal inşasına girişiyoruz :P

genel olarak 3.telif mi ? yoksa tek bir video için mi acep bu durum. çünkü dediğim gibi ben video ya telif gelince direk siliyorum hiç uğraşmıyorum.
ki genel aldığım telif sayısı 10 u geçti :D ama direk sildiğim için kanal da yeşil ışık hiç sönmedi :PP
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 11 Nisan 2015, 17:46:32
Eşleşenle telifi karıştırmamak lazım. Önceki yüklediğin videolarla ilgili telif cezası yediğin zaman o videoyu silmen birşeyi değiştirmez.
Direkt 6 aylık uyarı alırsın, bu süre bitmeden 2.'yi yersen o kanaldan pek bir şey beklemeyin. Tek telifle bile ziyan olan kanalım oldu.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 11 Nisan 2015, 20:56:00
telifle eşleşen arasındaki fark ne ki ?  ???
ben youtube a video yüklerken 3.taraf eşleşeni atlatıyorum 2 gün sonra uyarı geliyor tekrar, video nun para kazanması kapanıyor. bende uğraşmayıp siliyorum.. ben bunu telif sanıyordum çünkü mailde copyright yazıyor..
arasındaki fark ne ikisinin, nasıl anlarım ki , yada acı sonla karşılaşıncamı anlaşılıyor sadece :PP
youtube da telif konusunu okudum , benim yaşadığım durumu anlatıyor, kontrol linki veriyor ordan bakıyorum benim kanal temiz duruyor. ve ben bu youtube un konusunda yazan durumdan 10 kereden fazla yaşadım ama kanal hala "TAŞ" gibi  :-[ sizin dediğinize göre 3 kereden sonra kapanması lazımdı ???
öğrenmem gereken çok şey var daha galiba..
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: koray4316 - 11 Nisan 2015, 21:19:17
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FdnYd1n.png&hash=435545a978570feb17ed7d48bb901c8f)

Nerede yanlışlık var 1 kuruş beklenen kazanç görünmüyor ?
Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 12 Nisan 2015, 15:03:39
Kanalın neye bağlı adsenseye mi yoksa partnere mi? İzlenimin az gibi gözüküyor.
Kaç video var? Tahmini kazanç ve görüntüleme için youtube analitik bölümüne bak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: koray4316 - 12 Nisan 2015, 18:05:21
Adsenseye bağlı kanal 3 tane video var adsensede 1 kuruş artış bile olmayınca bir ssıkıntı var diye yeni video yüklemedim yoksa hazırladığım 10-15 video var ama izlenim artıyor 1 kuruş para artmıyor birde Quizgroup telif yemiş kanalı kabul ediyor mu?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 12 Nisan 2015, 19:29:31
Adsense izlenime pek bir şey vermez. Telif yemiş kanalı Quiz kabul etmiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 12 Nisan 2015, 22:15:52
merhaba dostlar. aklıma bişey geldi size danışmak istiyorum.
ben bilgisayardan az çok anlarım. bir sıkıntım olduğunda kendim uğraşıp çözmeye çalışırım çoğu kez ve yaparımda çok az şey kurtulmuştur elimden.

ben diyorum ki bunları sesli anlatım ile videolasam ve youtube'a koysam, sizce nasıl olur? iyi bir fikir mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 13 Nisan 2015, 00:04:30
merhaba dostlar. aklıma bişey geldi size danışmak istiyorum.
ben bilgisayardan az çok anlarım. bir sıkıntım olduğunda kendim uğraşıp çözmeye çalışırım çoğu kez ve yaparımda çok az şey kurtulmuştur elimden.

ben diyorum ki bunları sesli anlatım ile videolasam ve youtube'a koysam, sizce nasıl olur? iyi bir fikir mi?
iyi fikir tabi özgün bir kanal oluşturursun birçok insan pc problemlerini googlede ve youtubede arar buda izlenim almana sebep olur
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 13 Nisan 2015, 00:23:15
Fikirde iyi uygulamada zor daha önce çok yapılmış bir işlem çünkü neden senden izlesinler ? Bunu çözmen gerek yoksa video çok Chip,donanimhaberin tecnohaberin videoları dururken mesela ? :) Daha çok izlenecek video bu tarz oluşumlardan çok bence incelemeler oluyor yeni çıkan ürünleri ilk eline geçirir inceleyebilrisen bence iyi izlenim alır ne bilieiym herkes bir kere ilk çıkan telefonların /eknolojik ürünlerin incelmesine bakıyor mesela :P :) Bu tarz özgün çalışmalarda İlklerden olmak önemlidir herhalde.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 13 Nisan 2015, 10:15:12
Fikirde iyi uygulamada zor daha önce çok yapılmış bir işlem çünkü neden senden izlesinler ? Bunu çözmen gerek yoksa video çok Chip,donanimhaberin tecnohaberin videoları dururken mesela ? :) Daha çok izlenecek video bu tarz oluşumlardan çok bence incelemeler oluyor yeni çıkan ürünleri ilk eline geçirir inceleyebilrisen bence iyi izlenim alır ne bilieiym herkes bir kere ilk çıkan telefonların /eknolojik ürünlerin incelmesine bakıyor mesela :P :) Bu tarz özgün çalışmalarda İlklerden olmak önemlidir herhalde.

evet haklısınız ama telefon inceleyecek durumum yok. teknoloji sitelerinin incelediği telefonları, onlara üreticiler ücretsiz olarak gönderiyor. bunun olması için de o sitenin belli bir takip edilme düzeyi olması gerek.

ben genel de bilgisayar için nasıl yapılır videolarına bakıyorum. türkçe olanlar çok anlaşılabilir değil. (ingilizce, rusça ve ispanyolca çokca var. onlardan zaten birşey anlamıyoruz :) )

bakalım aklımda böyle birşey var. ayrıca dota 2 oynuyorum. oyunun bazı taktiklerinin de videolarını yükleyebilirim. yani kendime ait güncel bir kanalım olsun. belli bir izlenmeye gelince zaten para da kazanırım diye düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 13 Nisan 2015, 16:09:07
Yabancı çalış çok daha kazançlı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 19 Nisan 2015, 19:09:11
Merhaba arkadaşlar ufak bi sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
1 gmail hesabı altında 2 tane kanal açtım. Birincisini Quiz'e bağladım. ikincisini adsense'ye bağlamak için ne yapmam lazım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 19 Nisan 2015, 19:30:58
Adsense çok zor iş. Hesabın varsa para kazanmayı aktif et. Para kazanma, nasıl para kazanabilirim yazan yerden hesabını bağla.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 24 Nisan 2015, 10:21:11
bir şey soracağım, kapanan kanaldaki biriken parayı alabiliyor muyuz arkadaşlar?
teşekkürler cevaplarınız için.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: CHeLeP - 24 Nisan 2015, 14:52:45
bir şey soracağım, kapanan kanaldaki biriken parayı alabiliyor muyuz arkadaşlar?
teşekkürler cevaplarınız için.

Kanal quizdeyse alıyorsun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 26 Nisan 2015, 21:45:08
yok yapamadım. videoları yükledim gri ünlemi geçemiyorum... ayrıca kanalı freedoma bağlamaya çalıştım ama onu da yapabildim mi yapamadım mı bilmiyorum...
ünlemi nasıl geçeceğim, ve partnere bağlı olup olmadığımı nasıl göreceğim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 26 Nisan 2015, 21:59:25
Kanalı partnere bağlamadan para kazanma ayarlarını açmazsan ünlem çıkmaz. Freedom'a başvurduysan en fazla 2 güne aktif olursun.
Youtube hesabına davetiye gelir onu kabul edip, dolarlar yeşil mi kontrol edeceksin. Kanal kısmında iş ortağı olarak freedom yazar. :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 26 Nisan 2015, 22:06:09
Kanalı partnere bağlamadan para kazanma ayarlarını açmazsan ünlem çıkmaz. Freedom'a başvurduysan en fazla 2 güne aktif olursun.
Youtube hesabına davetiye gelir onu kabul edip, dolarlar yeşil mi kontrol edeceksin. Kanal kısmında iş ortağı olarak freedom yazar. :)

kanala bağlama başvurusu yaptıktan sonra para kazanmayı açtım bişey olur mu :(
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 26 Nisan 2015, 22:11:24
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FPq5E2N.png&hash=e2acfd908f93c479fdbba0e4794998b6)

bağlayabilmiş miyim?

edit: sansür. tşk  Coulers79
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 26 Nisan 2015, 23:25:55
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2FPq5E2N.png&hash=e2acfd908f93c479fdbba0e4794998b6)

bağlayabilmiş miyim?

Kodun yanına yeşil renkli active yazısı gelir onaylanınca , ayrıca youtube üzerinde de iş ortağı olarak freedom gözükür.
bu arada kanal ismini sansürlemişsin ama açık bıraktığın kod kanalın adresi zaten :D ona dikkat et, hatta mümkünse resmi editle yada spoiler kullan ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 26 Nisan 2015, 23:56:15
Kodun yanına yeşil renkli active yazısı gelir onaylanınca , ayrıca youtube üzerinde de iş ortağı olarak freedom gözükür.
bu arada kanal ismini sansürlemişsin ama açık bıraktığın kod kanalın adresi zaten :D ona dikkat et, hatta mümkünse resmi editle yada spoiler kullan ;)

ben editledim yalnız halen sizde görünüyor hocam  :g
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 27 Nisan 2015, 00:22:28
'iş ortağı doğrulandı' yazıyor. artık video yüklemeye ve kazanmaya başlayabilir miyim?
not: Freedom'da henüz 'Linked:NO'
Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 27 Nisan 2015, 00:47:41
Videolarının dolar işaretlerini kontrol et hepsi yeşil olmalı. Kanal bölümünde Freedom yazıyorsa, kontrol panelinde tahmini kazançlar açıldıysa para kazanmaya başlayabilirsin. Evet normalde bir süre sonra onun YES olması lazım. Freedom istatistikleri gibi bu da güncel bir şey değil. Bende de öyle bir kanal var ama kazanıyor. Bu ay bitmiş geç, Mayıs'ta yüklediklerini bir sorun olmazsa 1 Ağustos'ta falan almaya başlayacaksın. :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 27 Nisan 2015, 15:18:17
Merhaba konu için teşekkürler bende yeni başlıyorum. Freedoma giriş yaptım herşeyi yaptım freedomda dashboardda kanalımı falan görüyorum ama youtubeda davetiye falan gelmedi acaba birşey gelecekmi ondan sonramı kazanmaya başlayacağım?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 27 Nisan 2015, 15:34:27
Birde video ayarlarında para kazanmayı acmak icin youtube özgün içerik olduğunu kanıtlamamı istiyor o bölümü nasıl geçeceğim önüme 3 seçenek çıkıyor kendim yaptım videoyu, çevrimiçi lisansım var birde yazılı lisansım var diye bu bölümü nasıl geçeceğim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 27 Nisan 2015, 15:58:45
Merhaba konu için teşekkürler bende yeni başlıyorum. Freedoma giriş yaptım herşeyi yaptım freedomda dashboardda kanalımı falan görüyorum ama youtubeda davetiye falan gelmedi acaba birşey gelecekmi ondan sonramı kazanmaya başlayacağım?

aynen ben de yazacaktım şimdi. kanal freedom tarafından kabul edildi ancak youtube'a davetiye gelmedi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bilgin1490 - 27 Nisan 2015, 16:05:51
aynen ben de yazacaktım şimdi. kanal freedom tarafından kabul edildi ancak youtube'a davetiye gelmedi?
kabul edildiniz maili geldikten bir süre sonra ikinci bir mail daha geliyor veya bir süre sonra ki genelde gün içinde olur, youtube dashboard ınıza davet düşüyor. yani az biraz bekleyin , gün içinde gelir büyük ihtimalle ;)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 27 Nisan 2015, 16:07:01
kabul edildiniz maili geldikten bir süre sonra ikinci bir mail daha geliyor veya bir süre sonra ki genelde gün içinde olur, youtube dashboard ınıza davet düşüyor. yani az biraz bekleyin , gün içinde gelir büyük ihtimalle ;)

çok teşkkür ederim hocam. sizlerde olmasınız bunları kime danışırız...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 27 Nisan 2015, 16:15:31
Birde video ayarlarında para kazanmayı acmak icin youtube özgün içerik olduğunu kanıtlamamı istiyor o bölümü nasıl geçeceğim önüme 3 seçenek çıkıyor kendim yaptım videoyu, çevrimiçi lisansım var birde yazılı lisansım var diye bu bölümü nasıl geçeceğim?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 27 Nisan 2015, 17:50:21


Sorunu hallettim Freedom'un davetini kabul edince düzeldi.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 27 Nisan 2015, 20:03:20
Sorunu hallettim Freedom'un davetini kabul edince düzeldi.

youtube'a davet geldi mi freedom'dan? bana gelmedi de
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 27 Nisan 2015, 20:35:48
youtube'a davet geldi mi freedom'dan? bana gelmedi de

Evet youtube'da kontrol panelinde davet çıkıcaktır. Freedom'a giriş yaptıktan 1 saat sonra davetiye geldi
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 27 Nisan 2015, 22:33:37
Evet youtube'da kontrol panelinde davet çıkıcaktır. Freedom'a giriş yaptıktan 1 saat sonra davetiye geldi

şimdi yine baktım gelmemiş bana
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 28 Nisan 2015, 10:35:25
videoların izlenmesi için hit sitelerini kullanabilir miyiz  :P
google amca anlar mı?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 28 Nisan 2015, 11:09:57
Bende 4 video yükledim ama hiç izlenme yok. Bu konuda ne yapabiliriz?
Başlık: Youtube kazançları
Gönderen: Coulers79 - 28 Nisan 2015, 23:49:37
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 29 Nisan 2015, 09:31:57
Kanalım freedomda yalnız hiçbir istatistik analitycs görünmüyor neden olabilir?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 29 Nisan 2015, 10:04:46
Kanalım freedomda yalnız hiçbir istatistik analitycs görünmüyor neden olabilir?


istatistikler 2-3 gün geriden geliyor
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mepay - 29 Nisan 2015, 11:01:44
Merhaba arkadaslar,
12 yaşındaki kardeşim ve arkadaşı YouTube üzerinden izledikleri videolardan ilham Alıp kendileri de videolar çekip kanal oluşturmak istiyorlar. Ben de malzeme tedariki ve teknik konularda destek Olacağım. Amaçları para kazanmak. Nerden girdiyse akıllarına o yasta ben de başarılı olmaları umuduyla destek oluyorum. Çekmeyi düşündükleri videolarin icerikleri de komik video ağırlıklı olacak. Birbirlerine saka yaparak ya da farklı seyleri deneyecekler. Kategori komik video olacak.
Bu konuda hangi partnerle çalışılmasını ve daha nelerin yapilmasi gerektiğini tavsiye ederseniz memnun olurum


Sent from my iPhone using Tapatalk
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 29 Nisan 2015, 13:42:21
Merhaba arkadaslar,
12 yaşındaki kardeşim ve arkadaşı YouTube üzerinden izledikleri videolardan ilham Alıp kendileri de videolar çekip kanal oluşturmak istiyorlar. Ben de malzeme tedariki ve teknik konularda destek Olacağım. Amaçları para kazanmak. Nerden girdiyse akıllarına o yasta ben de başarılı olmaları umuduyla destek oluyorum. Çekmeyi düşündükleri videolarin icerikleri de komik video ağırlıklı olacak. Birbirlerine saka yaparak ya da farklı seyleri deneyecekler. Kategori komik video olacak.
Bu konuda hangi partnerle çalışılmasını ve daha nelerin yapilmasi gerektiğini tavsiye ederseniz memnun olurum


Sent from my iPhone using Tapatalk
kendileri yapacakları icin özgün bir kanal olacaktır özgün kanal icin adsense ile calısın derim zaten kanal türkce bir kanal olacagı icin pek kazanc saglayacagını düsünmüyorum fakat reklam tıklama ve alınan ürünler + bir fan gurp  olustururlarsa bagısta toplayabilirler basarılar diliyorum :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mepay - 29 Nisan 2015, 18:18:50

kendileri yapacakları icin özgün bir kanal olacaktır özgün kanal icin adsense ile calısın derim zaten kanal türkce bir kanal olacagı icin pek kazanc saglayacagını düsünmüyorum fakat reklam tıklama ve alınan ürünler + bir fan gurp  olustururlarsa bagısta toplayabilirler basarılar diliyorum :)
Teşekkür ederim değerli cevabın icin
Heveslerini alsınlar, gayret göstersinler, paranın kolay bir şekilde kazanilmayacagini öğrensinler yeter
O Dediğin reklam tıklama, alinan ürünler ve fan grup nasıl yapılır. Bununla ilgili de bilgi alabilirsem memnun olurum


Sent from my iPhone using Tapatalk
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 29 Nisan 2015, 18:37:37
Kategorilerini değişsinler :P PC'de dünya çapındaki oyunları oynamayı seviyorlarsa heleki iyi klanlara falan girmişlerse onların videolarını izleyende çok kişi oluyor :P
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 29 Nisan 2015, 19:00:21
 Teşekkür ederim değerli cevabın icin
Heveslerini alsınlar, gayret göstersinler, paranın kolay bir şekilde kazanilmayacagini öğrensinler yeter
O Dediğin reklam tıklama, alinan ürünler ve fan grup nasıl yapılır. Bununla ilgili de bilgi alabilirsem memnun olurum


Sent from my iPhone using Tapatalk
reklam yamamen izliyiciye baglı fakat video reklam atamada size baglı 15dk dan uzun video yüklesinler izleyici nekadar cok izlerse okadar reklama tıklama sansı artar fan olayı tabikide sosyal medya ve grup önemli bagıs olayı ise youtubede video bölümünde kartlar denen bir bölüm var ordan hem bagıs bölümü hemde videolar arası link siteniz veya blog varsada reklamını yapabiliriniz rica ederim faydalı olabildimse ne mutlu :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 30 Nisan 2015, 02:12:18
Youtube a bulaşmamıştım bu aralar bununla ilgilenmek istiyorum fakat kısa ve öz sorularıma cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
Soru 1: Youtube hesabım onaylı günlük video yükleme limitim var mı ?
Soru 2:Benim quizgruba girme gibi bi niyetim var şartlarını da gördüm bi kanalım var şu an yabancı olacak türk te açıcam başka bi kanal tekrardan quiz için başvuru felan gerekiyor mu yoksa buna bağlandığımız zaman tüm videolarımız quizle iş birliği halinde mi olacak.
Soru 3:Kanalımı onaylaması tahmini ne kadar sürer
Soru 4:Kanalda quiz grubun bi sınırlaması var mı maks 100 video gibisinden.
Soru 5:Videoları oynatma listesine eklesek daha mı güzel olur.

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Başlık: Youtube para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 30 Nisan 2015, 21:41:41
Quiz Group'a başvurabilmek için kabul edilmiş 1000 izlenim ve 10 abone şartı var. Kanalın kabul edildiyse 3 sene başka biryere bağlayamazsın.
Uyarı almayan, uygun her videodan kazanç gelebilir, izlenim olduğu sürece. Şartlar ve kanalın uygunsa 1 günde falan onaylanırsın.
1000 izlenime kısa sürede ulaşabilmek için websyndic sitesini kullanabilirsin. Videoları oynatma listesine eklersen güzel olur.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: aydyar13 - 30 Nisan 2015, 22:16:54
Quiz Group'a başvurabilmek için kabul edilmiş 1000 izlenim ve 10 abone şartı var. Kanalın kabul edildiyse 3 sene başka biryere bağlayamazsın.
Uyarı almayan, uygun her videodan kazanç gelebilir, izlenim olduğu sürece. Şartlar ve kanalın uygunsa 1 günde falan onaylanırsın.
1000 izlenime kısa sürede ulaşabilmek için websyndic sitesini kullanabilirsin. Videoları oynatma listesine eklersen güzel olur.

Modum websyndic den gelen hitler videoyu 301 e yakalatmaz mı?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 30 Nisan 2015, 22:33:35
Videolarım şu ana kadar toplam 44  izlenme almış ama hem freedomda hemde youtube para kazanma bölümü sıfır görünüyor nedeni ne olabilir?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: triplekill - 30 Nisan 2015, 23:42:41
Videolarım şu ana kadar toplam 44  izlenme almış ama hem freedomda hemde youtube para kazanma bölümü sıfır görünüyor nedeni ne olabilir?
analytics 2gün geriden gelir
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: triplekill - 30 Nisan 2015, 23:47:36
Youtube a bulaşmamıştım bu aralar bununla ilgilenmek istiyorum fakat kısa ve öz sorularıma cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
Soru 1: Youtube hesabım onaylı günlük video yükleme limitim var mı ?
Soru 2:Benim quizgruba girme gibi bi niyetim var şartlarını da gördüm bi kanalım var şu an yabancı olacak türk te açıcam başka bi kanal tekrardan quiz için başvuru felan gerekiyor mu yoksa buna bağlandığımız zaman tüm videolarımız quizle iş birliği halinde mi olacak.
Soru 3:Kanalımı onaylaması tahmini ne kadar sürer
Soru 4:Kanalda quiz grubun bi sınırlaması var mı maks 100 video gibisinden.
Soru 5:Videoları oynatma listesine eklesek daha mı güzel olur.

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.


1.Video yükleme limitin yok istedğin kadar at
2.Quize başvurduktan sonra o dashboard'ın altına istediğin kanal ekleyebilirsin
3.Şartlar uygunsa 1dk
4.yok
5.evet
Başlık: YT para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 01 Mayıs 2015, 00:10:16
Modum websyndic den gelen hitler videoyu 301 e yakalatmaz mı?

Her videoya 300 izlenim gönder demiyorum, o aşamayı videonun kendisi geçmesi lazım. Veya varsa taktiği ben bilmiyorum. Zaten amaç videonun kendisinin izlenebilir olması. Ayrıca her videoya 300 izlenim için gerekli krediyide ha deyince bulamazsın. Başvuru için gerekli 1000 izlenime ulaşmak için atarsın 6-8 video, video başı 200-250 izlenim için gerekli krediyi biriktirip gönderirsin. Başvurudan sonra ister yeni videolarına 50-100 izlenim gönder istersen gönderme. Bu iş ile ciddi uğraşmak isteyenler GK-Tube üyelik alıp o bölümdeki konuları inceleyebilirler.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 01 Mayıs 2015, 00:23:21
websyndic de problem mi var kayıt olamıyorum yükleniyor işareti cıkıyor sayfada( dönen çizgili top ) orda takılı kalıyor yeni sayfa gelmiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 01 Mayıs 2015, 00:54:07
Neyse bi quizin izlenme limiti aboneliklere ulaşalımda bu gece 100 videoyu bulacam başkalarını indirip yüklüyoruz ne yapalım :m
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: mepay - 01 Mayıs 2015, 11:07:21
@gaddar digerlerini indirip yükleyince telife takılmaz mi ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 01 Mayıs 2015, 17:25:53
Amatör olan video nun ne telifi olsun ki başka yerden indiriyorum zaten youtube tan değil artık :)
Telife takılanları hemen siliyorum, onları da farketmemiş oluyorum video sonunda reklam olmuş oluyor :) addmefastten abone yolladık ta ben kredi topluyorum kredilerim gözükmüyor bunu bilen var mı @Coulers79 ? sabah 10 tane üye vardı puanı alıp kaçmışlar :D ama ben üye oldm puan bile gelmedi :m
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 01 Mayıs 2015, 18:44:13
websyndic de problem mi var kayıt olamıyorum yükleniyor işareti cıkıyor sayfada( dönen çizgili top ) orda takılı kalıyor yeni sayfa gelmiyor.

evet problem vardı dün falan bugün kontrol etmedim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 01 Mayıs 2015, 20:07:17
Amatörcede olsa bişeyler yapmaya çalışıyoruz kendimizce işte :) Ben bu websyndic le video izlenimimi arttırmamın bana zararı varmı ki..Sonuçta başkaları izliyor ? Uyudum kalktım 2 bin kredi birikmiş :m videolarıma verdim 100-200 izlenim olmuş :D Sanırım çözüyoruz işi.hedef kanalda 1000 video :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 01 Mayıs 2015, 21:30:35
Amatörcede olsa bişeyler yapmaya çalışıyoruz kendimizce işte :) Ben bu websyndic le video izlenimimi arttırmamın bana zararı varmı ki..Sonuçta başkaları izliyor ? Uyudum kalktım 2 bin kredi birikmiş :m videolarıma verdim 100-200 izlenim olmuş :D Sanırım çözüyoruz işi.hedef kanalda 1000 video :D

Ben bi türlü üye olamıyorum websyndic'e yükleniyor topu sürekli dönüyor takılı kalıyor orda
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 01 Mayıs 2015, 21:32:33
Tamamdır başardım kayıt olmayı
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Fenol - 01 Mayıs 2015, 21:36:03
Bu websyndic cok karışık nerden kazanacağız kredi ve nasıl videomuza yönlendireceğiz trafiği?
Başlık: Youtube Networks
Gönderen: Coulers79 - 01 Mayıs 2015, 22:46:38
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 02 Mayıs 2015, 02:51:59
Yani yok zaten partnere bağlanmadan önce kullanacaktım da ben kanal beğeniyorum ama puan vermiyor bi sorun var sanırım kanalımı da ekledim 9 du beğenen 6 sı topuk olmuş 3 kalmış :m
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 02 Mayıs 2015, 13:53:51
arkadaşlar kanal 50 kere izlenmiş ama 0.01$ bile kazanamamış :) normal mi
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 03 Mayıs 2015, 05:22:09
videoları izlesene'den indirdim youtube yine yaranamadık eşleşen 3. taraf içeriği çıktı :m peki bu şekilde yayınlasam getirisi olur mu bana ya da ilerde başımı ağrıtır mı :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 03 Mayıs 2015, 08:05:40
telif felan değil aslında mevzu aynı videolar denk geliyor youtubeda da partnere girsem bu şekilde olur mu :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 03 Mayıs 2015, 12:26:39
telif felan değil aslında mevzu aynı videolar denk geliyor youtubeda da partnere girsem bu şekilde olur mu :)

valla ben o tarz videoları direk siliyorum :) ama partnere girersen galiba o tür sorunlarla daha az karşılaşıyorsun
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 03 Mayıs 2015, 13:05:20
Youtube bu aralar sapıttı günde 10$ getiren kanalımı bir uyarı bile yokken kapattı bir kanal cok izlenmeye dursun
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Dio - 03 Mayıs 2015, 13:10:14
geçmiş olsun :)

bende başlıcam youtube ama nasıl videolar ekliyim karar veremedim. Varmı önerilerlniz telif hakkı vs sorunlar yaşamayacağım
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 03 Mayıs 2015, 13:14:33
Sagol  :) valla bu aralar herseye gelebiliyor kanal normal seyirde giderse sorun yok ama hit olursa o zaman sorun baslıyo hatta bazılarının özgün videolarına bile telif gelmis :D                                                                                                                                                                                                                 
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 03 Mayıs 2015, 13:38:42
arkadaşlar kanal 50 kere izlenmiş ama 0.01$ bile kazanamamış :) normal mi

bana bi yardım :))
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 03 Mayıs 2015, 15:04:31
bana bi yardım :))
arkadaslar hemen kazanca bakmayın yav önce video tutulsun izlensin tutulan videoların cografyasına bakın ona göre devam edin video yüklemeye :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 03 Mayıs 2015, 18:41:44
Bu üye için addmefast ten başka bi yer var mı 15-20 tane toplasak yeter :) addmesfast te kanalı beğenmeme rağmen puan alamıyorum :(
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 03 Mayıs 2015, 19:14:35
Abonelik icin diyorsan gaddar ytmonster ile abone toplayabilirsin
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Dio - 03 Mayıs 2015, 20:02:34
Bu üye için addmefast ten başka bi yer var mı 15-20 tane toplasak yeter :) addmesfast te kanalı beğenmeme rağmen puan alamıyorum :(
diğer sitelerde benim tanıttığım bir iki site var. Onları da deneyebilirsin. Ama abone olanların çoğu abonelikleri geri çekebilir
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 07 Mayıs 2015, 19:27:31
yalandan telif gönderiyolar sinir olmaya başladım  (d)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: famila63 - 07 Mayıs 2015, 19:45:10
http://prntscr.com/72ls98  reklamlardan gelen  1  2 günde
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 07 Mayıs 2015, 20:50:54
http://prntscr.com/72ls98  reklamlardan gelen  1  2 günde

bu kadar nasıl izletebiliyosunuz hala anlamış değilim.. zaten bizim videoların 3 tanesinden 2'si telifli..
cidden nasıl izletiyosunuz bu kadar ya :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: triplekill - 07 Mayıs 2015, 23:21:29
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1378.photobucket.com%2Falbums%2Fah94%2Ftriplekill%2Fanalitik%2520deadliest_zps5q8d3zkq.png&hash=93440aa72fba43d732d8ff76856e8b16) (http://s1378.photobucket.com/user/triplekill/media/analitik%20deadliest_zps5q8d3zkq.png.html)
Teşvik amaçlıdır...
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 07 Mayıs 2015, 23:40:07
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1378.photobucket.com%2Falbums%2Fah94%2Ftriplekill%2Fanalitik%2520deadliest_zps5q8d3zkq.png&hash=93440aa72fba43d732d8ff76856e8b16) (http://s1378.photobucket.com/user/triplekill/media/analitik%20deadliest_zps5q8d3zkq.png.html)
Teşvik amaçlıdır...

yapma bunu bana :))
Başlık: Youtube Earn Money
Gönderen: Coulers79 - 08 Mayıs 2015, 01:25:04
Kanalın durumu ne, sıkıntı var mı? Ödemeyi alırsan eğer bilgi paylaşırsan daha faydalı olur.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: nuclear - 08 Mayıs 2015, 01:47:47
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1378.photobucket.com%2Falbums%2Fah94%2Ftriplekill%2Fanalitik%2520deadliest_zps5q8d3zkq.png&hash=93440aa72fba43d732d8ff76856e8b16) (http://s1378.photobucket.com/user/triplekill/media/analitik%20deadliest_zps5q8d3zkq.png.html)
Teşvik amaçlıdır...

Bu izlenime gayet güzel para vermiş dur tahmin edeyim güncel dizi :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: triplekill - 08 Mayıs 2015, 13:16:07
Hocam kanalın durumu 2 telifi var aslında çok iyi gidiyodu 3gün 70'er dolar gibi para da geldi. Ödemenin kesinleşmesini bekliyorum devam edicem :) Evet güncel bir dizi :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 08 Mayıs 2015, 23:20:39
merhaba arkadaşlar. evde iki pc var biriden girip kanalımdaki reklamlara tıkladım 3 gün boyunca sonra bu kadar kolay olamaz dedim. sizce bi sıkıntısı olurmu. kapanma veya adsense ban olur mu
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 08 Mayıs 2015, 23:28:18
hocam dizileri youtube'a yüklemek sıkıntı olmuyor mu? telif vs.?
Başlık: Youtube kazançları
Gönderen: Coulers79 - 08 Mayıs 2015, 23:35:23
evde iki pc var birinden girip kanalımdaki reklamlara tıkladım 3 gün boyunca sonra bu kadar kolay olamaz dedim.
sizce bi sıkıntısı olur mu? kapanma veya adsense ban olur mu
Evet sıkıntı olur. Adsensen varsa kesinlikle kazanmaya kapanır kanal. Bari dışarıya çıksaydın.

hocam dizileri youtube'a yüklemek sıkıntı olmuyor mu? telif vs.?

Hocam kanalın durumu 2 telifi var... Ödemenin kesinleşmesini bekliyorum 
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hakanatik01 - 08 Mayıs 2015, 23:40:15
hocam dizileri youtube'a yüklemek sıkıntı olmuyor mu? telif vs.?
Sana ait olmayan herşey telif aslında yakalanmıyorsan sorun yok :)Kısaca  telifin anlamı o değilmidir zaten "bu eser benim izinsiz kullanılıyor"  :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 09 Mayıs 2015, 11:51:33
Kanalım ouize bağlı
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 09 Mayıs 2015, 13:49:21
çok fazla soru soruyorum, farkındayım ama öğrenmen istediğimden. belki burada size sorarak kolaya kaçıyorum k. bakmayın
şimdi benim anlamadığım şey şu
mesela bir dizi var, adı WD olsun. bu dizi hafta da bir bölüm çıkarıyor.
atıyorum 5. sezonun 2. bölümü bu hafta yayınlandı siz de YT'a upload ettiniz.
izlenmeler geliyor falan güzel.. 5. sezonun 3. bölümü çıkana kadar o video nasıl duruyor? (yani 1 hafta boyunca kanalda nasıl barındırıyorsunuz?)
telif hakkı gelip, video para kazanmaya kapatılmıyor mu?
Başlık: Youtube Kazançları
Gönderen: Coulers79 - 09 Mayıs 2015, 14:08:15
çizgi film, film, dizi gibi içerikleri kabul etmiyor

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 09 Mayıs 2015, 15:23:30
teşekkürler cevabınız için
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: gaddar - 09 Mayıs 2015, 15:32:15
Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Bi kanalı adsenseten çıkarıp quize bağlayabiliyor muyuz ?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Coulers79 - 09 Mayıs 2015, 17:32:40
@red0x farkettikleri anda cezayı yersin, o net bir süre değil.

@gaddar yarısı telif oluyorsa başka videolara bak.
Partnere geçmeden para kazanmayı açmamak gerek.
Quiz'e geçeceksen şartlarına ulaşıp bağlayabilirsin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: triplekill - 09 Mayıs 2015, 19:11:12
Telif her an gelebilir videoyu attığın anda gelebilir 5ay sonrada gelebilir ama genellikle video aramalarda ilk sıralarda çıkmaya başladığı zamanlar, iyi izlenim aldığı zamanlarda geliyo
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: red0x - 09 Mayıs 2015, 21:55:47
Telif her an gelebilir videoyu attığın anda gelebilir 5ay sonrada gelebilir ama genellikle video aramalarda ilk sıralarda çıkmaya başladığı zamanlar, iyi izlenim aldığı zamanlarda geliyo

videoyu attığım an gelirse sıkıntı yok onu bi şekilde hallerim, lakin 5-6 saat sonra gelirse işte o zaman sıkıntı.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: İbrahimGü2 - 07 Haziran 2015, 17:05:59
Güzel Anlatım Olmuş Sagolun ninja
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: qwerty61 - 30 Haziran 2015, 11:08:12
izlesene.com dan kazanılıyormu
Başlık: Youtube üzerinden kazanma
Gönderen: Coulers79 - 03 Temmuz 2015, 00:34:45
İlgi çekici ve telifsiz videoları indirip, Youtube'a yüklediğinde yeşil $ işareti çıkarabiliyorsan kazanabilirsin.
Başlık: Youtube Partner Aranıyor
Gönderen: Coulers79 - 08 Eylül 2015, 04:52:23
Bu freedom ve quiz dışında kullandığınız, bildiğiniz şuan için sorunsuz partnerler var mı, varsa başvuru ve kullanım şartları neler?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ricci - 09 Eylül 2015, 04:50:00
Bu freedom ve quiz dışında kullandığınız, bildiğiniz şuan için sorunsuz partnerler var mı, varsa başvuru ve kullanım şartları neler?

Partnerlerin hepsi yeni güncellemelerden dolayı spam'a malesef çok sıcak bakmıyor bakamıyor :) Spam yapıyorsan eğer işin zor :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: blqn - 09 Eylül 2015, 08:20:57
79 modum youtube işine mi sardın :D
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: yerceylan - 09 Eylül 2015, 10:12:20
Ben telif yemeyeyim diye intro hazırladım. Üstüne logo ekledim.Video hızını 100--->105 e. çıkardım ama yine buldular.
 Şimdi arkaya düşük volume de ses koyuyorum duyulmayacak şekilde.
Sizce başka ne yapabilirim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ricci - 09 Eylül 2015, 17:49:19
Ben telif yemeyeyim diye intro hazırladım. Üstüne logo ekledim.Video hızını 100--->105 e. çıkardım ama yine buldular.
 Şimdi arkaya düşük volume de ses koyuyorum duyulmayacak şekilde.
Sizce başka ne yapabilirim

Bence biraz bekle ortalık bi sakinleşsin, çünkü şu aralar kimse neyin ne olacağını bilmiyor, herkes arayış içinde ve kapanan kanallarada mantıklı açıklamalar yapamıyorlar, benim tavsiyem ilk baştada dediğim gibi biraz beklemen olacak. Bu arada ben hiç spam yapmadım yapmayıda düşünmüyorum bazı nedenlerden dolayı ama olan biteni yakından takip ediyorum, malesef şu anda ki durumun tek nedeni aç gözlü insanlar.
Başlık: Youtube kazançları
Gönderen: Coulers79 - 09 Eylül 2015, 18:11:32
79 modum youtube işine mi sardın :D

Senelerin yutupcusuyuz ama para kazanamadık. :m Adsense beni sevmii bende onu. (zopa)

Youtube videoları paylaşmıyorum ama sonuçta kendi çektiğim videolarda değil yani.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 26 Eylül 2015, 02:21:22
Baştan söyliyim bu forumda yeni (ve artık daha fazla aktif olmaya da başladım) sayılırım o yüzden bu daha önce soruldu neden bakmıyorsun gibisinden bi cevap vermezseniz sevinirim. Aslında sorularımın cevabını araştırdığım halde tam olarak bulamadım zaten. Sorulara gelirsek;

Bunu başka biri için soruyorum benim Adsense'le hiç işim olmadı, YT'da para kazanma için Adsense'le birlikte (tabii ki aynı kanal için) aynı anda bir network şirketi kullanmak mümkün mü, yani bu bir sorun çıkarır mı? Eğer sorun çıkartmazsa ikisinden de para kazanmak mümkün mü?

İkinci soru, benim normalde olmaz diye bildiğim ama bunu hiç de denemediğim;

Aynı anda (tabii ki aynı kanal için) iki tane network şirketi birden kullanmak mümkün mü? Örneğin Freedom ve Creative Nation firmalarını tek kanal için aynı anda para kazanmak için kullanmak? Eğer bu mümkünse yani sorun çıkartmazsa ikisinden de para kazanılabilir mi?

Şimdiden teşekkürler vereceğiniz cevaplar için.

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 26 Eylül 2015, 03:15:09
Az önce sorduğum ilk sorunun cevabı ikinci sayfada verilmiş, şu anda konuyu daha detaylı inceliyorum.

Edit : İkinci sorunun da cevabı varmış ve benim de önceden bildiğim gibiymiş
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 26 Eylül 2015, 05:59:27
Burdaki yanlış bi bilgiyi de ben düzeltiyim Freedom için 1 dolar ödeme alt sınırı yok, 1 doların altı da olsa size parayı gönderirler yani. Bu geçen yıl Eylül'den beri böyle, ondan önce böyle bir sınır var mıydı onu bilemiyorum.

@ağustos ayının parası eylül 20 de keşinleşecek ve eylül 30 da ödenecek.

Bu da yanlış Ağustos ayının parası Eylül sonu değil Ekim sonu ödenir
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: barahir - 26 Eylül 2015, 13:39:44

@ağustos ayının parası eylül 20 de keşinleşecek ve eylül 30 da ödenecek.

Bu da yanlış Ağustos ayının parası Eylül sonu değil Ekim sonu ödenir

Ben ağustos ayının parasını 24 Eylülde aldım. O bilgi doğru.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 26 Eylül 2015, 14:00:56
Ben ağustos ayının parasını 24 Eylülde aldım. O bilgi doğru.

Nerden aldınız?

Onu parantez içine alıp belirtmem lazımdı ve aslında yapıcaktım bunu, alıntılanan kısımda Freedom'dan bahsediliyordu ve evet doğru söylüyorum o bilgi yanlış. Siz hangi network'ten bahsediyorsunuz, siz de belirtmemişsiniz??

İşte resimde de görüldüğü gibi

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.postimg.org%2F7snknn19h%2FSnap_2015_09_26_14_07_46_001.jpg&hash=faa6175f895d8f3ee6703d5104ecf0ab) (http://postimg.org/image/7snknn19h/)

Freedom'dan bahsediliyor orda ve bu firma için yanlış bi bilgi dediğim gibi, tüm firmalar için ödeme zamanı anlamında bi standart da yok zaten.

Aşağıdaki sayfada da  görebilirsiniz bunu

http://freedom.support.tm/support/solutions/articles/5000002381-when-do-i-get-paid-by-freedom-

Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Dio - 26 Eylül 2015, 14:33:20

İşte resimde de görüldüğü gibi

(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.postimg.org%2F7snknn19h%2FSnap_2015_09_26_14_07_46_001.jpg&hash=faa6175f895d8f3ee6703d5104ecf0ab) (http://postimg.org/image/7snknn19h/)


bu mesaj taa 1 yıl önce yazılmış. o zaman için doğru bir bilgidir muhtemelen. ama kimse 1 yıl önce yazdığı mesajı düzenlemez sanırım :)
ilk mesajda varsa bir yanlış düzeltelim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 26 Eylül 2015, 14:57:53
bu mesaj taa 1 yıl önce yazılmış. o zaman için doğru bir bilgidir muhtemelen. ama kimse 1 yıl önce yazdığı mesajı düzenlemez sanırım :)
ilk mesajda varsa bir yanlış düzeltelim

Geçen yıl da böyleydi hatta ben tam o da zamanlar katılmıştım, amacım bilgilendirme birilerini kötülemek değil tabii ki, ben zaten şu an düzelttim buna gerek kalmadı :)

Bakın aslında burda doğru söylenmiş ama yanlış anlatılmış iki ay mevzusu

http://www.gelirkapisi.com/youtube/freedom-(youtube-network)/
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: hkapan - 06 Ekim 2015, 08:19:41
Selam,

Quiz bağlanma şartlarını iyice zorlaştırdı, şu anda önerdiğiniz partner ne var?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: cs87 - 08 Ekim 2015, 01:57:48
Selam,

Quiz bağlanma şartlarını iyice zorlaştırdı, şu anda önerdiğiniz partner ne var?

Freedom diyecem de zaten biliyoruz ve kullandık onu deme ihtimalin sanırım yüksek. İstersen özelden ulaş bana daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 16 Ekim 2015, 17:37:51
merhaba arkadaşlar youtube kanalımda 1.100.000 izlenme, 530 abone ve 30 dolar kazanç vardı.... şimdi durum bu askıya alınmış. geri açılma ihtimali var mı
(https://www.gelirkapisi.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F1rrDZN.png&hash=52064e4f9e8d7b45b5328cfe442fa5b1)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Elektronick - 16 Ekim 2015, 18:04:47
ne yazıkki @vedat61 kanalın işi bitmiş
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ricci - 18 Ekim 2015, 01:22:01
Vedat61 kanalın spam değilse itiraz et %90 açılır, fakat spam'sa açılmasını umut bile etme. Bazen özgün kanallardada böyle sorunlar olabiliyor o yüzden soruyorum bilgin olsun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: enderege - 24 Ocak 2016, 17:41:07
Adam minecraft ile işi götürmüş.  :)

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ricci - 25 Ocak 2016, 21:38:40
Adam minecraft ile işi götürmüş.  :)

Spoiler İçeriğini Göster
Üzgünüz, mesajın bu kısmını görme yetkiniz yok. Lütfen giriş yapın veya üye olun.


Yamuk yumuk ev, o eve o para verilir mi hiç? Bari ulaşamıyoruz ciğere, mundar edelim :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: halil653 - 22 Mart 2016, 14:44:41
Bütün Yanıtları okudum bilgiler için çok teşekkürler...  Halen devam eden varmı youtube'dan kazanmaya ben yeni başlayacagim çok geç oldu ama olsun. :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bully - 31 Mart 2016, 18:16:26
tabiki youtube devam ediyor.....car crash,funny iyi kategorilerdir :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bayram4558 - 31 Mart 2016, 19:22:36
@bully şimdi benim youtube dan kazandığımı adsanse hesabımda gözüküyor adsansede kesinleşen 15 tl falan var ama adsanse henüz onaylanmadı diyor adsansenin onaylanması için web sitesi şart mı yoksa sadece youtube üzerinden adsanse den onay alabilir miyiz. bildiğim kadarı ile 20 tl yi geçince banka bilgilerini falan istiyor onları girince mi onaylanacak yoksa bir de pin olayı falan var onu bekleyeceğiz bilgin varsa cevap verirsen sevinirim ya da bilgisi olan cevap verebilir mi?
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ricci - 01 Nisan 2016, 00:45:13
@bully şimdi benim youtube dan kazandığımı adsanse hesabımda gözüküyor adsansede kesinleşen 15 tl falan var ama adsanse henüz onaylanmadı diyor adsansenin onaylanması için web sitesi şart mı yoksa sadece youtube üzerinden adsanse den onay alabilir miyiz. bildiğim kadarı ile 20 tl yi geçince banka bilgilerini falan istiyor onları girince mi onaylanacak yoksa bir de pin olayı falan var onu bekleyeceğiz bilgin varsa cevap verirsen sevinirim ya da bilgisi olan cevap verebilir mi?

Önce bakiyeniz kesinleşir bunun hesap onayı ile alakası yok her ay rutin giden bir durumdur, 20 tl'yi geçtikten sonra adsense size pin gönderir hesabınızı onaylamanız için.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bayram4558 - 01 Nisan 2016, 15:47:05
@ricci teşekkürler.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 19 Nisan 2016, 19:15:34
bi saat önce video attım youtubeye şimdi 10000 izlenme oldu bi sorun olur mu? kanal açılış tarihi bugün  (hp)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: ibrhmsny - 19 Nisan 2016, 22:24:52
bi saat önce video attım youtubeye şimdi 10000 izlenme oldu bi sorun olur mu? kanal açılış tarihi bugün  (hp)
Ertesi gün 10 izlenim alırsa olur evet.
İzlenim grafiği çok dik iniş-çıkış yaparsa otomatik olarak oltaya takılıyoruz.
Ayrıca video orjinaldir umarım :g
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: uykusuz - 11 Eylül 2017, 06:05:56
Hala devam eden arkadaşlar varsa ses verirse güzel olacak.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: vedat61 - 11 Eylül 2017, 08:11:32
eskisi gibi kazanmak kolay değil ama devam ediyoruz
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bandanar - 11 Eylül 2017, 13:14:07
Hala devam eden arkadaşlar varsa ses verirse güzel olacak.

Eskiye nazaran zor artık ama kazancı hala değer bence uğraşmaya :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: uykusuz - 11 Eylül 2017, 20:19:18
Eskiye nazaran zor artık ama kazancı hala değer bence uğraşmaya :)

Bir yakınım kanal açtı bir ay önce. Özgün videolar daha doğrusu kendi içeriği üretiyor. Tüm zamanını alıyor değer mi diye merak ediyordum aslında.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bandanar - 11 Eylül 2017, 20:31:40
Bir yakınım kanal açtı bir ay önce. Özgün videolar daha doğrusu kendi içeriği üretiyor. Tüm zamanını alıyor değer mi diye merak ediyordum aslında.
Özgün sabır gerektirir ama başarılı olabilirse gerçekten güzel ve devamlı kazanç  sağlar kendine.Umarım zamanı boşa gitmiyordur :) Benim yaptığım şey ise spam. Özgün değilim :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Mucahid - 11 Eylül 2017, 20:33:14
Şu işi biz de erken öğrenseydik de bir camii de biz yaptırsaydık.  :g
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bandanar - 11 Eylül 2017, 20:44:59
Şu işi biz de erken öğrenseydik de bir camii de biz yaptırsaydık.  :g
:D Sen daha eskilerdensin diye biliyorum ben 2017 yıl başında başladım napıyım :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Mucahid - 11 Eylül 2017, 20:46:01
:D Sen daha eskilerdensin diye biliyorum ben 2017 yıl başında başladım napıyım :)

Evet sana göre baya eski sayılırım.  (eht)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: xjoxjo - 14 Eylül 2017, 11:00:03
Arkadaşlar merhaba benim bir kanalım var slayt resimlerden oluşmaktadır linkini aşağıda yazıyorum. Bu işten yeni para kazanmaya başladım sizlere sormak istediğim konu bu kanal ileride telife girip kapanabilir-mi bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .Kanalım kampanya broşürlerinin slaytların dan oluşmaktadır eğer kapanma ihtimali varsa bunu önlemek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Kanalım 14 bin abone ulaştı bu yüzden kapanma olasılığı beni korkutmaya başladı. :)


https://www.youtube.com/c/Kampanya%C4%B0ndirim
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bandanar - 14 Eylül 2017, 11:26:23
Arkadaşlar merhaba benim bir kanalım var slayt resimlerden oluşmaktadır linkini aşağıda yazıyorum. Bu işten yeni para kazanmaya başladım sizlere sormak istediğim konu bu kanal ileride telife girip kapanabilir-mi bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .Kanalım kampanya broşürlerinin slaytların dan oluşmaktadır eğer kapanma ihtimali varsa bunu önlemek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Kanalım 14 bin abone ulaştı bu yüzden kapanma olasılığı beni korkutmaya başladı. :)


https://www.youtube.com/c/Kampanya%C4%B0ndirim

Şimdi kesin telif gelmez diyemem ama %95 böyle bir şeye telif atılmaz :) Buna yapabileceğin bir şey yok bekleyip görüceksin.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: xjoxjo - 14 Eylül 2017, 11:31:05
Cevabınız için çok teşekkür ederim birazda olsa rahatladım :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: LeftSpace - 14 Eylül 2017, 13:17:00
Cevabınız için çok teşekkür ederim birazda olsa rahatladım :)

Kardeşim zaten para kazanmayı aktif edemezsin 10k izlenmen olması lazım,
10 k izlenmen olursa eğer bir form gönderiyorsn youtubeye kanalın bastan sona incelenir,
Eğer teliflik şarkı görüntü falan yoksa atlarsınz ve telif yemezsin eğer atlayabıldıysen dahada telif yemezsin ,
Ama şöyle birşey var başkası gercekten bir şeyin calıntı oldugunu anlayıp telif atarsa işte o zaman kapanabılır.   (spk)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Ozkan1151 - 14 Eylül 2017, 13:35:34
Kardeşim zaten para kazanmayı aktif edemezsin 10k izlenmen olması lazım,
10 k izlenmen olursa eğer bir form gönderiyorsn youtubeye kanalın bastan sona incelenir,
Eğer teliflik şarkı görüntü falan yoksa atlarsınz ve telif yemezsin eğer atlayabıldıysen dahada telif yemezsin ,
Ama şöyle birşey var başkası gercekten bir şeyin calıntı oldugunu anlayıp telif atarsa işte o zaman kapanabılır.   (spk)

arkadaş çoktan para kazanmaya başladım demiş ayrıca 2.5 milyon izlenmesi var o 10.000 görüntülemeden sonra telif yemezsin olayıda yalan hertürlü telif yer isterse telif sahibi parasını kapatır isterse videosunu kaldırır istersede  strike atar
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: bandanar - 14 Eylül 2017, 13:41:01
Onaydan geçmesi demek o kanal artık kapanmaz anlamına gelmiyor. Ben kaç tane telifli içerik geçirdim onaydan.Tabi sonra kapandılar :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Nazgûl - 26 Eylül 2017, 19:48:04
Youtubeden para kazanmak için sokağa çıkıp sosyal deney yapabilirsiniz... Çeşit çeşit yöntem var kazanmak için.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Furkancz1 - 09 Ekim 2017, 09:38:59
Çok zor ve çok uzun bir süre içinde hayal kurmamak gerekiyor.
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: Mert_Eke - 06 Mart 2018, 05:16:08
O devir bitti bitti... Bazı kısıtlamlar da getirdiler.

Gerçi millet küfür ederek para kazanıyor :)
Başlık: Ynt: Youtube üzerinden para kazanma
Gönderen: yusuf91 - 06 Mart 2018, 08:54:36
Bende Samsung J7 kullanıyorum. Dün gece telefona format attıktan sonra tekrar geri yükledim. Youtube güncellemesi ile canlı yayın yapabiliyorum telefondan. Eskiden sanki yapılamıyordu